چطور از فرودگاه کلن بُن آلمان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه کلن بن | Cologne Bonn Airport Transportation

فرودگاه کلن بن همان طور که از نامش مشخص است بین شهرهای کلن و بن آلمان قرار داد. این فرودگاه هفتمین فرودگاه پررفت و آمد در آلمان از نظر جابجایی مسافر است و سالانه بیش از ۱۲ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند. فرودگاه کلن بن در فاصله ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی کلن و ۱۶ کیلومتری شمال شرقی بن قرار دارد. اگر بلیت هواپیمایتان به مقصد فرودگاه کلن بن است و می خواهید به هر یک از شهرهای کلن یا بن بروید لازم است در مورد گزینه های حمل و نقل فرودگاه کلن بن اطلاعات کافی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه کلن بن را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این رابطه را با شما درمیان بگذاریم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به مرکز شهر و هتل برسانید. با الی گشت همراه باشید.

دسترسی از فرودگاه کلن بن به مرکز شهر

کلن کارت | KölnCard

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی کلن بُن
راهنمای سفر به کلن

اگر قصد دارید در مدت اقامت در شهر کلن زیاد در سطح شهر تردد کنید کلن کارت تهیه کنید. با تهیه کلن کارت می توانید با هزینه ای به مراتب کمتر از حمل و نقل فرودگاه کلن بن استفاده کنید و خود را به قصد برسانید.با خرید این کارت می توانید به تعداد نامحدود از شبکه حمل و نقل عمومی شهر کلن استفاده کنید. همچنین در بازدید از مکان های دیدنی، رستوران ها و فروشگاه ها از ۵۰% تخفیف برخوردار شوید. اگر چند روز در کلن خواهید بود کارت ۲۴ ساعته و ۴۸ ساعته مناسب شما خواهد بود. اگر به صورت گروهی سفر می کنید می توانید به جای خرید چندین کارت، کارت گروهی را با قیمتی کمتر تهیه کنید. کلن کارت را می توانید از هتل ها، هاستل ها، خدمات اطلاعات توریست، دستگاه های خودکار فروش بلیت و همینطور آژانس ها و مراکز راهنمای گردشگران تهیه کنید.

سفر به شهر کلن آلمان

اتوبوس

یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه کلن بن اتوبوس اکسپرس شماره SB60 است که مسافران را به سمت ایستگاه اتوبوس بن جابجا می کند. این اتوبوس ها هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند و در مدت زمان ۳۰ دقیقه مسافران را به ایستگاه نهایی می رسانند. اتوبوس اکسپرس SB60 بین فرودگاه و شهر بن حرکت می کند و در روزهای تعطیل و آخرهفته با فواصل زمانی بیشتری (۳۰ الی ۶۰ دقیقه) حرکت می کند. ایستگاه اتوبوس مقابل ترمینال شماره ۱ قرار دارد.

اتوبوس شماره ۱۶۱ فرودگاه را به Porz Markt در مرکز شهر کلن متصل می کند. از آنجا می توانید سوار اتوبوس های محلی و همین طور مترو شوید و به سایر نقاط نزدیک بروید.

اتوبوس کلن

قطار

فرودگاه کلن بن از طریق قطار سریع السیر به ایستگاه مرکزی در کلن و بن مرتبط می شود و آسان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کلن بن برای رسیدن به مقصد محسوب می شود. در ایستگاه قطار فرودگاه خطوط مختلف قطار مسافران را به شهرهای کلن یا بن می رسانند. برای رسیدن به Köln Hauptbahnhof در مرکز شهر کلن، سوار قطار S13/S19 شوید. خط RE6 نیز فرودگاه کلن بن را با شهرهای شناخته شده ایالت نودراین وستفالن (Rhine-Westphalia) مرتبط می کند و اگر مقصدتان در یکی از این شهرها قرار دارد می توانید از این قطار استفاده کنید. در زیر قطارهای کلن و بن را به تفکیک بررسی می کنیم و اطلاعات لازم را به شما ارائه می کنیم:

  • قطار به سمت کلن

خط S13 و S19، خط RE6، خط RE8 از ایستگاه مرکزی قطار به سمت شهر کلن حرکت می کنند. با استفاده از قطار در مدت زمان حدودا ۱۵ دقیقه می توانید به مقصدتان در کلن برسید. قطارها هر ۱۰-۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند و مسافران را از فرودگاه کلن بن به سمت شهر کلن جابجا می کنند.

  • قطار به سمت بن

خط RE8 مستقیما به ایستگاه قطار شهر بن نمی رود و مسافران باید در ایستگاه بن-بوئل (Bonn-Beuel) از قطار پیاده شوند و با اتوبوس شماره ۶۲ به Quirinusplatz بروند. مدت زمان سفر از فرودگاه به مرکز شهر بن حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد.

فرودگاه کلن بن آلمان

تاکسی

راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کلن بن استفاده از تاکسی است.  اگر برای اولین بار به این منطقه سفر می کنید و با شهر و مسیرها آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است یا همراه با کودک خردسالتان سفر می کنید و اگر حوصله استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را ندارید به راحتی سوار تاکسی شوید و درب هتل و مقصد پیاده شوید. ایستگاه تاکسی ها بیرون ترمینال فرودگاه قرار دارد و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته به جابجایی مسافران می پردازند. در این ایستگاه می توانید به هر دو مقصد کلن و بن تاکسی بگیرید و مدت زمان سفر به هردو شهر حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد. البته کرایه تاکسی برای کلن و بن متفاوت است و مسیر بن هزینه بیشتری خواهد داشت.

ترانسفر فرودگاه

اگر مقصدتان جایی غیر از شهرهای کلن و بن است و اگر به صورت گروهی سفر می کنید می توانید از ترانسفر خصوصی استفاده کنید. برای گروه های بزرگ این سرویس ارزان تر و به صرفه تر از تاکسی تمام خواهد شد و مستقیما شما را به مقصدتان می رساند.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه کلن بن

کرایه اتومبیل و اتوبوس

اگر به صورت گروهی به آلمان و فرودگاه کلن بن سفر کرده اید می توانید کرایه اتومبیل را نیز مدنظر قرار دهید. کرایه اتومبیل آزادی عمل و استقلال بیشتری به شما می دهد و اگر هزینه ها را با همسفرانتان تقسیم می کند به صرفه نیز خواهد بود. کرایه اتوبوس نیز برای گروه های بزرگ مناسب است و باعث صرفه جویی در هزینه های سفر می شود. شرکت های مختلفی مثل سیکست (Sixt)، یوروپکار (Europcar) و بوچبیندر (Buchbinder) در ترمینال شماره ۲، سالن پروازهای ورودی دفتر دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید مناسب ترین سرویس را رزرو کنید. مینی بوس هایی تا ظرفیت ۲۵ نفر و اتوبوس هایی با گنجایش ۵۵ نفر در فرودگاه وجود دارد، همچنین اتوبوس های دوطبقه نیز ارائه می شود که قابلیت جابجایی ۷۵ مسافر را دارد. اگر قصد کرایه اتوبوس و مینی بوس را دارید بهتر از قبل و به صورت آنلاین این سرویس را رزرو کنید تا شرکت زمان کافی برای هماهنگی داشته باشد.

منبع: cologne-airport.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد