بلیط هواپیما

معرفی پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی سنگاپور

آشنایی با پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی سنگاپور | First Class Singapore Airlines

امروز می خواهیم تا برای شما از تجهیزات کلاس پروازی درجه ی یک و یا همان پرواز فرست کلاس در خطوط پروازی شرکا هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز (First Class Singapore Airlines) می باشد. این شرکت هواپیمایی یکی از بهترین خطوط ارائه دهنده ی این پروازها در جهان می باشد به طوری که در سال ۲۰۱۷ پرواز فرست کلاس و سوئیت کلاس این هواپیمایی به عنوان یکی از ۵ ایرلاین برتر ارائه دهنده ی این خدمات انتخاب شد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر به بررسی پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی سنگاپور بپردازیم.

آشنایی با پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی سنگاپور

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی سنگاپور

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به سنگاپور
چطور از فرودگاه چانگی سنگاپور به مرکز شهر برویم؟

در ۱ ماه مه سال ۱۹۴۷ میلادی در کشور سنگاپور شرکتی تحت عنوان شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines)، تحت عنوان نام اولیه ی مالاین ایرویز تاسیس شد.

البته امروزه ما این شرکت هواپیمایی را به عنوان شرکت هواپیمایی سنگاپور در سراسر جهان می شناسیم.

شرکت هواپیمایی سنگاپور ایر لاینز با در دست داشتن ۱۱۱ فروند هواپیمای فوق مجهز و پرواز به تمامی قاره های جهان، به عنوان یکی از ۵ شرکت هواپیمایی برتر و معروف در سراسر جهان می باشد.

البته همانطور که بالاتر هم ذکر کردیم، این شرکت از نظر ارائه ی خدمات به مسافران در پروازهای فرست کلاس و سوئیت کلاس، جز ۵ شرکت برتر در جهان می باشد.

شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز در سال ۲۰۱۱، در حدود ۱۶/۹ میلیون نفر مسافر و در سال بعد یعنی سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۸ میلیون نفر مسافر را در سراسر جهان جا به جا نموده است.

همچنین این شرکت در سال ۲۰۱۰ به عنوان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی در سراسر جهان شناخته شد و علت آن هم در آمد ۱۴ میلیارد دلاری این ایرلاین از برگزاری پروازهایش در سراسر نقاط پروازیش بود.

این شرکت بزرگ هواپیمایی در ۳۰ مقصد مختلف، خدمات پروازی در ۵ کلاس مختلف پروازی ارائه می دهد.

فرست کلاس شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز

یکی از نکات جالبی که درباره ی این ایرلاین آسیایی وجود دارد این است که، هواپیمایی سنگاپور اولین هواپیمای ۴۰۰-۷۴۷ ساخت شرکت هواپیماسازی بوئینگ را برای پرواز های تجاری بر بالای آسمان آب های اقیانوس آرام به پرواز در آورد.

سنگاپور ایرلاینز در جهان یکی از مجهز ترین ناوگان های هواپیمایی را دارا است و به این خاطر است که علاوه بر ناوگان هواپیایی مجهزی که امروزه در دست این ایرلاین است، در سپتامبر سال ۱۹۹۸ با ارائه ی مجموعه ای جدید از محصولات و خدمات به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار استانداردهای جدیدی را در کلاس های پروازی خود ایجاد کرد و به صورت کلی به تجهیز و نوسازی ناوگان خود روی آورد.

شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز در سال ۲۰۰۴ با استفاده از هواپیمای پیشرفته ی ایرباس، اولین پرواز بدون توقف خود را اول به لس آنجلس و بعد به نیویورک انجام داد و پس از آن جشنی مفصل گرفت.

این شرکت هواپیمایی در حال حاضر یکی از مجهز ترین ناوگان های هواپیمایی جهان را دارا است. فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور قطب اصلی پروازی این شرکت محسوب می ‌شود.

مجله ی معروف اینسایدر در مقاله ‌ای که در این ایرلاین را مورد بررسی قرار داده از آن به عنوان بهترین ایرلاین بین‌المللی یاد کرده است.

