بلیط هواپیما

خانواده شگفت انگیز بوئینگ ۷۴۷

خانواده بوئینگ ۷۴۷ | Boeing 747 Family

تاکنون هواپیمای زیادی درست شده است اما شاید هیچ کدام به بوئینگ ۷۴۷ نرسد! می خواهیم با تعدادی از باورنکردنی ترین اعضای خانواده بوئینگ و قطعات آن آشنا می شویم، ملکه آسمان ها لقبی است که به این هواپیماها داده اند، در سال ۱۹۷۰ ساخته شده و هسته بیشرانه آن در هواپیماهای مسافرتی و نظامی زیادی نقش داشته است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با انواع مختلف بوئینگ آشنا شوید.

تاریخ بوئینگ

نمونه‌ی اولیه بوئینگ ۷۴۷

مطالب مرتبط:
خداحافظی با بوئینگ ۷۴۷، ملکه آسمان ها
بازدید از بزرگ ترین ساختمان دنیا: کارخانه هواپیماسازی بوئینگ

۳۰‌ سپتامبر ۱۹۸۶ روزی بود که اولین نمونه این هواپیمای غول پیکر در آسمان به پرواز در آمد، شرکت سازنده قطعات این هواپیما بزرگ ترین سازنده قطعات هواپیماست.

نمونه‌ی اولیه بوئینگ ۷۴۷

دریم لیفتر

بوئینگ دریم لیفتر نسخه ۴۰۰-۷۴۷ بوئینگ است و برای حمل و نقل بار به کار برده می شود. این نوع از بوئینگ بدنه عریضی دارد که باعث شده بتواند به خوبی بارها را سامان دهی کند، بوینگ از این  هواپیما برای بردن قظعات دریم لیفتر ۷۸۷ استفاده می کند تا همه دنیا این قطعات را برای مونتاژ به کار ببرند.

سوفیا

سوفیا مخفف کلمه “رصدخانه‌ی استراتوسفری مادون قرمز نجومی” می باشد، یک تلسکوپ ۲.۵ متری همراه خود دارد و در طول پرواز، مشاهدات مادون قرمز انجام می دهد. این هواپیما میزان بخار آب خارج از جو را مشاهده می کند که این عمل باعث می شود که بتوان مطالعات مختلفی را درباره ستاره ها و سیارات انجام داد، این شرکت طبق قراردادی که در سال ۱۹۹۶ با ناسا داشته این کارها را انجام می دهد.

سوفیا

نایت واچ

نایت واچ اسم یکی از اعضای رسته‌ی E-4 نیروی هوایی ارتش آمریکا می باشد و نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ هواپیمای Boeing 747-200B است که در سال ۱۹۷۴ ساخته شده، بخش الکترونیکی این هواپیما همچنان آنالوگ است تا از پالس های مخرب در امان باشد، این سری می تواند از ۱ تا ۱۱۲ خدمه داشته باشد و به مدت یک هفته به صورت مدام پرواز کند، طولانی ترین پروازی که داشته ۳۵ ساعت و ۲۴ دقیقه است.

ووانا دریمینگ

از چالاک ترین سری های بوئینگ است که به طور ویژه فقط برای هواپیمایی کوانتاس (Qantas) ساخته شده، این شرکت بهترین هواپیمایی استرالیا است و هواپیما را با طراحی های زیبا به پرواز در می آورد.

سلطان ۷۴۷

این هواپیما متعلق به پادشاه کشور برونئی است او که سالیانی ثروتمندترین فرد دنیا بود این هواپیما را برای خود سفارش داد. در داخل آن مبل ها و تخت های راحتی وجود دارد و مبل ها و سرویس بهداشت ای لوکس دارد، او می خواست خود این هواپیما را به پرواز در بیاورد.

سلطان ۷۴۷

پیکاچو پوکمون

این هواپیما یکی از پنج هواپیمای بسیار بزرگ با مضمون پوکمون می باشد که یکی از بزرگ ترین شرکت‌های بزرگ هواپیمایی ژاپن آن را خرید، طرح آن را یک دانش آموز ژاپنی زده بود.

ایرفورس وان

این هواپیما به طور ویژه برای حمل و نقل رئیس جمهورهای آمریکا ساخته شده و زمانی پرواز می کند که رئیس جمهور مجهز به ایمن ترین تلفن و رایانه باشد. این سری بوئینگ می تواند حتی در طول پرواز هم  سوخت گیری کند، در رادارهای دشمن اختلال ایجاد کند، در برابر انفجارها مقاومت داشته باشد و از موشک ها فرار کند. در داخل این هواپیما دفتر کار، اتاق کنفرانس و پناهگاهی ایمن برای رئیس جمهور قرار داده شده است.

۷ دسامبر، روز جهانی هواپیمایی کشوری
۷ دسامبر، روز جهانی هواپیمایی کشوری
ماجرای کامل سقوط جت شخصی ترکیه ای در شهر کرد
ماجرای کامل سقوط جت شخصی ترکیه ای در شهر کرد
پروتکل های بهداشتی ترکیه برای ورود مسافران
پروتکل های بهداشتی ترکیه برای ورود مسافران
معرفی بهترین هواپیماهای مسافربری جهان
معرفی بهترین هواپیماهای مسافربری جهان