اولین پرواز تجاری به سرزمین دریاچه ها پس از ۲۵ سال انجام می شود!

سرزمین دریاچه های انگلیس

سرزمین دریاچه ها در شمال غربی انگلیس یکی از مناطق محبوب برای گذراندن تعطیلات است که تا به حال مجهور مانده است. این منطقه سرسبز و کوهستانی به دلیل دریاچه ها، جنگل ها و کوهستان های زیبا و سرسبزش مشهور است و در سال ۲۰۱۷ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. از زمان ثبت جهانی این منطقه به عنوان اثر جهانی، اقداماتی صورت گرفته تا گردشگران بیشتری به این منطقه سفر کنند. حالا قرار است پس از ۲۵ سال اولین پرواز تجاری به سرزمین دریاچه های انگلیس انجام شود و گردشگران داخلی و خارجی بیشتری را به این منطقه بیاورد. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

اولین پرواز تجاری به منطقه دریاچه

اولین پرواز به منطقه دریاچه

مطالب مرتبط:
این ۱۱ جاذبه طبیعی انگلیس نفس تان را حبس خواهند کرد!
راهنمای سفر به لندن

سرزمین دریاچه ها یا منطقه دریاچه (Lake District) یکی از مناطق خوش آب و هوا و سرسبز انگلیس است که بسیاری افراد برای سپری کردن تعطیلات به این منطقه سفر می کنند. بحث راه اندازی پروازهای تجاری به فرودگاه کارلایل منطقه دریاچه سال هاست که مطرح شده است اما بالاخره اعلام شد که اولین پرواز تجاری در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد. این پروازها از لندن، بلفاست و دابلین به مقصد این دریاچه زیبا انجام خواهند شد و گردشگران داخلی و خارجی را به این منطقه خواهند آورد. بنابراین اگر در تابستان قصد رزرو بلیط هواپیمای لندن را دارید و می خواهید در مدت سفر، چند روزی را در طبیعتی آرام و سرسبز و دور از هیاهوی لندن سپری کنید به این دریاچه سفر کنید.

فرودگاه این منطقه تا به امروز نیز فعال بود، اما تنها پروازهای خصوصی و محدودی به این منطقه انجام می شدند. اما با راه اندازی پروازهای منظم، مسافران و گردشگران بیشتری می توانند به این منطقه سفر کنند. در حال حاضر، نزدیک ترین پرواز تجاری به این منطقه در منچستر انجام می شود که ۹۰ دقیقه رانندگی با سرزمین دریاچه ها فاصله دارد. پروازهای تجاری و ورود گردشگران به این منطقه می تواند صنعت گردشگری این منطقه را رونق ببخشد. سرزمین دریاچه ها در ماه جولای ۲۰۱۷ به عنوان اثر جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. مسئولین پیش بینی می کنند که سالانه ۱۸ میلیون نفر از این چشم انداز طبیعی فوق العاده دیدن کنند.

منطقه دریاچه یا سرزمین دریاچه های انگلیس

سرزمین دریاچه ها، پاتوق نویسندگان مشهور!

این منطقه به این دلیل شهرت دارد که نویسندگان مشهور مدتی در اینجا زندگی کرده اند و از طبیعت منطقه برای نوشتن رمان هایشان الهام گرفته اند! یادبودهایی از نویسندگان مشهور مثل بیترکس پاتر (نویسنده داستان کودک)، جان راسکین و نورمان نیکلسون در این منطقه به چشم می خورد. بازدیدکنندگان از این منطقه می توانند از کلبه Dove Cottage دیدن کنند که شاعر بزرگ رمانتیک قرن نوزدهم، ویلیام وردزورث و خواهرش سال ها در آن زندگی می کردند.

اندرو تینکلر، یکی از سرمایه گذاران فرودگاه در رابطه با این دریاچه می گوید: «اگر تعداد گردشگران این منطقه را در نظر بگیرید متوجه می شوید که گردشگران زیادی به این سرزمین سفر می کنند. آمار گردشگران آنقدر بالاست که شاید پس از لندن، دومین بخش پرگردشگر انگلیس باشد. به همین دلیل با راه اندازی سفرهای تجاری امیدوارم در تابستان گردشگران بیشتری به این منطقه سفر کنند.

نویسندگان مشهور در سرزمین دریاچه های انگلیس

پربازدیدترین پارک ملی انگلستان

در سال ۱۹۵۱ برای محافظت از طبیعت بکر و زیبای این منطقه یک پارک ملی احداث شد که امروزه بخش زیادی از سرزمین دریاچه ها را در برمی گیرد. کوه اسکافل پایک (Scafell Pike) که بلندترین کوه در انگلیس محسوب می شود نیز در این منطقه قرار دارد. به همین دلیل علاقمندان به کوهنوردی نیز از جمله افرادی هستند که به این کوهستان زیبا سفر می کنند. پارک ملی منطقه دریاچه پربازدیدترین پارک ملی در انگلستان به شمار می رود و سالانه حدود ۱۵ میلیون نفر از این منطقه دیدن می کنند. خوشبختانه با قرارگیری این منطقه در محدوده پارک ملی مراقبت های لازم از طبیعت این منطقه انجام شده و نظارت دقیقی بر ساخت و ساز و حفاظت جنگل ها و دریاچه های این سرزمین انجام می شود. در این منطقه حدود ۲۱ دریاچه کوچک و بزرگ وجود دارد و به همین دلیل این منطقه به سرزمین دریاچه ها شهرت پیدا کرده است.

پارک ملی سرزمین دریاچه های انگلیس

در طول دهه های گذشته تلاش های ناموفقی برای راه اندازی پرواز تجاری به این منطقه انجام شده است. شرکت هواپیمایی بریتیش یوروپین ایرویز در دهه ۱۹۴۰ به مدت کوتاهی پروازهایی را به این منطقه انجام داد. صنعت هواپیمایی کورت لاین نیز در دهه ۱۹۶۰ پروازهایی را از لندن به این منطقه انجام می داد. ایر اکوس در اوایل دهه هشتاد تلاش کرد پروازهای تجاری این منطقه را راه اندازی کند و در سال ۱۹۹۳ شرکت نیو ایر پروازهایی را از فرودگاه کارلایل به فرودگاه استانستد برگزار کرد که متاسفانه پس از دو ماه این پروازها متوقف شدند. از آن زمان تاکنون دیگر هیچ پرواز تجاری به پربازدیدترین پارک ملی انگلیس انجام نشده بود. خوشبختانه با انجام اولین سفر تجاری پس از ۲۵ سال وقفه، می توان به رونق گرفتن بیشتر صنعت گردشگری سرزمین دریاچه امیدوار بود.

اولین پرواز به سرزمین دریاچه های انگلیس

رونق گردشگری

پس از آنکه این منطقه به عنوان اثر جهانی یونسکو ثبت شد توجه جهانیان به این منطقه جلب شد و اقداماتی جهت رونق گردشگری این منطقه انجام شده است. راه اندازی پرواز تجاری به سرزمین دریاچه ها مطمئنا یکی از این اقدامات مهم است. کمیته آثار جهانی یونسکو در مورد منطقه دریاچه می گوید: «ترکیب طبیعت و فعالیت انسانی چشم اندازی هماهنگ و زیبا ایجاد کرده که برای هرکسی لذتبخش است. تصویر کوهستان ها که در دریاچه های این منطقه انعکاس پیدا می کنند منظره ای فوق العاده است.» با سفر به این منطقه می توانید بزرگ ترین دریاچه طبیعی انگلیس، یعنی ویندرمر (Windermere) و بلندترین کوهستان لندن، اسکافل پایک را ببینید.

منبع: travelandleisure.com

زیباترین فرودگاه های جهان
هواپیمایی که به خانه تبدیل شده است! (عکس)
شما هیچگاه این اسرار وحشتناک فرودگاهی را نمی دانسته اید!
خطرناک ترین فرودگاه های دنیا | بخش دوم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code