قیمت بلیط هواپیما از گذشته تا الان چقدر تغییر کرده است؟

قیمت بلیط هواپیما از گذشته تا الان

این صندلی های راحت، خدمات پیشرفته و هرچیزی که در هواپیماهای مدرن امروزی مشاهده می شود را مدیون سختی های زیادی هستیم که در گذشته، مهندسان، دانشمندان و همچنین مسافران هواپیمایی متحمل شده اند. البته باید بدانید که قیمت بلیط هواپیما از گذشته تا الان بسیار کمتر شده است و شاید آن هم به خاطر کم شدن جای پایی باشد که در گذشته خیلی بیشتر از حالا بوده است. در این متن از الی گشت می خواهیم در مورد قیمت بلیط هواپیما از گذشته تا الان صحبت کنیم و بببنیم که چه تغییراتی در صنعت هواپیمایی رخ داده است؛ با ما همراه باشید.

قیمت بلیط هواپیما از گذشته تا الان

پروازی با عبور از اقیانوس اطلس: قیمت ها چطور انقدر پایین آمده اند؟

مطالب مرتبط:
کدهای کارت پرواز به چه معنا هستند؟
این رازهای پرواز را هیچ مهمانداری به شما نمی گوید؛ اما شما باید بدانید!
اعتراف می‌کنم که از پرواز می ترسم!

در سال ۱۹۵۸، BOAC (بریتیش اورسیز ایرویز کورپوریشن) اولین پرواز عبور از اقیانوس را با یک جت مسافربری مدرن آغاز کرد: کومت ۴، با سرعت بیش از ۵۰۰ مایل در ساعت. قیمت بلیط یک طرفه از لندن به نیویورک در آن زمان ۱۷۳ پوند بود که در حال حاضر ۳،۸۴۲ پوند است. اما کلاس اکونومی در آن زمان وجود نداشت، بنابراین این قیمت قطعا برای یک کلاس ویژه بود. باربارا هالبرت که در این سفر به عنوان مهماندار حضور داشت گفته:

«ما چین را به وضوح می دیدیم. از مسافران با قهوه پذیرایی می کردیم و سپس ناهار مفصلی را برایشان تدارک دیدیم. سپس چای عصرگاهی را با کرم و شکلات سرو کردیم. مسافران در طول پرواز به قدری مشغول خوردن غذا و تنقلات می شدند که اصلا نیازی به موسیقی و فیلم نبود».

عصر طلایی پرواز

با توجه به اینکه پرواز کلاس درجه یک با بریتیش ایرویز از لندن به نیویورک نرخی حدودا به قیمت ۴۸۸۶ پوند است، این در واقع پوند ۱،۰۰۰ گران تر از سال ۱۹۵۸ است. اما در مقایسه طبقه با صندلی و تخت هایی که در حال حاضر در این کلاس پروازی وجود دارد، پیشرفت بسیار قابل ملاحظه ای نسبت به آن زمان رخ داده است.

اما در هر صورت شکی نیست که قیمت بلیط هواپیما از گذشته تا الان کمتر شده است. نقطه عطف مهم در سال ۱۹۷۸ بود، زمانی که مقررات صنعت حمل و نقل هوایی ایالات متحده مجددا تنظیم شد. پیش از این، خطوط هوایی تنها در بخش خدمات، با مسیرها و کرایه های تعیین شده توسط دولت وجود داشتند. هنگامی که این قانون عوض شد، خطوط هوایی جدیدی ظهور کرد، رقابت بر سر کرایه شروع شد که تا به امروز نیز ادامه دارد.

