معرفی فرودگاه فلورانس در ایتالیا

فرودگاه فلورانس | Florence airport

مهمترین فرودگاه های ایتالیا، رم و میلان هستند اما اگر خیال دارید تعطیلات را در توسکانی بگذرانید با فرودگاه هایی که در این ناحیه هست می توانید پرواز مستقیم داشته باشید. منطقه توسکانی در مرکز ایتالیا، دو فرودگاه اصلی دارد که یکی از آن ها در شهر پیزا و دیگری در فلورانس است. فرودگاه بزرگ تر یعنی فرودگاه پیزا پروازهای ارزان قیمت زیادی دارد و فاصله اش تا مرکز شهر خیلی نزدیک است به طوری که از فرودگاه تا برج کج و معروف پیزا فقط ۳ کیلومتر راه است! فرودگاه کوچکتر اما مهمتر این ناحیه فرودگاه فلورانس است که در فاصله ۶ کیلومتری شمال غربی مرکز شهر قرار گرفته است. می خواهیم درباره فرودگاه فلورانس حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

سفر به فلورانس

فرودگاه فلورانس

درباره فرودگاه

مطالب مرتبط:
پل پونته وکیو فلورانس، قدیمی ترین پل جهان
موزه اوفیتزی فلورانس، با بیشترین تعداد گردشگر در ایتالیا
کلیسای سانتا کروچه، بنای دیدنی در فلورانس

فلورانس که خیلی ها آن را محل تولد رنوسانس می دانند یکی از پربازدید ترین شهرهای ایتالیاست و فرودگاه این شهر در سال پذیرای میلیون ها مسافر است. فرودگاه فلورانس با مساحت تقریبی ۱۱۵ هکتار یکی از مهمترین فرودگاه های منطقه توسکانی ایتالیاست و در فاصله ۶ کیلومتری شمال غربی مرکز شهر قرار دارد. این فرودگاه تنها یک باند دارد و در طول سال ها با افزایش تعداد پروازها و مسافران بارها بزرگ تر شده است. فرودگاه بین المللی فلورانس بعد از فرودگاه بین المللی پیزا دومین فرودگاه پرتردد توسکانی است و ایرلاین های داخلی و بین المللی زیادی به آن پرواز دارند و یا در مسیر شهرهایی از ایتالیا و اروپا در آن توقف می کنند.

معرفی فرودگاه فلورانس

اطلاعات کلی درباره فرودگاه

نام فرودگاه:  Florence Airport

کد یاتا: FLR

کد ایکائو: LIRQ

ارتفاع از سطح دریا: ۳۸ تا ۴۲ متر

نوع فرودگاه: همگانی

ترمینال ها: ۲

وب سایت رسمی فرودگاه: aeroporto.firenze.it/en

تاریخچه فرودگاه

 • در سال ۱۹۹۰ اسم فرودگاه به نام آمریگو وسپوچی، کاشف و نقشه نگار فلورانسی تغییر نام داد.
 • در سال ۱۹۹۲ ساختمانی که امروز مخصوص پروازهای ورودی است افتتاح شد، دو سال بعد هم ساختمان پروازهای خروجی و پارکینگی در روبروی ورودی فرودگاه افتتاح شدند.
 • در سال ۱۹۹۶، باند فرودگاه ۲۵۰ متر بزرگ تر شد، از طرفی مساحت قسمت پروازهای خروجی هم بیشتر شد و امروز این قسمت جدید با ۱۲۰۰ متر مربع مساحت ۱۵ «چک این» دارد .
 • از سال ۱۹۹۹، نوسازی و مرمت ترمینال ها، پارکینگ و امکانات شروع شد و در سال ۲۰۰۱ این فرودگاه از اولین فرودگاه های اروپایی بود که موفق شد به خاطر کیفیت خدمات گواهی نامه بین المللی دریافت کند.
 • از سال ۲۰۱۲ هواپیمایی ویولینگ پایگاهی را در فلورانس ایجاد کرد که به مقاصد مختلفی از اروپا مسیرهای پروازی دارد.
فرودگاه های ایتالیا

