چطور از فرودگاه کانسای ژاپن به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه کانسای | Kansai Airport Transportation

فرودگاه بین المللی کانسای روی یک جزیره مصنوعی در ۴۰ کیلومتری شهر اوزاکای ژاپن قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۵ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کردند و آن را به سومین فرودگاه پررفت و آمد در ژاپن تبدیل کردند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه کانسای و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل فرودگاه کانسای

دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
۱۰ جاذبه معروف اوزاکا در ژاپن
راهنمای سفر به اوزاکا

فرودگاه کانسای فرودگاه بین المللی شهر اوزاکا محسوب می شود و همچنین نزدیک ترین فرودگاه به شهرهای کیوتو، نارا و کوبه نیز هست. به همین دلیل مسافرانی که قصد سفر به این شهرها را دارند بلیط هواپیمایشان را به مقصد فرودگاه کانسای رزرو می کنند. مسافرانی که به فرودگاه کانسای وارد می شوند قبل از هرچیز به مرکز اطلاعات توریست کانسای مراجعه می کنند. این مرکز در طبقه اول ترمینال شماره ۱ فرودگاه قرار دارد و اطلاعات مفیدی در مورد حمل و نقل فرودگاه کانسای به شما ارائه می دهند. دسترسی به مرکز شهر اوزاکا بسیار ساده است و با استفاده از تاکسی، اتوبوس، قطار و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. قطار سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کانسای است و به راحت ترین شکل ممکن می توان خود را به اوزاکا رساند. البته بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کانسای به ساعت ورود شما به فرودگاه هم بستگی دارد. به طور مثال اگر بعد از نیمه شب به فرودگاه برسید حمل و نقل عمومی دیگر فعال نیست و تنها گزینه پیش رویتان تاکسی و کرایه اتومبیل خواهد بود. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمان سفرتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

شهر اوزاکا

قطار

دو خط قطار به نام های قطار اکسپرس فرودگاه و خط JR غربی مسافران را از فرودگاه کانسای سوار می کند و به مرکز شهر اوزاکا ژاپن منتقل می کند.البته توجه داشته باشید که اوزاکا شهر بسیار بزرگی است، بنابراین با توجه به هتل و مقصدتان باید سوار قطار مناسب شوید. مسیرهای ریلی عمدتا به مقاصد ایستگاه اوزاکا، ایستگاه تنوجی، ایستگاه  قطارها از ساعت ۵ صبح فعال هستند و یکی از ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه کانسای هستند. آخرین قطار حدود ساعت ۱۱:۳۰ از فرودگاه به سمت اوزاکا حرکت می کند.

قطار اکسپرس: این قطار یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه کانسای است و راحت و سریع مسافران را به مرکز شهر می رساند. این قطار مسافران را مستقیما به تنوجی، شین اوزاکا و کیوتو می رساند. البته دقت داشته باشید که قطار اکسپرس مستقیما در ایستگاه اوزاکا توقف نمی کند، اما مسافرانی که قصد دارند به اوزاکا بروند می توانند در ایستگاه شین-اوزاکا پیاده شوند. از این ایستگاه تنها ۳ دقیقه تا اوزاکا فاصله دارید، به همین دلیل بسیاری از مسافران از این طریق خود را به اوزاکا می رسانند.

ایستگاه اوزاکا در منطقه اومدا شهر اوزاکا قرار دارد. این منطقه یکی از محبوب ترین مناطق تجاری اوزاکاست و مقصد بسیاری از وسایل حمل و نقل عمومی شهر نیز به شمار می رود. اگر می خواهید مستقیما به این ایستگاه برسید سوار قطار تندرو فرودگاه شوید. این قطارها بسیار منظم حرکت می کنند و در مدت زمان ۷۰ دقیقه مسافران را از فرودگاه به ایستگاه اوزاکا می رسانند.

قطار فرودگاه کانسای

اتوبوس

پس از قطار، اتوبوس را می توان ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه کانسای به حساب آورد. اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح تا نیمه شب فعال هستند و مسافران را از فرودگاه کانسای به مرکز شهر اوزاکا می رسانند. همان طور که دیدید دو سرویس ارزان قیمت و مناسب حمل و نقل فرودگاه کانسای تا نیمه شب فعال هستند. بنابراین اگر در طول شب به فرودگاه برسید این دو گزینه در دسترس نخواهند بود و گزینه های بعدی شما استفاده از تاکسی یا کرایه اتومبیل است.

اتوبوس فرودگاه کانسای

تاکسی

تاکسی فرودگاه از سال ۲۰۱۴ بسیار منظم و سازماندهی شده است و قیمت ثابتی را برای کرایه اوزاکا تعیین کرده اند. این قیمت استاندارد به سایز و اندازه اتومبیل، ساعت روز و مقصد شما بستگی دارد. البته قیمت ثابت تنها برای تاکسی هایی اعمال می شود که از مقصد فرودگاه به مرکز شهر حرکت کنند. بنابراین در مسیر برگشت به فرودگاه ممکن است تاکسی ها مبلغ بیشتری از مسافران دریافت کنند. همچنین توجه داشته باشید که ممکن است هزینه عوارض جاده نیز به مبلغ کرایه تان افزوده شود. راننده های فرودگاه بسیار درستکار هستند و بقیه پولتان را نیز پس می دهند. بنابراین لازم نیست نگران این باشید که سرتان کلاه بگذارند. فقط حواستان باشد که به اندازه کافی ین ژاپن همراه داشته باشید.

تاکسی اوزاکا

لیموزین

اگر در مدت اقامتتان در یکی از هتل های بزرگ اوزاکا اقامت دارید می توانید با استفاده از اتوبوس های لیموزین خود را به هتل برسانید. این سرویس مسافران را از فرودگله کانسای سوار می کند و درب هتل های مشهور و بزرگ شهر پیاده می کند. بنابراین اگر هتلتان یکی از این هتل هاست بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کانسای استفاده از همین اتوبوس ها خواهد بود. این سرویس ارزان و سریع است و با استفاده از این اتوبوس ها در مدت زمان ۷۰ دقیقه به در هتلتان خواهید رسید.

اتوبوس لیموزین

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید خودتان در شهر اوزاکا رانندگی کنید می توانید کرایه اتومبیل را نیز مدنظر داشته باشید. البته برای رانندگی در ژاپن باید گواهینامه بین المللی داشته باشید. البته شهروندان سوئیس، آلمان، فرانسه، بلژیک، تایوان و موناکو با گواهینامه کشور خودشان هم اجازه رانندگی در ژاپن را خواهند داشت. اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه تمام خواهد شد. در فرودگاه کانسای ۵ شرکت کرایه اتومبیل وجود دارند و تا ۱۱ شب به ارائه خدمات به مسافران می پردازند. اکثر اتومبیل ها مجهز به جی پی اس هستند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع:osakastation.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد