معرفی فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه کوالالامپور

 همه چیز در مورد فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه

فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه (Sultan Abdul Aziz Shah Airport) فرودگاهی بین المللی در شهر کوالالامپور مالزی است. این فرودگاه در منطقه سوبانگ قرار دارد و به همین دلیل به نام فرودگاه سوبانگ نیز شهرت دارد. پیش از آنکه فرودگاه بین المللی کوالالامپور افتتاح شود، این فرودگاه به عنوان فرودگاه اصلی پروازهای داخلی و خارجی فعالیت می کرد. در ادامه این فرودگاه و امکانات آن را به شما معرفی می کنیم تا اگر گذرتان به کوالالامپور و این فرودگاه افتاد شناخت خوبی در مورد آن داشته باشید. با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه کوالالامپور

اطلاعات کلی

 

مطالب مرتبط:
راهنمای فرودگاه کوالالامپور
کوالالامپور،شهری هیجان انگیز برای ایرانیان+ویدئو

فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه (Sultan Abdul Aziz Shah Airport) یا فرودگاه سوبانگ با کد یاتا SZB و کد ایکائو WMSA فرودگاهی عمومی و بین المللی در منطقه سوبانگ، در نزدیکی شهر کوالالامپور مالزی است. این فرودگاه در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده و تا سال ۱۹۹۸ به عنوان فرودگاه اصلی کوالالامپور فعالیت می کرد. با افتتاح فرودگاه بین المللی کوالالامپور، بخش عمده پروازهای بین المللی به آن فرودگاه منتقل شد. در حال حاضر پروازهای ارزان قیمت بین المللی و پروازهای داخلی در فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه انجام می شوند. این فرودگاه قطب اصلی شرکت های هواپیمایی کشور مالزی مثل فایر فلای ( Firefly) و مالیندو ایر (Malindo Air) به شمار می رود. فرودگاه سوبانگ سه ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی دارد و در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲ میلیون نفر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کردند.

آدرس فرودگاه: SkyPark Subang Terminal, Sultan Abdul Aziz Shah Airport, 47200 Subang

ایمیل: info@subagskypark.com

ترمینال شماره ۳

 

این ترمینال در سال ۲۰۰۷ بازسازی و تجهیز شد و در حال حاضر به ترمینالی مدرن و مجهز تبدیل شده است. عمده پروازهای خارجی فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه در این ترمینال صورت می گیرند و این ترمینال، ساختمان اصلی فرودگاه به شمار می رود. ترمینال این فرودگاه و به طور کل این فرودگاه، اسکای پارک (SkyPark) نیز نامیده می شوند. این فرودگاه پس از گسترش و نوسازی ظرفیت جابجایی حدود ۲ میلیون مسافر را در سال دارد.

 

سالن های استراحت

 

سالن های استراحت در اکثر فرودگاه های بین المللی وجود دارند و امکانات و تسهیلات رفاهی ویژه ای به مسافران ارائه می کنند. این سالن ها معمولا به پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس اختصاص دارند، اما اگر با پرواز اکونومی به فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه سفر کرده اید می توانید با پرداخت هزینه ورودی وارد این سالن ها شوید و از خدمات رفاهی آن ها مثل امکان استحمام استفاده کنید. یکی از این سالن ها سالن استراحت پژو است که در طبقه اول ساختمان فرودگاه قرار دارد و خدمات ویژه ای به اعضای خود ارائه می کند.

