بلیط هواپیما

اتحادیه اروپا ایران ایر را از لیست سیاه خود حذف می کند

ایران ایر

اتحادیه اروپا اکثر محدودیت های خود برای هواپیمایی ایران ایر را در بخشی از آخرین تغیرات لیست سیاه خود برای پرواز های نا امن ، لغو می کند.

اتحادیه اروپا همجنین Air Madagascar و سه ایرلاین اندونزیایی دیگر – Citilink،Lion Air و Batik Air – و تمام ایرلاین های مستقر در زامبیا را از لیست سیاه هوایی خود حذف می کند . این کاهش محدودیت ها به دنبال سفر رئیس کمیته حمل و نقل اتحادیه اروپا Violeta Bulc در ماه آپریل و ارزیابی فنی این کمیته در ماه می اتفاق افتاده است .

طبق اعلام کمیسیون اتحادیه اروپا در روز سه شنبه، ایران ایر اجازه دارد تا از تمامی هواپیماهای خود به غیر از بوئینگ ۷۴۷ و فوکر ۱۰۰ در پرواز های خود به ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا استفاده کند . قبل از این ایران ایر اجازه داشت تا تنها از ۱۰ ایرباس سری SE A300  و دو ایرباس A310 خود در اروپا استفاده کند.

رئیس کمیته حمل و نقل اتحادیه اروپا در این خصوص می گوید : ” من خوشحالم اعلام کنم که ما قادریم تا اجازه بازگشت بیشتر هواپیماهای ایران ایر را به آسمان اروپا بدهیم .”

لیست سیاه اتحادیه اروپا برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ با بیش از ۹۰ ایرلاین که عمدتاً از آفریقا بودند شکل گرفت و ارائه خدمات به مسافرین و خدمات حمل بار را از کشورهایی مثل جمهوری کنگو ، گینه ، گابن ، لیبری و سودان را ممنوع می کرد .

حوادث هوایی که در سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ منجر به کشته شدن صدها مسافر اروپایی شد دولتمردان اتحادیه اروپا را ملزم به تهیه لیست ممنوعه از ایرلاین های کشور های مذکور کرد . این لیست دوبار در هر سال بر مبنای نواقصی که در حین بازدید در فرودگاه های اروپایی مشاهده می شود و استفاده شرکت های مختلف از هواپیماهای فرسوده ، به روز رسانی می شود.

لیست سیاه علاوه بر تحمیل ممنوعیت عملیاتی در اروپا ، می تواند به عنوان یک راهنما برای مسافران در سراسر جهان عمل کند و در کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا به عنوان یک عامل ایمنی  تاثیرگذار محسوب شود.

 

منبع : Skift

آیا صندلی هواپیماها واقعا کوچکتر از قبل شده؟
آیا صندلی هواپیماها واقعا کوچکتر از قبل شده؟
اطلاعات پروازی کامل سفر به شهر های ایتالیا
اطلاعات پروازی کامل سفر به شهر های ایتالیا
!عجیبترین کارهایی که از مسافران هواپیما سر میزند
!عجیبترین کارهایی که از مسافران هواپیما سر میزند
چرا به این فرودگاه، عنوان بدترین فرودگاه جهان را داده اند؟
چرا به این فرودگاه، عنوان بدترین فرودگاه جهان را داده اند؟