نکاتی برای راحتی بیشتر در پروازهای اکونومی

راحتی بیشتر در پروازهای اکونومی

اگر می خواهید سفری کم هزینه تر داشته باشید به سراغ پروازهای اکونومی بروید. شاید فکر کنید در این صورت پروازی سخت در انتظارتان است اما به راحتی می توانید با رعایت یک سری نکات درباره ی خرید بلیط و بردن وسایل کاربردی، پرواز راحت تر و بهتری را پشت سر بگذارید. اگر خیال دارید سفری به مقاصد دورتر داشته باشید در این صورت شاید مدت زمان پروازتان حتی به ۱۵ ساعت هم برسد پس باید برای سفر راحت تر کارهایی را از قبل انجام دهید. این پرواز طولانی با رعایت یک سری نکات راحت و مفرح می شود. اگر می خواهید برای سفر، بلیط اکانومی بگیرید در این صورت نکات زیر فراموش نکنید تا راحتی در پرواز  را تجرب کنید، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

راحتی بیشتر در پروازهای اکونومی

هدفون باکیفیت داشته باشید

مطالب مرتبط:
مشکلات پزشکی در پرواز چیست؟
آیا در هواپیما موبایل باید در حالت پرواز باشد؟

یکی از وسایل اصلی برای راحتی در پرواز طولانی چیزی نیست به جز یک هدفون مناسب که همه ی صداهای اضافه ی اطراف را ساکت کند! تصور کنید بر روی صندلی خود نشسته اید و کسی که در صندلی کناری شماست فیلمی را با صدای بلند می بیند در این صورت فقط یک هدفون مناسب است که می تواند شما را از شر این صدای مزاحم نجات دهد. هدفون را در گوش بگذارید و بدون هیچ صدای اضافه مدتی از ساعات پرواز را بخوابید و استراحت کنید.

هدفون باکیفیت داشته باشید

صندلی مورد نظر را از قبل انتخاب کنید

سفرهای طولانی آن هم با پرواز اکونومی کسالت آور است؛ خصوصا اگر تا لحظه ی ورود به هواپیما ندانید که باید بر روی کدام صندلی بنشینید! پس بهتر است از قبل صندلی خود را رزرو کنید یکی از بهترین انتخاب ها رزرو صندلی تان در کنار جای خالی است.

حواستان به چارت پرواز باشد

قبل از سفر حواستان به پارت پرواز باشد چون با فروش رفتن بلیط های بیشتر می توانید صندلی خود را عوض کنید تا در نهایت بهترین صندلی را داشته باشید. مطمئنا اگر در اطراف شما صندلی خالی باشد می توانید سفر راحت تر و آرام تری را تجربه کنید.

هر چه زودتر بلیط را تهیه کنید

می خواهید در حین خرید بلیط صندلی تان را هم انتخاب کنید؟ پس بهتر است برای خرید بلیط زودتر دست به کار شوید! چون الان می توانید صندلی دلخواه خود را به راحتی انتخاب کنید و با موکول کردن این کار به روزهای نزدیک پرواز دیگر حق انتخاب شما فقط محدود به صندلی های باقی مانده می شود.

هر چه زودتر بلیط را تهیه کنید

نظرتان با پرواز ویژه (Premium) چیست؟

گاهی تعدادی از پروازها دارای کلاس ویژه هستند که در آن ها صندلی ها دارای فضای بیشتری هستند. در  پروازهای طولانی مدت،  فضای بیشتر بین صندلی ها یعنی راحتی بیشتر! حالا دیگر می توانید به راحتی صندلی خود را به عقب خم کنید و پاهای خود را کش دهید.

همراه خود ماسک چشم داشته باشید

مطمئنا چند ساعتی از این پرواز طولانی به خوابیدن می گذرد پس ماسک چشم یادتان نرود. با کمک این ماسک چشم، هم نور بیرون شما را اذیت نمی کند و هم نور وسایل الکترونیکی.

به سراغ صندلی کنار پنجره یا صندلی نزدیک به راهروی هواپیما بروید

نشستن در صندلی های ردیف وسط یعنی راحتی کمتر در پروازهای طولانی. در هواپیما سه تا چهار ردیف صندلی هست که هر چه در قسمت های کناری تر بنشینید راحتی بیشتری دارید به خصوص در پروازهای طولانی که هر چند ساعت یک بار نیاز به استراحت پیدا می کیند و سروصدا و رفت و آمد های بیش از حد می تواند کلافه تان کند.

بالش مسافرتی

جوراب های راحتی را فراموش نکنید

یک جفت جوراب راحت که جنس آن از پارچه طبیعی باشد می تواند خواب راحت تری را برایتان به ارمغان بیاورد پس جوراب راحتی را فراموش نکنید.

دور Basic Economy را خط بکشید

در این کلاس پروازی جدید، محدودیت های زیادی انتظارتان را می کشد؛ نمی توانید صندلی ای که دوست دارید را رزرو کنید و حتی اجازه ی بردن کیف دستی به داخل هواپیما هم ندارید اما در عوض پول کمتری می پردازید. در سفرهای طوپلانی مدت این نوع پرواز اصلا توصیه نمی شود چون سختی های زیادی را به بار می آورد.

همراه خود خوراکی ببرید

شاید از غذاهای هواپیما خوشتان نیاید، با آن ها سیر نشوید و یا در صورت داشتن رژیم خاص نتوانید آن ها را میل کنید در این صورت باید حتما مقداری خوارکی همراه خود داشته باشید.

بالش سفری همراه خود داشته باشید

در سفرهای طولانی نداشتن بالش کمی آزاردهنده است، از آن جایی که در بازار بالش های بی کیفیت هم موجود است سعی کنید بالش های باکیفیت بگیرید تا در هنگام استراحت یا خوابیدن از آن ها استفاده کنید.

صندلی های مناسب برای پرواز

در ردیف Exit (خروج) بنشینید

به سراغ صندلی های ردیف Exit بروید در این صورت راحتی تان در طول پرواز تضمین است. البته اگر  در طول پرواز حادثه ای اتفاق بیفتد نشستن در این ردیف مسئولیت های زیادی دارد اما خوبی این ردیف این است که فضای بیشتری برای پای شما وجود دارد و کسی هم در جلوی شما نمی نشیند.

کیف خود را تحویل دهید

درسته که داشتن کیف دستی یکی از ضروریات است ولی اگر آن را تحویل دهید در این صورت استرس کمتری خواهید داشت. با تحویل دادن کیف دیگر این وسیله در تمام روز همراه شما نیست و لازم نیست نگران آن باشید که شاید این کیف در قفسه مخصوص هواپیما جا

آیا بستن کمربند ایمنی در هواپیما جان مسافران را نجات می دهد؟
آیا بستن کمربند ایمنی در هواپیما جان مسافران را نجات می دهد؟
معرفی فرودگاه بین المللی مک دونالد کارتیر، اتاوا کانادا
معرفی فرودگاه بین المللی مک دونالد کارتیر، اتاوا کانادا
ترکیش ایرلاین و زیان سنگین در پی کاهش گردشگران خارجی
ترکیش ایرلاین و زیان سنگین در پی کاهش گردشگران خارجی
با گران قیمت ترین هواپیماهای شخصی در دنیا و صاحبان آن ها، آشنا شوید
با گران قیمت ترین هواپیماهای شخصی در دنیا و صاحبان آن ها، آشنا شوید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code