در فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول چه کار کنیم؟

راهنمای فرودگاه صبیحه گوکچن | GuideSabiha Gökçen airport Guid

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن که آن را فرودگاه صابیحا نیز می گویند، از جمله ی دروازه های ورودی بسیار شلوغ و پر رفت و آمد شهر استانبول است که روزانه و در ۲۴ ساعت شبانه روز، بسیاری از مسافران را یا به ترکیه وارد و یا از طریق هوایی خارج می کند. این فرودگاه ترکیه ای از وقتی که استانبول رونقی دوچندان نسبت به گذشته مخصوصا از نظر گردشگری پیدا کرد می شود گفت که حتی یک روز هم بی فعالیت نبوده است. ما امروز در الی گشت می خواهیم تا راهنمای فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول را برای شما به تفصیل به همراه مختصری از تاریخچه ی آن را بیاوریم. در ادامه با ما همراه باشید.

گوکچن

در فرودگاه صبیحه گوکچن چه کارهایی را می توان انجام داد؟

مطالب مرتبط:
نکاتی که در سفر به استانبول باید آن ها را بدانید
چطور سفر ارزان به استانبول داشته باشیم؟
ماجراجویی باورنکردنی در استانبول!

در ابتدای راهنمای فرودگاه صبیحه گوکچن باید بگوییم که از آن جا که این فرودگاه بین المللی، روزانه مسافرینی که حتی تعدادشان به میلیون ها نفر نیز می رسد را از سرتاسر جهان در خود پذیرا است و به همین خاطر برای رفاه حال مسافرین و مراجعین خود از همه نظر، امکانات متنوع و مختلف رفاهی را در نظر گرفته است و در میان فرودگاه های پیشرفته و مدرن در ترکیه قرار می گیرد زیرا این فرودگاه باید همیشه رسیدگی خاص نسبت به وضعیتش وجود داشته باشد.

فرودگاه صبیحه گوکچن در سال ۲۰۱۵ با حدود ۲۸ میلیون نفر مسافر و حدود ۲۰۶ هزار نفر جا به جایی هواپیما دومین فرودگاه پر رفت و آمد تک بانده در سراسر دنیا شد. این فرودگاه فقط یک باند را در خود دارد که طول آن ۳ هزار متر است و تقریبا همه ی شرکت های هواپیمایی مهم دنیا در آن روزانه چندین پرواز را انجام می دهند.

اگر با الی گشت به استانبول در ترکیه سفر کنید، هم بی شک تجربه ی سفری فوق العاده را به این کشور خواهید داشت و هم از این رو پیشنهاد می کنیم که مخصوصا اگر دفعه ی اولتان است که تصمیم گرفته اید که به استانبول سفر کنید برای این که سفری خوب و دلچسب داشته باشید، حتما با تور استانبول الی گشت همسفر شوید.

اگر پرواز شما در این فرودگاه به زمین نشست شما می توانید از امکاناتی همچون؛ سالن کنفرانس امکان فعالیت های اداری و بیزنسی را برای مسافرین و یا مراجعین خود فراهم نموده است.

صبیحه گوکچن

دراین هتل فود کورتی بسیار بزرگ با تعداد بسیار زیاد و بی شماری از کافه و رستوران با غذاها و خوراکی های خوشمزه از شما پذیرایی می نماید. در میان این فروشگاه ها، چندین فروشگاه فری شاپ (Free Shop) نیز موجود است. در این فرودگاه می توانید به فروشگاه های آن که برندهای مطرح و مختلفی از سراسر جهان در آن حضور دارند و هر کدام اجناس و لوازم های بهداشتی وآرایشی خود را با قیمت های مختلفی ارائه می نمایند مراجعه نمایید و خرید کنید.

البته دانستن این نکته برای شما در راهنمای فرودگاه صبیحه گوکچن ضروری است که بدانید در بین آنها فروشگاه هایی هستند که دیوتی فری (Duty Free) یا همان به اصطلاح فروشگاه های بدون مالیات باشند. اگر هم که خسته و یا گرسنه هستید، به رستوان ها و یا کافه های این فرودگاه مراجعه کنید و از منوهای ترکی و مدیترانه ای و بین المللی آن استفاده نمایید. در این فرودگاه برای رفاه حال مسافران هم فست فود و هم رستوران با منوهای مختلف برای سلیقه های مختلف و متنوع مسافران وجود دارد.