امکانات فرودگاه

 • دستگاه خودپرداز: تنها دستگاه خودپرداز در سالن ورودی قرار دارد و امکان تعویض ارز هم دارد.
 • مرکز اطلاعات: میز اطلاعات که در نزدیکی ترمینال ورودی قرار دارد از ۸:۳۰ تا ۱۸:۳۰ باز است و اطلاعاتی را درباره گردشگری، زمان خروج و ورود پروازها و همینطور چمدان های گم شده در اختیار مسافران قرار می دهد.
 • کافه و غذاخوری : دو اوت لت غذا به همراه چندین کافه در فرودگاه وجود دارد.
 • فروشگاه: مغازه ها و فروشگاه های زیادی در فرودگاه هست که می توانید از آنجا غذا، سوغاتی، هدیه، جواهرات و … بخرید.
 • کرایه اتومبیل: شرکت های کرایه اتومبیل زیادی مثل هرتز، نشنال، باجت، اوتو اروپا و … در قسمت ورودی هستند و می توانید با اتوبوس های شاتل به محل پارک این اتومبیل ها بروید.
 • اتاق کنفرانس و جلسه: لانج ماساچیو در ساختمان خروجی و در طبقه اول، اتاق اداری به همراه کامپیوتر، اینترنت و پرینتر ارائه می دهد. اگر به دنبال اتاق های جلسه بزرگ تر هستید می توانید به هتل های نزدیک فرودگاه مثل هتل نووتل بروید.

ترمینال های فرودگاه

فرودگاه فلورانس ۲ ترمینال دارد:

 • ترمینال خروجی با تعداد زیادی ایرلاین داخلی و بین المللی روزانه به حدود ۹۰۰ مسافر خدمات می دهد.
 • ترمینال ورودی که روزانه حدود ۱۴۰۰ مسافر را جابجا می کند.
 • امکاناتی برای افراد معلول: امکانات مخصوص مثل ویلچر در بیرون ساختمان خروجی ارائه می شود و اگر احتیاج به کمک های بیشتری دارید بهتر است که قبل از سفر به ایرلاین خود تماس بگیرید.
ساختمان ترمینال

دسترسی به فرودگاه

 • اتوبوس: فاصله فرودگاه تا مرکز شهر کم است و یک خط اتوبوس بین ایستگاه مرکزی قطار و فرودگاه هست که هر نیم ساعت یکبار راه می افتند.
 • تاکسی: تاکسی ها در بیرون ساختمان ترمینال منتظر شما هستند و با آن ها در عرض ۱۵ دقیقه به مرکز شهر می رسید. کرایه تاکسی تا مرکز شهر تاریخی فلورانس ۲۰ یورو است البته این قیمت در تعطیلات ۲۲ یورو و از ساعت ۲۲ تا ۶:۳۰ صبح ۲۳ یورو می باشد. دقت کنید که در فلورانس رنگ تاکسی ها سفید است و ماشین هایی که بر روی آن ها علامت NCC وجود دارد تاکسی نیستند و رانندگان شخصی به حساب می آیند.
 • ترانسفر خصوصی: در وقت و پول خود صرفه جویی کنید و قبل از اینکه به فرودگاه برسید ترانسفر خصوصی رزرو کنید. با این ماشین ها بدون اینکه درگیر پیدا کردن مسیر و استفاده از نقشه شوید در عرض نیم ساعت از فرودگاه مستقیم به مرکز شهر می روید. کرایه این ماشین ها برای هر نفر از حدود ۱۲٫۵ یورو شروع می شود.
 • قطار: امکان دسترسی به فرودگاه مستقیما از طریق قطار فعلا وجود ندارد هر چند که قرار است به زودی شبکه ریلی در ترمینال این فرودگاه ایستگاه بزند. می توانید از طریق اتوبوس های شاتل در عرض ۲۰ دقیقه به ایستگاه مرکزی قطار یعنی «سانتا ماریا» برسید و از آنجا برای رفتن به دیگر نقاط ایتالیا سوار قطار شوید.

منبع: visittuscany.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد