چطور از فرودگاه کی یف به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه کی یف | Kiev Airport Transportation

فرودگاه کی یف ژولیانی (Kyiv Zhuliany Airport) که با نام فرودگاه کی یف شناخته می شود یکی از دو فرودگاه اصلی شهر کی یف اکراین است. فرودگاه کی یف از نظر جابجایی مسافر دومین فرودگاه پررفت و آمد این کشور محسوب می شود و بسیاری از مسافران اکراین بلیط هواپیمای خود را به مقصد این فرودگاه رزرو می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه کی یف و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به کی یف را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل فرودگاه کی یف

دسترسی از فرودگاه کی یف به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به کیف در اوکراین
آشنایی با تاریخ اوکراین، از گذشته های دور تا امروز

فرودگاه کی یف ژولیانی در ۹ کیلومتری شهری کی یف و در نزدیکی منطقه ژولیانی قرار گرفته و به همین دلیل فرودگاه کی یف ژولیانی نامیده می شود. فرودگاه کی یف سه ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی دارد. فرودگاه A که خود به دو بخش تقسیم می شود به پروازهای بین المللی اختصاص دارد و دو ترمینال دیگر عمدتا پروازهای تجاری و داخلی را انجام می دهند. ویز ایر که یک ایرلاین ارزان قیمت اروپایی است پروازهای زیادی به مقصد این فرودگاه انجام می دهد و قطب اصلی فعالیت هایش را در این فرودگاه قرار داده است. اگر قصد سفر به کی یف را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه کی یف ژولیانی است به شیوه های مختلفی می توانید خود را به مرکز شهر برسانید. فاصله مرکز شهر با فرودگاه زیاد نیست و با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید به راحتی به هتل و مرکز شهر برسید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

کی یف

اتوبوس

اتوبوس یکی از ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه کی یف است و اگر طرفدار سفر ارزان هستید می توانید از این اتوبوس ها استفاده کنید. مینی بوس های مختلفی به نام مارشروتکا (Marshrutka) در فرودگاه حضور دارند که مسافران را به مرکز شهر کی یف می رسانند.

مینی بوس شماره ۱۶۹ و ۳۶۸ هر دو از مسیرهای مختلف به ایستگاه راه آهن مرکزی کی یف می روند. مسافران با استفاده از این مینی بوس ها در مدت زمان حدودا ۲۰ دقیقه می توانند از فرودگاه به مرکز شهر برسند. مینی بوس های مارشروتکا از ساعت ۶ صبح تا ۲۲:۳۰ شب فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند. علاوه بر این دو مینی بوس، مینی بوس های دیگری نیز در فرودگاه وجود دارند و مسافران را به مقاصد مختلف در مرکز شهر می رسانند:

  • مینی بوس ۳۰۲: ویشنو- میدان Kontraktova
  • مینی بوس شماره ۴۸۲: خیابان Glushkova – ایستگاه متروی Dorogozhichi
  • مینی بوس ۴۹۶: ایستگاه های مترو Lukyanivska  و Teremki
  • مینی بوس ۴۹۹: ایستگاه های مترو Lukyanivska، Vasylkivska و Teremki
  • مینی بوس شماره ۵۶۵: ایستگاه های مترو Shuliavska، Dorohozhychi، Petrivka
اتوبوس کی یف

علاوه بر مینی بوس مارشروتکا، اتوبوس های ترولی باس (Trolleybus) هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه کی یف هستند که مسافران را در مسیر های مختلف به مرکز شهر کی یف می رسانند. ترولی باس شماره ۹ از فرودگاه کی یف به مقصد ایستگاه های مترو Lva Tolstogo Square حرکت می کند. اتوبوس شماره ۲۲ از فرودگاه کی یف به ایستگاه های مترو Shuliavska، Dorohozhychi و Syrets می رود. این اتوبوس ها از مقابل ترمینال های A و D مسافران را به مرکز شهر کی یف منتقل می کنند. اتوبوس های ترولی باس از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۲۲:۳۰ شب فعال هستند. ایستگاه اتوبوس ها در فاصله ۲۰۰ متری ترمینال A و D قرار دارد. بلیط اتوبوس را می توانید از باجه های بلیط فروشی در هر دو ترمینال تهیه کنید یا به محض سوار شدن از خود راننده بلیط بخرید.

شهر کی یف

تاکسی

فرودگاه کی یف ژولیانی تنها ۹ کیلومتر با مرکز شهر کی یف فاصله دارد و با تاکسی در کمتر از نیم ساعت می توانید به مرکز شهر برسید. تاکسی بهترین و پرطرفدارترین و امن ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کی یف است و اکثر گردشگران تاکسی را ترجیح می دهند. اگر برای اولین بار به کی یف سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی نداریدغ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر با کودکانتان سفر می کنید بهتر است با تاکسی خود را به هتل و مقصد برسانید. ایستگاه تاکسی ها بیرون سالن پروازهای ورودی قرار دارند و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته فعالیت می کنند، بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید خیالتان راحت باشد.

تاکسی فرودگاه کی یف

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید آزادی عمل و استقلال بیشتری در سفر داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. شرکت های مختلف بین المللی در فرودگاه کی یف حضور دارند و خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت هایی مثل باجت، یوروپکار و سیکست از ساعت ۸ صبح تا ۲۳:۳۰ دقیقه شب در فرودگاه حضور دارند و برخی از آن ها حتی به صورت ۲۴ ساعته باز هستند. اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه تمام خواهد شد. با مقایسه خدمات و قیمت ها می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. این شرکت ها در بخش غربی طبقه همکف ترمینال A قرار دارد. فراموش نکنید که برای رانندگی در اکراین باید گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و با رانندگی در این کشور نیز آشنایی نسبی داشته باشید.

البته راحت تر آن است که اتومبیل را همراه با راننده کرایه کنید زیرا رانندگی در جاده های اکراین دشواری های خاص خود را دارد. همچنین بسیاری از پلیس ها و افراد محلی انگلیسی بلد نیستند و ممکن است در موقع رانندگی در جاده با مشکل روبرو شوید. بنابراین اگر اتومبیل همراه با راننده کرایه کنید خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.

منبع: kyiv-airport.com

دیدار با خالق مرشد و مارگاریتا در موزه میخائیل بولگاکف
دیدار با خالق مرشد و مارگاریتا در موزه میخائیل بولگاکف
بهترین زمان سفر به اوکراین
بهترین زمان سفر به اوکراین
راهنمای سفر به کیف در اوکراین
راهنمای سفر به کیف در اوکراین
راهنمای سفر به اوکراین
راهنمای سفر به اوکراین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code