آشنایی با فرودگاه بین المللی ژنو سوییس

فرودگاه ژنو سوییس | Geneva Airport

سوییس یکی از خاص ترین کشورها در جهان بوده که علی رغم موقعیت خود توانسته به خوبی صلح و آرامش را در کشور برقرار نماید. ژنو یکی از شهرهای اصلی کشور سوییس بوده بنابراین فرودگاه ژنو سوییس نیز به دلیل نزدیکی با مرز کشور فرانسه یکی از شلوغ ترین فرودگاه های این کشور به شمار می رود. در ادامه معرفی فرودگاه های جهان قصد داریم تا در این مطلب فرودگاه ژنو سوییس و امکانات و خدمات این فرودگاه بین المللی را توضیح دهیم پس با الی گشت همراه شوید.

فرودگاه ژنو سوییس

فرودگاه بین المللی ژنو سوییس

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به ژنو در سوییس
کمتر کسی این جاذبه های سوییس را دیده است!
۹ مورد از بهترین جاذبه های گردشگری برن سوییس + تصویر

فرودگاه ژنو سوییس با کد یاتا GVA و کد ایکائو LSGG در گذشته با نام فرودگاه کوینترین (Cointrin) شناخته می شده و اکنون نیز گاها به طور غیر رسمی به این نام گفته می شود اما نام اصلی آن فرودگاه بین المللی ژنو است. ژنو دومین شهر پرجمعیت کشو سوییس بوده و فرودگاه ژنو سوییس در فاصله ۴ کیلومتری شمال غربی از مرکز این شهر قرار گرفته است. این فرودگاه بین المللی برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ توانست ۱۵ میلیون مسافر را جا به جا کند. فرودگاه ژنو سوییس به عنوان نقطه مرکزی (Base Point) برای شرکت های هواپیمایی بین المللی سوییس ایر و ایزی جت سوییس مورد استفاده قرار می گیرد. شبکه پروازی فرودگاه ژنو سوییس اغلب به مقاصد شهرهای اروپایی و مقاصد تفریحی بوده و همچنین پروازهای طولانی تری در مسیر آمریکای شمالی، چین و خاورمیانه نیز از این فرودگاه انجام می گیرد. تنها پرواز طولانی که توسط هواپیمایی سوییس از فرودگاه ژنو سوییس انجام می گیرد به مقصد فرودگاه جان اف کندی نیویورک می باشد. این فرودگاه به طور کامل در کشور سوییس واقع شده اما به دلیل نزدیکی آن با مرز فرانسه امکان دسترسی از هر دو کشور فراهم می باشد.

فرودگاه بین المللی ژنو سوییس

خدمات و امکانات فرودگاه ژنو سوییس

اینترنت وای فای: اینترنت وای فای در فرودگاه ژنو سوییس برای مدت ۹۰ دقیقه به صورت رایگان قابل دسترس می باشد. برای اتصال به سیستم وای فای می بایست به شبکه Free_WiFi_GVA متصل شوید. بعد از ۶ ساعت شما مجددا می توانید به ۹۰ دقیقه اینترنت رایگاه دسترسی داشته باشید، در غیر این صورت می توانید بدون اینکه انتظار بکشید آن را خریداری نمایید. توجه نمایید که برای دریافت کد دسترسی نیاز به یک تلفن همراه خواهید داشت و یا اینکه کارت پرواز خود را زیر دستگاه های اسکن قرار دهید. همچنین ایستگاه های اینترنتی در بخش پروازهای ورودی در قسمت بیزنس نیز وجود دارند.

امکانات شارژ موبایل: ۱۵ نقطه در نزدیکی کانترهای کارت پرواز وجود داشته که از طریق آن ها می توانید تلفن همراه خود را شارژ نمایید. در فرودگاه بین المللی ژنو در کنار این درگاه های شارژ یک میز نیز تعبیه شده و خروجی درگاه ها نیز USB و با ولتاژ استاندارد ۲۲۰ ولت می باشد.

خدمات و امکانات فرودگاه ژنو سوییس

فروشگاه های فری شاپ و خرید: فروشگاه های فری شاپ یا دیوتی فری (Duty Free) در ۴ نقطه از فرودگاه ژنو سوییس قرار داشته و سطح متنوعی از خدمات و امکانات را ارائه می نماید. می توانید در این فروشگاه ها انواعی از لباس، شکلات، کتاب، سوغاتی ها و غیره را خریداری نمایید. علاوه بر این فروشگاه کی کیوسک (K Kiosk) در بخش پروازهای خروجی قرار داشته و از ساعت ۵:۳۰ تا ۹ شب خدمت رسانی می نماید. این فروشگاه ها در بخش پروازهای ورودی از ساعت ۷ صبح تا ۹ شب آماده ارائه خدمات هستند.

رستوران ها و کافه ها: در فرودگاه ژنو سوییس امکانات و خدمات بسیاری در مورد رستوران ها و کافه ها وجود داشته اما هیچ کدام از آن ها به صورت ۲۴ ساعته نمی باشند. تمامی این گزینه های متعدد در فرودگاه بین المللی ژنو از ساعت ۴ صبح تا ۱۰ شب که آخرین پرواز انجام می گیرد باز خواهند بود.

