بلیط هواپیما

مهماندار فرست کلاس امارات بودن چه دشواری هایی دارد؟

۹ حقیقت جالب در مورد مهماندار فرست کلاس امارات

هواپیمایی امارات یکی از بهترین ایرلاین های جهان است و به دلیل کیفیت بالای خدمات و امنیت پرواز طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از ویژگی های بارز هواپیمایی امارات شیوه سرویس دهی و رفتار مهمانداران هواپیماست. اگر تا به حال با هواپیمایی امارات پرواز کرده باشید حتما با پوشش خاص و رفتار حرفه ای مهمانداران امارات آشنا هستید. این مهمانداران آموزش های ویژه ای می بینند و دستورالعمل های سختگیرانه ای در مورد نحوه رفتار با مسافران دارند. در این مطلب می خواهیم پشت پرده مهماندار فرست کلاس امارات (مهمانداران زن) را با هم بررسی کنیم و ببینیم برای مهماندار شدن در این ایرلاین چه قوانینی را باید رعایت کرد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مهمانداران امارات

مهماندار فرست کلاس امارات

مطالب مرتبط:
معرفی هواپیمایی امارات
سوئیت فرست کلاس هواپیمایی امارات با طراحی داخلی مرسدس بنز

پرواز فرست کلاس امارات یکی از لوکس ترین و مجلل ترین پروازها را به مسافران ارائه می کند و با ارائه سوئیت های اختصاصی بزرگ و جادار خدماتی رویایی را در بخش فرست کلاس خود ارائه می کند. پرواز فرست کلاس امارات آنقدر امکانات دارد که آن را با هتل ۵ ستاره مقایسه می کنند و مهمانداران فرست کلاس امارات بسیار حرفه ای و آموزش دیده هستند. اما وجه تمایز این مهمانداران با مهمانداران سایر ایرلاین ها چیست و در مورد چه مورد آموزش می بینند؟ در ادامه رازهایی در مورد مهماندار فرست کلاس امارات را با هم مرور می کنیم. این رازها را جوآنا کالینز، مهماندار فرست کلاس امارات برای ما بازگو می کند که حدود شش سال است در بخش های مختلف امارات مشغول به کار بوده است. به گفته جوآنا مهماندار فرست کلاس امارات بودن با وجود مزایایی که دارد سخت تر از چیزی است که مردم گمان می کنند.

لباس فرم هواپیمایی امارات

۱- مهمانداران خیلی چیزها در مورد شما می دانند، حتی قبل از اینکه سوار هواپیما شوید!

به گفته جوآنا، قبل از هر پرواز تیمی ویژه تشکیل می شود و تک تک مسافرانی که قرار است با آن ها همسفر باشند، به ویژه مسافران VIP بررسی می شوند. هر مهماندار فرست کلاس امارات موظف است نام آن ها و اطلاعات لازم در مورد رژیم غذایی و سایر موارد را به خوبی مطالعه کند و با مسافر کاملا آشنا شود. این اطلاعات برای ارائه بهترین سرویس به مسافران است.

۲- در طول پرواز در مورد میهمانان یادداشت برداری می کنند!

در طول پرواز مهمانداران جزئیات و اطلاعات در مورد مسافران را یادداشت می کنند. علائق آن ها، ترجیحات و اولویت ها، رژیم های غذایی، انتخاب نوشیدنی و غذا و … همه و همه به دقت یادداشت برداری می شوند. حتی اینکه اهل کجا هستند و پس از این سفر به کجا خواهند رفت نیز یادداشت می شود. این اطلاعات ثبت می شود و در پرواز بعدی به مهمانداران داده می شود تا بهتر از آن مسافر پذیرایی شود.

کارکنان هواپیمایی امارات

۳- در هواپیمایی امارات بخشی به نام دپارتمان پیرایش و آرایش وجود دارد!

هواپیمایی امارات به یکدست و یک شکل بودن مهماندارانش اهمیت زیادی می دهد. مهماندار فرست کلاس امارات برای آرایش و مدل موهایش باید طبق دستورالعمل های خاصی رفتار کند. مهمانداران حق ندارند از لاک های پررنگ و جیغ استفاده کنند. ناخن ها می تواند بدون لاک باشد یا از لاک صورتی ملایم یا فرنچ مانیکور استفاده شود. شیوه آرایش و میکاپ صورت و همینطور مارک لوازم آرایشی نیز باید طبق اصول تعیین شده باشد تا همه مهمانداران یکدست و شبیه به هم باشند. رژ لب قرمز، سایه سیاه یا بژ و خط چشم جزء آرایش بیسیک و اولیه مهماندار فرست کلاس امارات محسوب می شود.

