سفری جذاب به رنگی ترین شهرهای جهان!

معرفی رنگی ترین شهرهای جهان ویژه کسانی است که ذوق و قریحه هنرمندانه ای داشته و از تماشای تصاویر رنگارنگ لذت می برند. رنگی ترین شهرهای جهان در قاره های مختلف پراکنده شده اند و اغلب آن ها نیز در اروپا واقع شده اند.

شما می توانید در مسافرت به برخی از کشورها علاوه بر اینکه از پتانسیل های گردشگری همانند تفریحات آبی، ساحلی، تفریحات صحرایی، کوهنوردی، جنگل نوردی، امکانات لوکس و مدرن و … استفاده می کنید از تماشای منظره های مصنوعی که با استعداد بالایی توسط انسان ها خلق شده اند نیز لذت ببرید. یکی از این منظره های مصنوعی، خلق شهرهای رنگارنگ در برخی از کشورهاست.

خرید آنلاین بلیط هواپیما، بلیط قطار و رزرو هتل  با مناسب ترین قیمت در سامانه الی گشت

شفشاون (مراکش)

شهر شفشاون بیشتر از آنکه یکی از رنگی ترین شهرهای جهان باشد یک شهر آبی است و در سراسر آن با خیابان ها، کوچه ها و خانه های آبی رنگ مواجه می شوید. سایر رنگ ها به صورت کاملا جزیی در این شهر بکار رفته و در واقع باید بگوییم که قابل مقایسه با رنگ غالب شهر یعنی رنگ آبی نیستند.

شفشاون شهری رویایی در شمال مراکش است که فاصله اندکی با مدیترانه دارد و جمعیت آن تقریبا ۴۰ هزار نفر می باشد. ایده آبی کردن شهر هم باز می گردد به سال ۱۹۳۰ که گروهی از مردم شهر تصمیم گرفتند تا سراسر شهر را به رنگ آبی درآورند و بعد از آن بود که با هجوم توریست های خارجی و گردشگران داخلی مواجه شدند.

استفاده مناسب از طیف های مختلف رنگ آبی باعث شده است تا حس دل زدگی در شهر ایجاد نشود. آب و هوای بسیار پاکیزه، نبود ترافیک در سطح شهر و فرهنگ بسیار بالای مردم شفشاون در کنار اقامتگاه های ارزان قیمت باعث شده است تا این شهر سنتی به یکی از بهترین مقاصد توریستی در سطح جهان مبدل شود. یک مسافرت دو روزه کافی است تا بتوانید تمام جذابیت های شهر را کشف کرده و خاطره ای بیاد ماندنی بسازید.

رنگی ترین شهرهای جهان | ایزامال (مکزیک)

هرچقدر که در شفشاون با رنگ آبی مواجه می شوید شهر ایزامال مکزیک شما را به دیدن خیابان ها و کوچه های زرد رنگ دعوت می کند. البته بکارگیری رنگ زرد صرفا به خیابان ها و کوچه ها محدود نمی شود و خانه ها و تزیینات شهر را هم در بر می گیرد.

اینکه چرا رنگ زرد را برای رنگی کردن شهر بکار برده اند مشخص نیست چرا که قدمت آن به دو هزار سال قبل باز می گردد بنابراین ایزامال علاوه بر اینکه یک مقصد رنگی و گردشگری است یک مقصد باستانی هم به حساب می آید.

در این شهر فقط سنگ فرش خیابان ها و آسمان آبی است که زرد رنگ نیستند و این امر باعث افزایش جلوه شهر نیز شده است. حاشیه های سفید رنگی که در کنار نماهای زرد رنگ بکار رفته است حس لطافت و طراوات را به انسان القا می کند. معروفیت ایزامال صرفا به خاطر دیوارهای زرد رنگ آن نیست، بلکه تاریخ غنی آن و بناهای به جا مانده از دوره مایاها باعث افزایش معروفیت آن شده است.

