رتبه بندی جهانی هتل ها

در رتبه بندی جدیدی که شرکت توسعه و بازاریابی گردشگری MKG ارائه داده است، گروه هتل های اینترکانتیننتال (IHG) به عنوان اولین گروه، آکور (Accor) به عنوان اولین اپراتور هتل و هالیدی این به عنوان اولین برند هتلداری دنیا معرفی شده اند.

اکثر گروه هتل های پیشرو در دنیا و برندهای برتر در عرضه هتل های خود، رشد داشته اند، اما به لحاظ اقتصادی با مشکلاتی مواجه بوده اند. بریتانیا برتری خود را حفظ و چین نیز خود را به عنوان یک  عنصر کلیدی  در صنعت هتلداری معرفی کرده است. یکی از مهمترین چالش هایی که برترین هتلهای دنیا در سال های اخیر با آن مواجه بوده اند، گسترشسیستم های توزیع جهانی هتل و گرایش مسافران به رزرو هتل از طریق وبسایت های معتبر گردشگری بوده است. گروه هتل های بزرگ باید بتوانند ارتباط عمیق تری با سیستم های توزیع جهانی هتل ها و وبسایت های پرطرفدار گردشگری برقرار کنند.

طبق گفته جورج پنایوتیس مدیر عامل گروه MKG گروه هتل ها برای ورود به بازارهای جدید با هم رقابت می کند، اما تغییرات زیادی در هتل های بالای جدول ایجاد نشده است. اینترکنتیننتال به لطف رشد قابل ملاحظه برند هالیدی این، جایگاه مسلم خود را حفظ کرده است و  و هیلتون با رشد هتل هایش در ۲ سال اخیر در جایگاه دوم قرار گرفته است که این جایگاه در سال گذشته متعلق به Wyndham بود. ماریوت با توسعه هتل هایش در خارج از آمریکا توانسته است جایگاه خود را به عنوان سومین گروه هتل، تثبیت کند و در میان ۴ گروه هتلی قرار گیرد که تعداد اتاق هایش بیش از ۶۰۰۰۰۰ است.

گروه هتل های Choice با کمک برند Comfort Inn که از سال ۲۰۱۲ تا کنون رشد قابل ملاحظه ای داشته است در جایگاه پنجم، بالاتر از گروه هتل های Accor قرار گرفت و هتل آکور با به کارگیری سیستم های مدیریت هتل و ارتقای نمایندگی های خود، توانسته است با ۳۳۶۸۰۰ اتاق، خود را به عنوان اولین مجری هتل در سرتاسر دنیا معرفی کند.

پایین جدول شاهد تغییرات چشمگیری نبود، فقط گروه هتل های Starwood و Best Western رشد قابل ملاحظه ای داشتند و گروه هتل های Carlson نیز رشد خوبی را در سال ۲۰۱۳ تجربه نکرد.

همانطوری که در جدول ملاحظه می فرمایید گروه هتل های چینی Home Inns با ۲۱ درصد رشد، بیشترین میزان رشد را در میان ۱۰ گروه هتل برتر دنیا به خود اختصاص داده است و اگر به همین ترتیب پیش برود، به زودی در میان ۳ گروه هتل نخست قرار می گیرد.

گروه هتل های جهانی

گروه هتل های پیشرو در سالهای اخیر برای جذب برندهای مختلف هتل به رقابت پرداخته اند. بر اساس رتبه بندی برترین برندها، هالیدی این در جایگاه نخست و Best Western که با متحد کردن برندهای مختلف تحت پوشش خود، سالها در رتبه اول قرار داشت، در جایگاه دوم قرار گرفت. با این وجود این برند به لحاظ میزان رشد در آمریکا رتبه نخست را دارد.
برند Ibis با یکپارچه کردن برند های Etap و All Seasons رشد چشم گیری داشت و در طول یکسال، ۷ پله صعود کرد و بالاتر از برند چینی Home Inns قرار گرفت. کاهش عرضه هتل های Days Inn در بازار داخلی(آمریکا) باعث شد رشد منفی را در این سال تجربه کند. Crowne Plaza نیز با هدف به دست آوردن سهم بیشتری از بازار گردشگری ،MICE توسعه قابل ملاحظه ای داشته است. طبق گفته جورج پنایوتیس در سال ۲۰۱۳ ما شاهد رقابت گروه هتل های پیشرو برای یکپارچه کردن برندها و ایجاد برندهای قوی تر و افزایش تعداد هتل هایشان بوده ایم. هالیدی این و Ibis
در این کار موفق عمل کردند و برندهای قوی تری را ایجاد کردند

برند های برتر هتل
معرفی هتل کلاس استانبول | ۴ ستاره
معرفی هتل کلاس استانبول | ۴ ستاره
معرفی هتل بلو اسکای وارنا | ۳ ستاره
معرفی هتل بلو اسکای وارنا | ۳ ستاره
معرفی هتل ۳ ستاره داینستی در کوالالامپور
معرفی هتل ۳ ستاره داینستی در کوالالامپور
معرفی هتل رویالتی بارا ریو | ۴ ستاره
معرفی هتل رویالتی بارا ریو | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code