معرفی فرودگاه چیانگ مای

فرودگاه بین المللی چیانگ مای | Chiang Mai International Airport

چیانگ مای از جذاب ترین شهرهای شمالی تایلند است که روز به روز محبوبیتش در بین گردشگران بیشتر می شود و فرودگاه بین المللی آن با سالیانه بیش از ۲ میلیون مسافر، چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد کشور است. در سفر به چیانگ مای، فرودگاه این شهر اولین جایی است که با آن روبرو می شوید پس خوب است کمی درباره این فرودگاه بیشتر بدانید. می خواهیم درباره فرودگاه چیانگ مای حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

فرودگاه چیانگ مای

درباره فرودگاه چیانگ مای

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به چیانگ مای در تایلند
در چیانگ مای به کدام رستوران ها برویم؟
باغ وحش چیانگ مای در تایلند

فرودگاه بین المللی چیانگ مای فرودگاهی عمومی در شهر چیانگ مای و دروازه ای اصلی به سمت نواحی شمالی تایلند است. این فرودگاه امروز چهارمین فرودگاه پرتردد تایلند است و مسافران زیادی برای سفر به دیگر نقاط دنیا و کشور از این فرودگاه استفاده می کنند. فرودگاه چیانگ مای در ارتفاع ۳۱۶ متری سطح دریا قرار گرفته و باندی آسفالته در ابعاد ۳۱۰۰ در ۴۵ متر دارد.

فرودگاه بین المللی چیانگ مای در حدود ۳ کیلومتری جنوب غربی شهر قرار دارد و در هفته ۱۳۰ پرواز از مقاصد بانکوک، سنگاپور، چین، تایوان، میانمار و لائوس دارد.

 اطلاعات کلی فرودگاه چیانگ مای

نام فرودگاه بین المللی چیانگ مای: Chiang Mai International Airport

کد یاتا: CNX

کد ایکائو: VTCC

ارتفاع از سطح دریا: ۳۱۶ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال

وب سایت رسمی فرودگاه: chiangmaiairportthai.com

فرودگاه های تایلند

تاریخچه فرودگاه چیانگ مای

فرودگاه چیانگ مای در سال ۱۹۲۱ به اسم فرودگاه سوتپ تاسیس شد. در سال ۲۰۰۸ فرودگاه بانکوک به دلیل اعتراضات بسته شد به همین دلیل فرودگاه چیانگ مای موقتا به محل فرود ایرلاین های سوئیس و چین تبدیل شد. فرودگاه در سال ۲۰۱۱ قطب ثانویه ی تای ایر آسیا شد و در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۹ ایرلاینی که در این فرودگاه فعال بودند در طی ۴۳ هزار پرواز ۵٫۳ میلیون مسافر را جابجا کردند. با نوسازی هایی که در سال ۲۰۱۴  انجام شد قسمت جای پارک هواپیماها، سالن ورودی بین المللی و سالن خروج پروازهای داخلی بزرگ تر شدند.

ترمینال های فرودگاه چیانگ مای

این فرودگاه دو ترمینال دارد؛ یکی برای پروازهای بین المللی و دیگری برای سفرهای داخلی که در دو ساختمان به هم چسبیده قرار دارند. سالن های ورودی دو ترمینال در طبقه اول است و طبقه دوم هم برای خروج در نظر گرفته شده است.

امکانات فرودگاه چیانگ مای

امکانات فرودگاه چیانگ مای

فرودگاه چیانگ مای دومین فرودگاه بزرگ تایلند است و امکانات خوبی دارد:

رستوران و سالن غذاخوری: فرودگاه چیانگ مای چندین فود کورت شامل دو کافی شاپ و فست فود دارد.

مغازه و فروشگاه: در فرودگاه مغازه های زیادی هست که به فروش ابریشم، سوغاتی، صنایع دستی و محصولات تازه مشغولند.

وای فای رایگان: می توانید در سالن فرودگاه تا ۲ ساعت از وای فای رایگان استفاده کنید.

عابر بانک: اگر پول نقد نیاز دارید در داخل فرودگاه می توانید عابر بانک های زیادی را در طبقه ی اول هر دو ترمینال پیدا کنید

معاوضه ارز: خروجی ترمینال داخلی، خروجی ترمینال بین المللی و سالن ورودی ترمینال بین المللی اداره هایی برای معاوضه ارز دارند.

باجه اطلاعات: اگر درباره فرودگاه سوال دارید به طبقه اول ترمینال داخلی بروید.
خدمات پزشکی: در طبقه دوم یک مرکز پزشکی هست که از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب باز می باشد.

داروخانه: داروخانه در طبقه اول قرار دارد.

حمام: برای دوش گرفتن می توانید به لانج Coral Executive بروید.

بسته بندی چمدان: در هر دو ترمینال و در طبقه اول خدمات بسته بندی چمدان ارائه می شود که قیمت آن برای هر چمدان از ۱۵۰ بات شروع می شود.

هتل های فرودگاه چیانگ مای

  • هتل ایرپورت رزیدنت | Airport Resident: این هتل که فاصله اش تا فرودگاه ۵ دقیقه است ۲ ساختمان دارد: ساختمان AR1 که ارزان تر است و اتاق های کوچکتری دارد. ساختمان AR2 که اتاق های بزرگ تری دارد و جدیدتر است.
  • هتل نوبل پلیس | Hotel Noble Place: این هتل تا فرودگاه ۵ دقیقه فاصله دارد.
  • هتل تی ال رزیدنس | TL Residence: این هتل تا فرودگاه ۲ دقیقه فاصله دارد اما اگر بارتان سبک است می توانید با پای پیاده ۱۲ دقیقه ای به آنجا برسید.
  • هتل تیپانات بوتیک | B2 Thippanate Boutique & Budget Hotel: فاصله هتل تا فردگاه ۵ دقیقه است.
  • هتل ایرپورت بوتیک | B2 Airport Boutique & Budget Hotel: فاصله هتل تا فردگاه ۵ دقیقه است.
فرودگاه بین المللی چیانگ مای

راه های دسترسی به فرودگاه چیانگ مای

تاکسی: تاکسی ها در کنار خروجی شماره ۱ هستند و از فرودگاه چیانگ مای با تاکسی ۱۰ دقیقه تا مرکز شهر فاصله است.

اتوبوس: برای رفت و آمد بین فرودگاه و مرکز شهر می توانید از اتوبوس های شماره ۴ و ۹ استفاده کنید. ایستگاه اتوبوس حدود ۱۰۰ متری سمت چپ ترمینال فرودگاه قرار دارد و با اینکه راحت ترین وسیله رفت و آمد نیست اما بدون شک یکی از  ارزان ترین هاست.

اتوبوس شاتل: اتوبوس های شاتل در کنار خروجی شماره ۹ هستند و به سمت مرکز شهر می روند. اتوبوس ها هر نیم ساعت یک بار راه می افتند و سه مسیر مختلف دارند.

سانگ تو های قرمز رنگ: برای رسیدن به فرودگاه راه های مختلفی وجود دارد اما یکی از راحت ترین و ارزان ترین آن ها سانگ توهای قرمز رنگ هستند که به راحتی از هر جای شهر می توانید آن ها را پیدا کنید. توک توک هم گزینه خوبی ست.

منبع: sleepinginairports.net

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code