استانبول

یک شهر رویایی که بخشی از آن در قاره اروپا و بخش دیگر در قاره آسیا واقع شده است شهر استانبول در کشور ترکیه است. در بخش اروپایی شاهد خانه های رنگارنگی هستیم که حس و حال رویاهای کودکانه را در وجود انسان زنده می کنند. این محله بالات نام دارد و یکی از دل انگیزترین مناطق جهان است. اگر به استانبول سفر کرده اید و از بالات دیدن نکرده اید باید بگوییم که دست خالی برگشته اید.

بالات در محدوده شهر قدیم و در ساحل غربی شاخ طلایی استانبول واقع شده است و محل سکونت یونانی ها و یهودی ها بوده است. در این بخش از استانبول همچنان می توان شاهد نماهایی از زندگی سنتی بود. کافه های رنگی بسیار زیادی را در این منطقه می بینید که شما را به وجد می آورند. در این شهر دیگر صرفا با رنگ آبی یا زرد مواجه نمی شوید بلکه یک بوم رنگ کاملی از انواع رنگ هاست که به طرز عجیبی در کنار یکدیگر خودنمایی می کنند.

برای خرید ارزان ترین تور استانبول الی گشت اینجا کلیک کنید.

محله بالات در کنار محله فِنِر و فاتح سه محله و منطقه تاریخی استانبول هستند که اکثر جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر در همین مناطق قرار گرفته است. در این محله می توانید علاوه بر بازدید از کوچه و خیابان ها از دانشگاه قدیر خاص یا کادیر خاص Kadir Has در جیبالی، کلیسای سنت استفان بولگار و محله کولی ها دیدن کنید.

رنگی ترین شهرهای جهان | کیپ تاون

کیپ تاون در افریقای جنوبی هم دارای یک محله بسیار زیبا و فانتزی تر از بولات در استانبول است که محله بوکاپ نام دارد. رنگی شدن شهر در واقع نوعی جشن آزادی بوده است چرا که این محله به برده هایی تعلق داشته است که بعد از رهایی از چنگال نظام برده داری تصمیم به ایجاد تغییراتی در شهر گرفته و یکی از مهمترین آن ها نیز ساختن محله ای رنگارنگ بوده است.

جالب است بدانید که دین غالب در این منطقه اسلام است و اغلب کسانی که در خانه های رنگی و رویایی بوکاپ زندگی می کنند اصالتا مسلمان بوده و یا برای گرویدن به مردم این منطقه به دین اسلام درآمده اند. در اینجا می توانید شاهد تطابق فرهنگ ها با یکدیگر باشد. غذاهای سنتی و اصیل افریقایی را می توانید در این محله سفارش دهید.

ونیز

شهر ونیز یکی از معروف ترین و رنگی ترین شهرهای جهان است. کمتر کسی را می توان در دنیای امروز پیدا کرد که اهل مطالعه باشد و با شهر ونیز آشنایی نداشته باشد. بورانو نام محله ای کوچک در ونیز است که به داشتن خانه هایی زیبا با رنگ های شاد شهرت دارد. دور تا دور این منطقه را آب فرا گرفته است و ساخت خانه های رنگی در این میان باعث شده است تا با یک منظره بهشتی و خارق العاده مواجه شویم.

مردم این منطقه به ساخت تورها و وسایل ماهیگیری شهرت دارند. ماهیگیرها بیشترین ساکنین این منطقه را تشکیل می دادند و درواقع شغل غالب مردم این محله به حساب می آید. آنها در زمان های قدیم خانه های خود را طوری رنگ می کردند تا زمانیکه برای ماهیگیری از خانه خود دور می شدند از وسط دریا هم بتوانند آن را شناسایی کنند و ببینند. این مسئله باعث شد تا امروزه خانه های این روستا هر یک رنگی مجزا و منحصر به فرد داشته باشد و به یکی از جاذبه های گردشگری در کشور ایتالیا مبدل شود.

مطالب مرتبط

۸ هتل پر فروش اصفهان از نظر کاربران سایت الی گشت

کدهای کارت پرواز به چه معنا هستند؟

معرفی کامل هتل لیون استانبول | ۴ ستاره