بلیط هواپیما

رازهایی که هتل ها نمی خواهند شما بدانید

رازهایی که هتل ها دوست ندارند مردم بدانند

هر صنعتی برای خودش یک سری راز دارد که ترجیح می دهد مردم از آن ها چیزی ندانند، این اتفاق در صنعت هتلداری هم که یکی از بزرگ ترین صنایع سرویس دهنده به مشتریان در جهان است استثناء نیست، خب، ما درباره هتل ها چه می دانیم؟ دوست دارید قبل از اینکه برای یک شب به هتلی بروید چه چیزهایی را درباره آن هتل بدانید؟ الی گشت در این پست می خواهد از رازهایی بگوید که معمولا هتل ها دوست ندارند کسی از آن ها سر دربیاورد، با ما همراه باشید.

هتل

اتاق های هتل بهترین محل برای خودکشی است

مطالب مرتبط:
قبل از انتخاب هتل بخوانید
آیا هتل مناسب ترین گزینه اقامت است؟

هتل ها همیشه با مشکلات خودکشی روبرو بوده اند تا جایی که رونشناسانی که در زمینه خودکشی فعال هستند را برای مشورت با کارکنان به هتل دعوت می کنند تا راه های کمک به کسانی که قصد خودکشی دارند را پیدا کنند، یک شخص نا امیدی که قصد دارد با قرص، حلق آویز کردن و راههای دیگر به زندگی خود پایان دهد درپشت در قفل هتل آرامش بیشتری برای انجام این کار دارد، هتل ها همیشه با مشکلاتی مثل پریدن افراد از طبقات بالا، هم از بالکن اتاق و هم از راه پله ها، برای کشتن خود مواجه بوده اند، نه فقط توریست ها و مسافران بلکه گاهی مردم همان شهر هم برای خودکشی به هتل می آیند، مطالعاتی که در سال ۲۰۰۶ انجام شد نشان داد که احتمال خودکشی در بین افراد جامعه ۱۲ نفر از بین ۱۰۰,۰۰۰ نفر است، اما وقتی آمار کسانی که به هتل آمدند را بررسی می کنیم با نرخ ۲۲۳  مورد خودکشی در ۱۰۰,۰۰۰ مواجه می شویم و این به دلیل این است که هتل ها طبق گفته استون استک (محققی که در زمینه خودکشی نحقیق می کند) محلی مرگ بار هستند.

 درست است که تخت شما را مرتب می کنند و فرش ها را جارو برقی می زنند اما اتاق ها چندان تمیز نیست

ممکن است فکر کنید که بیشترهتل ها به تمیز بودن اتاق های خود افتخار می کنند. درست است، اما این بدان معنی نیست که همه هتل ها در آن حدی که شما انتظار دارید تمیز هستند، بیشتر مردم اگر برای شب مهمان داشته باشند برای او ملافه تمیز آماده می کنند و وقتی مهمان ها رفتند هم ملافه ها را می شویند، این یک چیز معمول است که بیشتر ما از هتل انتظار داریم که انجامش بدهد اما متاسفانه ادعا شده که بعضی از هتل ها بعد از رفتن مهمان ها فقط تخت را مرتب می کنند و فقط در صورتی ملافه ها را می شویند که کثیفی مشخصی داشته باشد. هر هتل برنامه و کارکنان مخصوص به خودش را دارد و به همین دلیل هر هتل با هتلی دیگر فرق دارد.  برنامه نظافت یک هتل که به بیرون درز کرده نشان می دهد که در آن هتل ملافه، پتو و رو بالشتی ها هر ۹۰ روز یکبار شسته می شدند!

ملافه های هتل

وقتی علامت «اتاق خالی نداریم» را در جلوی هتل دیدید به این معنی نیست که واقعا اتاق خالی ای در هتل نیست

تصور کنید زمانی را که آخر شب به سمت هتلی رانندگی می کنید، وقتی به هتل رسیدید به سختی جای پارک پیدا کرده و از ماشین پیاده می شوید اما جلوی هتل با علامت «اتاق خالی نداریم» مواجه شوید، آن وقت است که همه امیدهای شما از بین می رود،  دلیل اصلی اینکه هتل می خواهد خود را پر نشان دهد آژانس های مسافرتی و وب سایت های رزرو هتل هستند، پس در اینجور مواقع تقاضای اتاق کنید حتما اتاقی هست که به مسافرهای خسته بدهند.

پذیرش هتل

از لیوان هایی که در اتاقتان است استفاده نکنید

تا حالا فهمیدید که اتاق هتل شما تمیزترین محل دنیا نیست! ممکن است که بخواهید در اتاق خود آب بنوشید و یا بخواهید نوشیدنی های خوشمزه خود را توی لیوان بریزید، خوشبختانه هتل برای شما چندین لیوان تهیه می کند. بیشتر هتل ها فنجان های پلاستیکی یک بار مصرف دارند که دور آن ها با کاور پلاستیکی پوشیده شده است اما در هتل های پیشرفته تر با فنجان ها و لیوان های شیشه ای روبرو می شوید ولی همان بهتر که فنجان های پلاستیکی یک بار مصرف داشته باشید چون لیوان های شیشه ای چندان تمیز نیستند. شما حتما در خانه، خودتان لیوان ها را می شویید و یا آن ها در ماشین ظرفشویی می گذارید اما بعضی از هتل های فقط لیوان ها را در سینک، آبکشی می کنند و حتی گفته شده در بعضی جاها فقط با شیشه پاک کن لیوان ها را اسپری می کنند و این یعنی لیوان هایی که در اتاق شما هستند تمیز نیستند!

منبع: grunge.com

معرفی مراکز خرید جزیره ی کیش
معرفی مراکز خرید جزیره ی کیش
ویژگی های یک کوله پشتی مناسب برای سفر
ویژگی های یک کوله پشتی مناسب برای سفر
نکاتی دانستنی قبل از سفر به سوئیس
نکاتی دانستنی قبل از سفر به سوئیس
سفر با کشتی های غول پیکر
سفر با کشتی های غول پیکر