خدمات و امکانات فرودگاه ژنو سوییس

صرافی و خدمات پولی: در صورتی که نیاز به پول نقد داشته باشید دستگاه های خودپرداز یا ATM در سراسر فرودگاه وجود دارند. هزینه های کارمزدی و بانکی ممکن است در هنگام دریافت نقدی اعمال شوند بنابراین از این موضوع آگاه باشید. از جمله شرکت هایی که خدمات و امکانات پول نقد را ارائه می کنند Cantonale de Genève، La Poste، Raiffeisen و UBS می باشد. برای تبادل ارزی نیز صرافی جهانی (Global Exchange) در ۳ نقطه از فرودگاه ژنو سوییس واقع شده است. این مکان ها شامل سالن عمومی فرودگاه، سالن پروازهای خروجی و همچنین ۲ صرافی نیز در سالن پروازهای ورودذی می باشد. زمان ارائه خدمات این صرافی ها معمولا از ۵:۳۰ صبح تا ۱۱:۴۵ بعد از ظهر خواهد بود. علاوه بر این در ایستگاه قطار فرودگاه ژنو سوییس نیز یک صرافی وجود دارد.

امکانات و خدمات کودکان: در فرودگاه بین المللی ژنو بخشی وجود دارد که والدین می توانند تجهیزاتی را برای تعویض و یا استراحت کودکان خود پیدا کنند. محل قرارگیری خدمات نوزادان در نیم طبقه قسمت ترانزیت فرودگاه ژنو سوییس می باشد. علاوه بر این یک خدمات بازی کودکان نیز وجود داشته که در بین گیت های A5  تا A8 واقع شده است.

خدمات و امکانات فرودگاه ژنو سوییس

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی ژنو سوییس

اتوبوس: چندین خط اتوبوسرانی به عنوان بخشی از شبکه یونیرسو (UNIRESO) به فرودگاه ژنو سوییس آمده و از آن حرکت می کنند. سرویس های برنامه ریزی شده ای نیز به شهرهای آنسی (Annecy)، گرنوبل (Grenoble)، چمبری (Chambery) و لیون (Lyon) وجود داشته که مستقیما از امکانات و خدمات حمل و نقلی از فرودگاه بین المللی ژنو را ارائه می نمایند. اکثر خطوط اتوبوسرانی منطقه ای و بین المللی از ایستگاه ژنو به نام گیر روتیر (Gare Routiere) و در فاصله ۱۰ دقیقه ای از ایستگاه قطار قرار گرفته اند. برای اطلاع از برنامه زمانی حرکت اتوبوس ها می توانید از سایت های Gare Routiere و UNIRESO دیدن کنید. مسافران در شب نیز می توانند از امکانات و خدمات Noctambus که بخشی از شبکه UNIRESO می باشد استفاده نمایند. دقت نمایید تمامی اتوبوس ها و قطارها که به سمت فرانسه می روند از داخل کشور سوییس عبور کرده بنابراین مطمئن شوید که دارای مدارک شناسایی معتبر و ویزا می باشید.

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی ژنو سوییس

قطار: فرودگاه ژنو سوییس دارای یک ایستگاه قطار بوده که در زیر باند فرودگاه واقع شده . در فاصله ۲۵۰ متری از ترمینال فرودگاه واقع شده است. این ایستگاه قطار امکان دسترسی مستقیم به بخش دریافت کارت پرواز و همچنین پروازهای ورودی را دارد. تمامی قطارهایی که از ایستگاه فرودگاه حرکت می کنند به طور مستقیم به ایستگاه گیرکورناین (Gare Cornavin) در مرکز شهر خواهند رفت که در حدود ۶ دقیقه زمان خواهد برد. ایستگاه گیرکورناین توسط شبکه راه آهن سوییس امکانات دسترسی به فرانسه و ایتالیا را پشتیبانی می نماید. حتما توجه داشته باشید که تمامی قطارها و اتوبوس ها که به سمت فرانسه می روند از داخل خاک کشور سوییس عبور کرده پس نیاز است تا مدارک و ویزای معتبر این کشور را داشته باشید.

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی ژنو سوییس

تاکسی: با استفاده از تاکسیی فرودگاه بین المللی ژنو می توانید به سراسر شهر ژنو دسترسی داشته باشید. کرایه حمل و نقل از فرودگاه تا شهر ژنو بین ۳۵ تا ۴۵ فرانک سوییس می باشد.

اجاره اتومبیل: فرودگاه بین المللی ژنو امکانات و خدمات اجاره خودرو را در هر دو بخش سوییسی و فرانسوی ارائه می نماید. آزانس های اجاره خودرو در بخش سوییس شامل آویس (Avis)، باجت (Budget)، یوروپکار (Europcar)، هرتز (Hertz) و نشنال آلامو (National/Alamo) می باشند. آژانس هایی که در بخش فرانسه فرودگاه بین المللی ژنو قرار گرفته اند نیز شامل Avis، Budget، Enterprise، Europcar، Hertz و Sixt می باشد.

جاذبه های زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس
جاذبه های زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس
عکاسی در این شهر زیبای سوییس ممنوع شد!
عکاسی در این شهر زیبای سوییس ممنوع شد!
معرفی هتل ۳ ستاره برنینا در ژنو
معرفی هتل ۳ ستاره برنینا در ژنو
افتتاح طولانی ترین پل معلق عابران دنیا در سوئیس
افتتاح طولانی ترین پل معلق عابران دنیا در سوئیس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code