از جمله دلایلی که این مجله برای این عنوان یاد کرده است این است که این ایرلاین در هر کلاس پروازی خود شکلی جدید و کامل از راحتی را برای مسافران به نمایش میگذارد.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی سنگاپور

فرست کلاس شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز

حال به موضوع اصلی یعنی معرفی پوازهای فرست کلاس سنگاپور ایرلاینز می پردازیم.

در ابتدا باید بگوییم که تعداد کم صندلی های این کلاس پروازی، به صورت واضح نشان دهنده ی این امر است که با این که فرست کلاس در کنار سوئیت کلاس بهترین تجربه ی پروازی را در اختیار مسافران خود قرار می دهد.

پروازهای فرست کلاس هواپیمایی سنگاپور به ۲ دسته ی فرست کلاس جدید و فرست کلاس قدیم تقسیم می شوند.

در یک نگاه امکانات متفاوت و مناسب این کلاس پروازی را می توان صندلی های جادار، فضای لگ روم بسیار جادار، صندلی هایی از جنس چرم مرغوب و قابلیت تختخواب شو بودنشان، منوی ۲۴ ساعته غذا و سرگزمی از جمله خاص ترین امکانات این کلاس پروازی است.

از دید مجله ی اینسایدر، توجه به نکات کوچک باعث شده است که این ایرلاین بهترین شود.

می‌ توان به سوئیت‌ های مخصوص در فرست کلاس این ایرلاین اشاره کرد که توسط طراح مشهور فرانسوی جان ژاک کاست ‌Jean-‌Jacques Coste‌، طراحی شده‌ اند و دراین هواپیماهای فوق پیشرفته و مدرن سنگاپور ایرلاینز قرار گرفته اند.

پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی سنگاپور

این طراحی را می توان گفت که آمیزه ‌ای از راحتی و لوکس بودن را به صورت یکجا در خود دارند. البته این نکته گفتنی است که سوئیت‌ های لوکس فرست کلاس تنها مخصوص هواپیماهای ایرباس ‌A380 هستند.

فرست کلاس ‌های این ایرلاین در نوع خود واقعاً مجلل و کم نظیر هستند.

صندلی های این پرواز با دارا بودن صندلی های تخت خواب شوی‌ بزرگ و راحت و همچنین لگ رو بزرگ، تجهیزات الکتریکی مختلف همچون شارژر و … رادر کنار خود دارد.

تمام این ها باعث می شود تا مسافران سفری خاطره انگیز داشته باشند.

اما همانند دیگر ایرلاین های جهان که بسیار بر روی بحث غذاهای خود و کترینگ بسیار دقیق و حساس هستند، این شرکت هواپیمایی را نمی توان از این قائده مستثنی دانست.

این شرکت بهترین خدمات غذایی را با استفاده از بهترین خدمات و آشپزهای بین المللی را در اختیار دارد که بهترین و جدید ترین غذاها را با استفاده ازر با کیفیت ترین موارد غذایی طبخ می نمایند. این شرکت اصرار دارد که بر اساس ملیت مسافرانش منوی غذا را تدارک ببینید و در این مورد حساسیت جالبی دارد.

اما نکته ی مهمی که این پرواز را با دیگر فرست کلاس های جهان متمایز می سازد این است که در پرواز با فرست کلاس سنگاپور ایرلاینز مسافران مجبور نیستند که فضای شخصی خود را با مسافران دیگر به اشتراک بگذارند.

تمامی کابین های این پرواز دارای درب و پنجره ی کشویی هستند و اصل حریم خصوصی در آنان بسیار رعایت شده است.

این کابین ها بسیار بزرگ هستند و فضایی کاملا انحصاری را در اختیار مسافران قرار می دهند. ‌

کریستال اسکای، لوکس ترین هواپیمای جهان
کریستال اسکای، لوکس ترین هواپیمای جهان
دیسپچر هواپیما کیست و چه مسئولیت هایی دارد؟
دیسپچر هواپیما کیست و چه مسئولیت هایی دارد؟
مردم برای دیدن فرودگاه چاتراپاتی شیواجی به بمبئی سفر می کنند!
مردم برای دیدن فرودگاه چاتراپاتی شیواجی به بمبئی سفر می کنند!
۱۰ مرحله ی آماده شدن هواپیما قبل از پرواز
۱۰ مرحله ی آماده شدن هواپیما قبل از پرواز