فرودگاه سوبانگ کوالالامپور

حمل و نقل

 

 • تاکسی: باجه خدمات حمل و نقل مسئولیت هماهنگی تاکسی های مختلف را انجام می دهد. در این قسمت هم تاکسی های ارزان قیمت و هم تاکسی های ویژه را می توانید پیدا کنید. این باجه در سالن پروازهای ورودی قرار دارد. تاکسی ها مسافت فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه تا مرکز شهر کوالالامپور را در فاصله ۳۰ دقیقه طی می کنند.
 • اتوبوس شاتل فرودگاه: اتوبوس های شاتل در این فرودگاه وجود دارند و مسافران را به مرکز شهر کوالالامپور و همینطور فرودگاه بین المللی کوالالامپور می رسانند.
 • اتوبوس: اتوبوس شماره ۷۷۲ از زیرمجموعه اتوبوس های سریع السیر Rapid KL کوالالامپور مسافران را از فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه  به مرکز شهر کوالالامپور و نقاط دیگر می رسانند. این اتوبوس ها از ۶ صبح تا نیمه شب فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند.
 • کرایه اتومبیل: در این فرودگاه می توانید اتومبیل نیز کرایه کنید. شرکت بین المللی هرتز مسئولیت تمام اتومبیل های کرایه ای را بر عهده دارد.
حمل و نقل فرودگاه سلطان عبدالعزیز

امکانات فرودگاه

 

 • دسترسی به اینترنت: در فرودگاه سوبانگ اینترنت وای فای رایگان وجود دارد و مسافران می توانند از این اینترنت استفاده کنند.
 • خرید: فروشگاه های بدون مالیات یا دیوتی فری (Duty Free) در گیت های شماره ۳۴ و ۲۶ قرار دارند. در این فروشگاه ها می توانید انواع محصولات مثل تنباکو و عطر را بدون احتساب هزینه مالیات خریداری کنید. علاوه بر این، فروشگاه ها و غرفه های متعدد دیگری نیز در محوطه فرودگاه وجود دارند و انواع سوغاتی، صنایع دستی، شکلات و جواهرآلات را به مسافران عرضه می کنند.
 • خورد و خوراک: در این فرودگاه رستوران ها و غرفه های مواد غذایی مختلفی وجود دارد که انواع غذاهای دریایی، غذاهای مخصوص مالزی و فست فود را ارائه می کنند. همچنین در اطراف فرودگاه نیز می توانید رستوران های محلی خوبی پیدا کنید.
 • مرکز خدمات پزشکی: کلینیک اسکای در قسمت M19 فرودگاه سوبانگ قرار دارد و انواع خدمات اورژانسی و درمان های سرپایی را در صورت لزوم به مسافران ارائه می کند.
 • داروخانه: در این فرودگاه یک داروخانه نیز وجود دارد و انواع داروهای عمومی و ضروری را به مسافران عرضه می کند. داروخانه پیل باکس در محوطه فرودگاه و در نزدیکی گیت شماره ۳۱ قرار دارد.
 • خدمات اسپا و ماساژ: مرکز سلامت و تندرستی بست فرند در قسمت KG3-B قرار دارد و انواع خدمات ماساژ و اسپا را به مسافران ارائه می کند.
امکانات فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه

هتل های فرودگاه

 

در صورتی که پروازتان تاخیر دارد یا به هر دلیلی مجبورید چندین ساعت را در فرودگاه منتظر بمانید، علاوه بر سالن های استراحت، می توانید در هتل های نزدیک فرودگاه اقامت کنید. در این هتل ها می توانید اقامتی راحت و آسوده داشته باشید و از امکانات رفاهی هتل استفاده کنید. ضمن اینکه زیاد از فرودگاه هم دور نشده اید و می توانید در کمترین زمان خود را مجددا به فرودگاه برسانید. در ادامه دو هتل در نزدیکی فرودگاه را به شما معرفی می کنیم:

 • هتل سوجانا کوالالامپور (The Saujana Hotel Kuala Lumpur ): این هتل در فاصله ده دقیقه ای از فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه قرار دارد و در صورت نیاز، خدمات حمل و نقل شاتل نیز در اختیار مسافران قرار می گیرد.
 • هتل روف گاردن (Roof Garden Hotel): این هتل در فاصله ۱۴ دقیقه ای از فرودگاه قرار دارد. سرویس شاتل برای این هتل وجود ندارد و مسافران می بایست خودشان به این هتل بروند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد