بلیط هواپیما

رهبری بازار هتل های لوکس در دستان فور سیزنز

هتل فور سیزنز

هتل ها و اقامتگاه های تورنتویی فورسیزنز بهترین مثال برای ایجاد موقعیت متمایز است که به موفقیت در رقابت جهانی منجر شد. در حال حاضر شرکت فورسیزنز ۹۸ هتل و اقامتگاه لوکس را در ۳۷ کشور جهان اداره می کند و در سال ۲۰۱۳، ۴ میلیارد دلار درآمد و ۴۴۰۰۰ کارمند داشته است. این شرکت به عنوان بازیگر اصلی در حرفه هتل های لوکس در سراسر جهان، به میزان بی سابقه ای از سوی نشریه های صنعتی، برنده جایزه های متعددی شده است. ده عدد از هتل های این شرکت در فهرست صد هتل برتر جهان قرار دارند. قیمت هر اتاق خالی این هتل در بازار بسیار رقابتی آمریکا ۳۰٪  از رقیبش، هتل های زنجیره ای ریتز کارلتون بیشتر است.کشورها و شهرهای سراسر جهان، هتل فرسیزنز را به ساختن هتل در قلمروی خود تشویق می کنند، زیرا وجود یک هتل فورسیزنز نشان دهنده یک محل سکونت عالی می باشد.

موفقیت این شرکت به دلیل انتخاب مجموعه ای از گزینه های متعهد است که به شدت با گزینه های رقیبان متفاوت است. هدف شرکت، ایجاد یک نام تجاری بود که با تجربه ای نظیر مشتری مترادف باشد؛ و برای رسیدن به این آرمان تصمیم گرفت به طور انحصاری به ثروتمندترین مشتریان خدمت دهد. این روند کاملا در جهت مخالف روند رقیبان بزرگش مانند هتل هایات، ماریوت، هیلتون و وستین است. همه این هتل ها در تمام طیف های مختلف طبقه بندی های هتل رقابت می کنند، به همین دلیل در ایجاد خدمات و نام های تجاری بسیار گران قیمت همیشه در حال تلاش هستند.

هتل فور سینزنز با استفاده از قیمت های بالا به عنوان ابزاری برای جایگاه یابی، هنگامی که سر و کله رقیبان پیدا می شود، قیمت های خود را افزایش می دهد. حتی هنگامی که ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و شیوع سارس در سال ۲۰۰۳ باعث افزایش مخارج و مشتری کمتر شد، برخلاف اقدامات رقیبانش مبنی بر کاهش قیمت ها، هتل فور سیزنز تصمیم گرفت میزان کرایه اتاق های خود را تغییر ندهد. مدیر عامل شرکت، آقای آیزادور شارپ بر این باور است که کرایه اتاق ها معقولانه است. او می گوید: «این را نمی توانید مانند اکثر وسایل تجملی دیگر، یک هزینه باب میل بنامید. ما یک خدمت ارائه می دهیم. هنگامی که مسافران می توانند بر روی خدمات سریع مرتب شدن اتاق خود حساب کنند، متوجه می شوند که خدمات ارائه شده ارزش بالایی دارند.»

یک گزینه راهبردی مهم دیگر هتل فورسیزنز، دنبال کردن یک راهبرد کاملاً جهانی در نقاط کلیدی دنیا بود؛ با ایجاد گروه از هتل ها و اقامتگاه هایی که دائم در حال توسعه و پیشرفت هستند. آخرین راهبرد شارپ، تخصص پیدا کردن به عنوان یک مدیر هتل بود، نه یک مالک یا سازنده. این یک انتخاب متمایز در این صنعت بود تا زمانی که هتل ماریوت حرفه خود را به بخش های شرکت های مالکیت و مدیریت هتل تبدیل کرد. از آنجا که از الگوی کاری هتل چنین برداشت می شود که هتل فوسیزنز مالک اکثر هتل های خود نیست، ریسک کمی برای سرمایه وجود دارد و شرکت به ترازنامه بی عیب و نقص خود افتخار می کند. در واقع حتی در چرخه اقتصادی سخت، ارزش نام تجاری هتل به وسیله سرمایه گذاران حفظ می گردد که این مسئله برای مکانی که هزینه اش اغلب اوقات سه یا چهار برابر قیمت یک هتل به سبک شرایتون است، غیر معمول می باشد. رقیبان شرکت با وجود موفقیت واضح فورسیزنز، تمایلی به تقلید از آن ندارند. نتیجه تمام این تلاش ها ایجاد یک رهبر جهانی کانادایی است با دورنماهای پیشرفتی خوب در آینده.

۱۰ رمز موفقیت از زبان یک مدیر عامل
۱۰ رمز موفقیت از زبان یک مدیر عامل
۴ مزیت روابط عمومی در شبکه‌های اجتماعی برای هتل‌داران
۴ مزیت روابط عمومی در شبکه‌های اجتماعی برای هتل‌داران
روش های گسترش برند شخصی در شبکه های اجتماعی
روش های گسترش برند شخصی در شبکه های اجتماعی
هتل های اتوبوسی به سبک کارتونی در چین
هتل های اتوبوسی به سبک کارتونی در چین