قیمت پرواز از گذشته تا الان

حدود قیمت پرواز از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۰ به پوند

سالمسیرگذشتهامروز
۱۹۵۵ پرت به لندن (پرواز برگشت) – کانتاس۱۸,۱۴۴    ۶۸۳
۱۹۵۵نیویورک به پاریس – ترس ورلد ایرلاینز ۵,۷۸۶  ۲۱۸
۱۹۵۵نیویورک به لندن – ترس ورلد ایرلاینز  ۵,۴۱۲  ۲۲۳
۱۹۶۰نیویورک به لندن – بریتیش اورسیز ایرویز کورپوریشن  ۱,۸۳۶  ۲۲۳
۱۹۶۱لس انجلس به پاریس (پرواز برگشت) – ایرفرانس  ۶,۲۶۵  ۸۲۳
۱۹۶۲نیویورک به لندن – کی ال ام  ۲,۸۰۳  ۲۵۲
۱۹۶۳نیویورک به توکیو (پرواز برگشت) – پان امریکن  ۷,۱۹۷  ۱,۰۲۱
۱۹۶۵نیویورک به لیسبون – سوییس  ۲,۳۸۶  ۴۵۸
۱۹۶۶نیویورک به لندن – پن امریکن  ۲,۳۱۶  ۲۲۳
۱۹۷۳لندن به نیویورک (پرواز برگشت) – بریتیش ایرویز  ۷۴۵  ۳۸۰
۱۹۷۳لندن به نیس (پرواز برگشت) – بریتیش ایرویز  ۶۷۸  ۵۷
۱۹۷۳لندن به تورنتو – (پرواز برگشت) – بریتیش ایرویز  ۸۱۵  ۴۰۰
۱۹۷۷لندن به نیویورک (پرواز برگشت) – لیکر ایرویز  ۹۹۹  ۳۸۰
۱۹۸۱نیویورک به لندن – پن امریکن  ۷۱۰  ۲۲۳
۱۹۸۳نیویورک به لندن – پیپل اکسپرس  ۳۵۶  ۲۲۳
۱۹۸۵لس انجلس به لندن – پن امریکن  ۱,۲۲۲  ۳۶۴
۱۹۹۰لندن به سیدنی (پرواز برگشت) – بریتیش ایرویز  ۲,۱۵۰  ۶۸۶
۱۹۹۰لندن به بوستون (پرواز برگشت) – بریتیش ایرویز  ۸۹۸  ۴۸۲

این قیمت ها از آگهی های پوستر خطوط هوایی پرینت گرفته شده و با ارزش ارز کنونی تطبیق داده شده است.

پرواز در گذشته

کارآفرین بریتانیایی فردی لیکر در میان اولین کسانی بود که هواپیماهای بدون خدمات اضافه را از لندن به نیویورک در اواخر دهه ۷۰ ارائه داد. لیکرز پس از مدت طولانی بحث و جدل با قوانین هواپیمایی در نهایت توانست مجوز اجرای پرواز بین انگلستان و آمریکا را در سال ۱۹۷۷ کسب کند. اولین بلیط پرواز اکونومی این شرکت ۵۹ پوند بود که از لندن به نیویورک که اگر با قیمت امروزی آن را حساب کنیم حدودا ۳۴۸ پوند می شود.

بعد از آن ایرلاین های دیگری مانند بریتیش ایرویز شروع به تمرکز روی کلاس اکونومی کرده و قیمت های خود را پایین آوردند. از سال ۱۹۷۸، قیمت بلیط هواپیما حدودا ۴۰ درصد پایین آمده و تعداد مسافران نیز به طرز شگفت انگیزی بالا رفته است. ساموئل انجل، معاون رییس یک شرکت هواپیمایی گفته است:

«قیمت بلیط هواپیما از زمان برادران رایت تا به امروز به طور ثابتی پایین آمده است. مسافران هر روز تقاضای قیمت پایین تری می کنند و شرکت های هواپیمایی این پاسخ را با ارائه خدمات و مدل های تجاری جدید پاسخ داده اند. چیزی که این کار را امکان پذیر کرده، پیشرفت تکنولوژی و حرکت به سوی آزادسازی است».

پروازهای قدیمی

قیمت سوخت چقدر روی بلیط ها تاثیر گذاشته است؟

انجل می گوید: «دوره های متفاوتی وجود داشته که قیمت بلیط هواپیما از گذشته تا الان ثابت بوده یا افزایش یافته است اما قیمت سوخت آنچنان که مردم فکر می کنند با قیمت هواپیما ارتباط مستقیم ندارند. هنگامی که قیمت سوخت بالا می رود، حامل ها سعی می کنند با افزایش قیمت یا به اصطلاح سوخت اضافی که واقعا نام دیگری برای افزایش قیمت است، پاسخ دهند. اما اگر توازن عرضه و تقاضا از افزایش قیمت حمایت نکند، این کار انجام نمی گیرد تا زمانی که برخی از ظرفیت ها از سیستم خارج شوند. برای مثال، سال ۲۰۰۸ بالاترین افزایش قیمت سوخت اتفاق افتاد و از طرف دیگر کمترین قیمت بلیط هواپیما را در دهه گذشته در همین سال شاهد بودیم. یک یا دوسال طول کشید تا افزایش قیمت سوخت ایرلاین ها به ظرفیتی برسد که آن ها بتوانند هزینه های پرواز را بالاتر ببرند».

منبع: telegraph.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد