ماجراجویی باورنکردنی در استانبول!

ماجراجویی در استانبول

معمولا استانبول را همه ی ما با میدان تقسیم، مسجد ایاصوفیه، مراکز خرید بزرگ و کوچک، پارک های آبی، سواحل …. و بسیاری از جاذبه های طبیعی و غیرطبیعی معروف آن می شناسیم. اکثر کسانی که به استانبول، شهری که به جرات می توان آن را مقر هر سرگرمی و تفریحی خواند، سفر کرده اند می گویند که در این شهر می توان ماجراجویی هایی کرد که دید شما را به ترکیه و استانبول عوض نماید و به شما این حس را بدهد که انگار اصلا تا به حال استانبول را نشناخته اید! امروز می خواهیم تا با شما استانبول را از زاویه ی دید دیگری بشناسیم و به ماجراجویی در استانبول بپردازیم. مطمئن باشید که شما حتی فکر هم نمی کردید که بتوانید به این صورت در استانبول ماجراجویی نمایید. پیشنهاد می کنم که در ادامه با ما در الی گشت با ماجراجویی در استانبول همراه باشید.

استانبول
مطالب مرتبط:
معرفی تمامی ایرلاین ها در پروازهای ایران به مقصد ترکیه
در ترکیه برای رفتینگ به کجا برویم؟
معروف ترین و لذیذترین کباب های ترکیه

همانطور که می دانید، شهر استانبول مملو از جاذبه های زیبا و دیدنی است و که ماجراجویی در هر کدام از آن ها، می تواند به معنای واقعی دلچسب و خاطره انگیز باشد. شما می توانید مقاصد بسیاری را در این شهر انتخاب کنید تا به ماجراجویی بپردازید و تنها مسیرهای ماجراجویی، محدود به این لیست نمی شود.

به هر حال، برای ماجراجویی در استانبول نسخه ی خاصی را برای شما نمی پیچم زیرا مکان هایی که می روید زیاد است اما، برای اطمینان به همراه خود کرم ضد آفتاب، کوله ی سبک، یک دست لباس و قمقمه ی آب و شکلات را به همراه خود داشته باشید.

هر چند که هر جا که بروید، امکانات بسیاری برای رفاه شما در دسترس است. در ابتدا بیایید از جاذبه هایی همچون مسجد ایاصوفیا و میدان تقسیم بگذریم و به سمت یکی از جاذبه های طبیعی استانبول برویم که با سازه های انسانی در هم آمیخته و تبدیل به مکانی دیدنی است.

ماجراجویی

مقصد ما در واقع تنگه ی بسفر است. البته این تنگه را اصلا برای قایق سواری و یا کارهای دیگر توصیه نمی کنیم بلکه برای گشت وگذار و دیدن ساحل مرمره، بازدید از نقطه ی تلاقی ای که دریای سیاه و مرمره را به هم متصل نموده، ماهی گیران و دیدنی های دیگر را به شما توصیه می کنیم. ازدید یک گردشگر ماجراجو نگاه کنید، جالب نیست که بین جایی که دقیقا دو قاره ی آسیا و اروپا را را از هم جدا کرده، قرار گرفته باشید؟

مقصد بعدی ما، آدالار در دریای مرمره است. در آدالار، جزیره ای به نام بیوک آدا قرار دارد که در آن مردم و گردشگران همگی برای رفت و آمد از دوچرخه، درشکه و گاری استفاده می کنند و دلیل آن هم این است که در این جزیره، رفت و آمد هرگونه ماشین و موتورسیکلتی ممنوع است!

به این صورت می توانید زیبایی های طبیعی و ییلاقی این جزیره را با صبر و حوصله و آرام ببینید و از آن ها لذت ببرید. پیشنهاد می کنم که اگر گرسنه هستید به یکی از رستوران های ساحلی بیوک آدا بروید و حتما یک خوراک دریایی خوشمزه سفارش دهید و نوش جان کنید تا لذت ماجراجویی در استانبول و بیوک آدا را کاملا در خود نهادینه نمایید.

ماجراجویی در استانبول
ماجراجویی یک روزه در استانبول

خب! حالا حاضرید که دوباره برای ادامه ی ماجراجویی در استانبول به وسط این شهر شلوغ و سرزنده برویم؟ مقصد بعدی ما در استانبول خیابان استقلال است. این خیابان زیبا که از نظر ساختار شببیه یکی از خیابان های معروف اروپایی، خیابان شانزه لیزه در پاریس است، از جمله ی خیابان های معروف در سراسر جهان است.

شما با استفاده از تورهای استانبول الی گشت می توانید سفری راحت و ماجراجویی بی دغدغه را در این شهر و دیگر شهرهای این کشور داشته باشید و از سفر خود لذت ببرید. خیابان استقلال، همه چیز را با هم دارد. مراکز خرید معروف که هر ملزوماتی از هر نوع و قیمتی در آن پیدا می شود، رستوران ها و کافه های بسیار زیاد و مختلف که اکثرشان رنگ و بویی از استانبول کلاسیک دارند، گالری های نقاشی و کلی دیدنی های دیگر در این خیابان وجود دارد که با این که همگی هر کدام در همان جای همیشگی خود قرار دارند و دچار روزمرگی هستند اما برای کسانی که عاشق گشت و گذارهای شهری و مثلا خرید کردن هستند، می توانند صحنه هایی فوق العاده جالب را از یک ماجراجویی فوق العاده لذت بخش در استانبول را فراهم آورند.

یک روزه در استانبول

مقصد یا بهتر بگویم مقاصد بعدی ما برای ماجراجویی در استانبول، دقیقا مکان هایی هستند که اصلا آن ها را به نامی خاص و یا یک جاذبه ی خاص محدود نمی کنیم. ما می خواهیم در فرصت باقی مانده ی خود و قبل از غروب خورشید به چند مکان مختلف سر بزنیم و آن ها را از دید یک ماجراجو، بگردیم.

بیایید تا اول به بازار بزرگ استانبول برویم. این بازار با ۵ هزار مغازه در خود، عنوان بزرگ ترین بازار سرپوشیده ی جهان را از آن خود کرده است و در خود هر چه را که بخواهید از شیر مرغ گرفته تا جان آدمیزاد را در خود دارد و در ضمن، روحی از اصالت واقعی استانبول را در خود دارد که تنها در این مکان می توانید آن را لمس نمایید.

بعد از بازار بزرگ استانبول، به سمت برج گالاتا می رویم. بازدید از این برج سنگی ۶۷ متری که متعلق به قرون وسطی است، کمی تِم هیجان را به این بخش از گردش ماجراجویانه ی شما می دهد.

ساحلی در استانبول

باورتان می شود که این ساختمان هنوز هم بلندترین ساختمان در شهر استانبول باشد؟! با توجه به امکاناتی که در این برج تعبیه شده است، کمی نشستن و چای نوشیدن در رستوران گردان بلندترین ساختمان یکی از زیباترین شهرهای جهان برای شما هیجان انگیز و زیبا نیست؟

برای مقصد بعدی، گشت ماجراجویانه ای در آب انبار باسیلیکا را به شما توصیه می کنیم. این انبار تمام تصورات شما را از مکانی با عنوان آب انبار به هم می ریزد. این مخزن زیرزمینی بسیار زیبا و در عین حال اسرارآمیز است و با آخرین تکنولوژی های روز رومیان در قرن ۶ ساخته شده است. یکی از نکات جالب ماجراجویی در استانبول با الی گشت می تواند این باشد که شما تمام امکانات را برای ماجراجویی کردن در مسیرهای مختلف در اختیار دارید و همه چیز در کمترین زمان ممکن در اختیار شما می باشد.

برای آخرین مسیر ماجراجویی در استانبول، پیشنهاد می کنیم که برای این که کمی آرامش بگیرید و خستگی یک روز ماجراجویی دراستانبول را از خود به دور نمایید، به ساحل بورک در کنار دریای سیاه بروید و ضمن گشت و گذار در کنار جاذبه های ساحلی در یک غروب زیبا و شن های طلایی این ساحل، ماجراجویی در استانبول را به پایان برسانید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد