از روستایی بدون در و قفل در هند بیشتر بدانید

روستایی بدون در

Shani shingnapur در هر روز بیش از ۴۰٫۰۰۰ نفر زاهد را بخاطر افسانه ای ۳۰۰ ساله جذب می کند.

روستایی را تصور کنید که خانه ها در آن هیچ دری ندارند ، در مغازه ها همیشه باز است و محلیان هیچ احساس نا امنی نمی کنند.

این داستان روستای Shani Shingnapur  در ایالت Mahashtra هند است ، جایی که روستاییان بخاطر اعتقاد لایزال خود به خدای شانی ، “خدای خورشید” از هر گونه ایمن سازی خودداری می کنند و خدای خورشید به عنوان حافظ روستا تلقی می شود.

این افسانه ۳۰۰ ساله می گوید که بعد از یک باران سهمگین و جاری شدن سیل ، یک تخته سنگ مشکی صیقل داده شده در سواحل رودخانه Panasnala که زمانی در روستا جریان داشته است،  پیدا می شود. وقتی روستاییان با چوبی این تخته سنگ ۱٫۵ متری را لمس می کنند ، از آن خونی به بیرون تراوش می کند. بعد از آن شب “shani” به خواب رئیس قبیله می آید و فاش می سازد که آن تخته سنگ بتی از طرف او بوده است و دستور می دهد که در روستا نگه داری شود تا از این به بعد در آنجا ساکن شود . اما شانی یک شرط داشت : تخته سنگ و قدرت های ماورایی اش باید بدون هیچ محافظی در معرض دید ساکنان روستا قرار بگیرد و بعد ها خدای خورشید رهبر قبیله را مورد آمرزش قرار می دهد و قول می دهد که از روستا در مقابل هر خطری محافظت کند.

بعد از اینکه روستاییان آن تخته سنگ بزرگ را در مرکز شهر و در محیطی بدون سقف نصب می کنند ، تصمیم می گیرند که تمامی قفل ها و درها را از بین ببرند ، آنها دیگر با محافظت خدای خورشید نیازی به آنها احساس نمی کردند .

این سنت برای نسلها ادامه پیدا کرده است . بعضی از محلی ها تخته هایی چوبی را برای جلوگیری از ورود سگ ها به داخل خانه آویزان می کنند ولی هیچ در دائمی وجود ندارد و جواهرات و یا پول های آنها بدون گاو صندوق و یا در نگهداری می شود. آنها اعتقاد راسخی به نگهبان مقدس دارند که آنها را از هر بلایی محافظت می کند.

 

منبع : BBC

هزار و یک دلیل برای سفر به وارنا!
هزار و یک دلیل برای سفر به وارنا!
پارک ملی شبه جزیره دیلک، جایی برای تماشای طبیعت بکر کوش آداسی
پارک ملی شبه جزیره دیلک، جایی برای تماشای طبیعت بکر کوش آداسی
موزه ملی سوئیس، نمایشگاهی از ما قبل تاریخ تا به کنون
موزه ملی سوئیس، نمایشگاهی از ما قبل تاریخ تا به کنون
چرا شهر اسپیلت کرواسی تا این اندازه میان گردشگران محبوب شده؟ + ویدیو
چرا شهر اسپیلت کرواسی تا این اندازه میان گردشگران محبوب شده؟ + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code