فستیوال نورافشانی لیون

فستیوال لیون

در بعضی شهرهای اروپایی رسم است که تابستان را با صدا و نمایش نور جشن می گیرند .

در این نمایش طرح های گرافیکی رنگارنگی بر روی ساختمان های تاریخی همراه با صدای بلند موسیقی سمفونیکی که در خیابان ها شنیده می شود نور افشانی می شود .

مطالب مرتبط:
- نگاهی به فستیوال ها و جشن های باشکوه سیدنی
- ۱۰ فستیوال بی نظیر که مردم را گرد هم می آورد
- فستیوال ها و جشن های تایلند

لیون ، دومین شهر بزرگ فرانسه ، هر ساله در اوایل ماه دسامبر به استقبال این نمایش می رود . این نمایش ۴ شبه نه تنها در فصل کم مسافر فرانسه باعث جذب گردشگران می شود بلکه به آنها تجربه نورانی تمام عیاری پیشنهاد می کند که رقیبی در دنیا ندارد .

این نمایش که هر ساله ۴ میلیون گردشگر را به لیون جذب می کند ، شامل ۷۵ پروژه در سراسر این شهر است و بعضی از دیدنی ترین آنها در کاخ Terreaux  و Bellecour انجام می شود .

همیشه نام فستیوال های بزرگ همه را به یاد ازدحام زیاد جمعیت و شرایط ناخوشایند آن می اندازد ولی با توجه به اقدامات کنترل جمعیت که به نحو احسنت انجام می شود شرکت کنندگان همیشه از مراسم و آرامش آن لذت برده اند.

بازدیدکنندگان می توانند در فضایی مناسب از مکانی به مکان دیگر حرکت کنند ، چرا که تمام نمایش ها در تمام شهر بخش شده اند و  در یک چرخه مشخص نمایش داده می شوند . یعنی شما می توانید با علامت های راهنما هر نمایش را در مکانی نزدیک نیز مشاهده کنید .

فستیوال برای اجرایی شدن نیازمند هزینه زیادی است (در سال ۲۰۱۴ در حدود ۲٫۹ میلیون دلار هزینه در بر داشت که تقریبا ۶۰ درصد آن از با کمک اسپانسر ها تامین شد ) ، اما لیون همچنان مایل به ادامه دادن این سنت است و فستیوال قرار است از ۵ تا ۸ دسامبر انجام شود .

خبر خوب برای بازدیدکنندگان زمستان این است که اگر برنامه سفرشان با فستیوال هماهنگ نشود می توانند از باقی جذابیتهایی که در طول سال برقرار است نیز لذت ببرند .

لیون همچنین شهری بینظیر برای قدم زدن از میان منطقه های روم باستان و مکان های ثبت شده یونسکو تا محله های مدرن است.

 

منبع : travelweekly

آیا روستای اخلمد را جن ها ساخته اند؟!
دره ای که پر از درختان مربعی شکل است!
حمام سلطان امیر احمد، حمامی تاریخی در کاشان
بهترین جاذبه های کرمان همراه با توضیحات + آدرس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code