۴- مدل موها باید یک شکل و مرتب باشد

برای آرایش موها نیز قوانین خاصی وجود دارد و نمی توانیم موهایمان را به هر شکلی که خواستیم درست کنیم. می توانیم موها را به صورت گوجه ای درست کنیم و کش موی قرمزی را دور آن ببندیم. البته استفاده از کش مو اختیاری است، اما باید موها حتما بالای سرمان جمع کنیم و همیشه مرتب و آراسته باشیم.

آرایش موی مهمانداران

۵- مهمانداران امارات باید مدام در کلاس های مراقبت پوست و آرایش شرکت کنند

مهماندار فرست کلاس امارات لازم است اطلاعات زیادی راجع به مراقبت از پوست و آرایش کردن داشته باشد. هواپیمایی امارات به طور مرتب و دوره ای کلاس های آموزشی ویژه ای برای مهمانداران خود برگزار می کند و در مورد نحوه مراقبت از پوست و آرایش کردن و درست کردن موها به آن ها آموزش می دهد.

۶- استفاده از زیورآلات

این ایرلاین در مورد استفاده از زیورآلات نیز قوانین سختیگرانه ای را اعمال می کند. مهماندار فرست کلاس امارات می تواند از گوشواره کوچک میخی یا نگینی کوچک استفاده کنند، اما اجازه استفاده از گردنبند را ندارند. استفاده از ساعت مچی ایرادی ندارد اما باید بسیار ساده باشد.

لباس فرم مهمانداران امارات

۷- سرمهماندار امارات لباس فرم متفاوتی می پوشد

لباس فرم هواپیمایی امارات برای مهمانداران خانم، دامن و بلوز سفید، همراه با کت و کلاه و روسری است. تمام مهمانداران امارات موظف هستند به یک شکل لباس بپوشند، به جز سرمهماندار که لباسی به رنگ قهوه ای می پوشد. بنابراین اگر با پرواز امارات سفر می کنید از تفاوت رنگ یونیفرم ها می توانید سرمهماندار را تشخیص بدهید.

۸- آموزش های مهماندار فرست کلاس امارات از سایر مهمانداران بیشتر است

فرست کلاس امارات بهترین خدمات و سرویس دهی را به مسافران ارائه می دهد. زمانی که یک مهماندار از بخش اکونومی به بیزینس کلاس و فرست کلاس ارتقاء پیدا می کند آموزش های او نیز بیشتر و سختگیرانه تر می شود. به ویژه در مورد غذا و نحوه سرو و پذیرایی آموزش های بیشتری به مهمانداران داده می شود. در پرواز اکونومی تنها یک سینی غذا برای مسافران سرو می شود و تمام غذاها یکسان هستند. اما در فرست کلاس، سرویس نقره ای به مسافران ارائه می شود که شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر است. در سرویس الماس نیز مسافران می توانند هر زمان که خواستند غذایشان را سفارش بدهند. به همین دلیل مهماندار فرست کلاس امارات می بایست اطلاعات بسیار بیشتری در مورد غذاها، نحوه چیدمان و سرو و سایر نکات مرتبط داشته باشد.

آموزش های مهماندار فرست کلاس امارات

۹- در هر پرواز مهمانداران تعویض می شوند

اگر مدام با پرواز امارات سفر کرده باشید حتما می دانید که در هر پرواز با چهره های جدیدی مواجه می شوید. طبق سیاست های هواپیمایی امارات در هر پرواز مهمانداران عوض می شوند و ممکن است دیگر همدیگر را نبینند. بنابراین ممکن است به صورت اتفاقی چهره یکی از مهمانداران هواپیما برایتان آشنا باشد، اما این موضوع به ندرت رخ می دهد.

منبع: townandcountrymag.com

افتتاح فرودگاه جدید استانبول
افتتاح فرودگاه جدید استانبول
چگونه تاخیر و کنسل شدن پرواز خود را مدیریت نماییم؟
چگونه تاخیر و کنسل شدن پرواز خود را مدیریت نماییم؟
هواپیماهای مسافربری با چه سرعتی پرواز می کنند؟
هواپیماهای مسافربری با چه سرعتی پرواز می کنند؟
این اصطلاحات پروازی همیشه اشتباه به کار برده می شوند
این اصطلاحات پروازی همیشه اشتباه به کار برده می شوند