البته باید این نکته را در نظر بگیرید که برای صرف به طور مثال کیک و نوشیدنی داغ حتما به کافه های خوب این مجموعه ی فرودگاهی هم سر بزنید زیرا در کنار آن ها می توانید از اینترنت پر سرعت و رایگان آن نیز استفاده نمایید و در حالی که کمی خستگی در می کنید می توانید به کارهای آنلاین خود نیز رسیدگی نمایید البته در تمامی محوطه ی فرودگاه شما به اینترت دسترسی دارید.

راهنمای فرودگاه صبیحه گوکچن

در راهنمای فرودگاه صبیحه گوکچن این را خواهید خواند، که این فرودگاه یک هتل در خود دارد. هتل فرودگاه ۴ طبقه با ۱۲۸ اتاق وجود دارد. با توجه به راهنمای فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول شما می توانید کارهای بانکی خود را با استفاده از درگاه های بانکی و دستگاه های ATM بانک های بین المللی انجام دهید. همچنین در این فرودگاه شعبات صرافی برای کارهای ارزی شما موجود است.

باید این مطلب را به اطلاع شما برسانیم که به این علت که پروازهای خارجی به این فرودگاه بسیار زیاد است، ترمینال پروازهای خارجی کما بیش شلوغ است اما وسعت سالن مربوطه، باعث می شود تا این شلوغی زیاد هم به چشم شما نیاید.

همانند تمامی فرودگاه های بزرگ جهان در راهنمای فرودگاه صبیحه گوکچن خواهید دید که این فرودگاه هم امکانات رفاهی مناسبی برای مسافران خود دارد. اگر به فرودگاه صبیحه گوکچن سفر می کنید، اگر وقت دارید حتما به فروشگاه ها و استندهای فروش سوغاتی و لوازم بهداشتی و آرایشی این فرودگاه سر بزنید و از آن ها خرید کنید.

فرودگاه

در ادامه ی مطلب راهنمای فرودگاه صبیحه گوکچن، برای این که از این فرودگاه به مرکز استانبول بروید نیز راه های متنوع و مختلفی در پیش روی شماست. فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول در بخش آسیایی شهر قرار دارد. راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه صبیحه گوکچن، تاکسی است. اگر مشکلی با پرداخت کرایه ندارید می توانید با تاکسی به میدان تقسیم، منطقه سلطان احمد یا بیوگلو بروید.

اتوبوس های فرودگاه هم که هاوابوس (Havabus) نامیده می شوند سرویس اتوبوسرانی متعلق به شهرداری هستند و بهترین و مطمئن ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه صبیحه گوکچن به شمار می آیند. با استفاده از این اتوبوس ها می توانید از فرودگاه به هتل یا مرکز شهر بروید. برای تهیه بلیط می توانید مبلغ کرایه را به راننده بدهید و بلیط دریافت کنید.

فرودگاه صبیحه

مختصری از تاریخچه ی فرودگاه صبیحه گوکچن

فرودگاه صبیحه گوکچن بعد از فرودگاه آتاترک دومین فرودگاه بین المللی استانبول است و در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی مرکز این شهر قرار دارد.

در ابتدا ظرفیت ترمینال بین المللی این فرودگاه ۳ میلیون مسافر و ظرفیت ترمینال داخلی آن نیم میلیون مسافر در سال بود تا اینکه در ژوئن ۲۰۰۷ توافق شد که ترمینال فرودگاه سابیها را بزرگ تر کنند تا تعداد مسافران آن به ۲۵ میلیون نفر برسد.

در سال ۲۰۱۱ برای این فرودگاه هدف گذاری شد تا این فرودگاه در سال ۲۰۲۳ بتواند پذیرای ۲۵ میلیون مسافر باشد اما در سال ۲۰۱۵، ۲۸ میلیون مسافر را به خود دید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد