مصاحبه مجله Travel and Tour با مارتین جی کرگز Martin J Craigs مدیر عامل PATA

Martin J Craigs

PATA قصد دارد که با فراهم کردن تحلیل ها و پیش بینی های ارزشمند، صنعت گردشگری را رونق بخشد. مارتین جی کرگز، مدیر عامل PATA در مصاحبه ای با Travel and Tour World درباره رشد کسب و کار هتل داری، سرنوشت گردشگری و مواردی از این دست صحبت می کند. نظر او این است که «ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم. همه چیز در حال حرکت و جنبش است. این صنعت باید به فرصتهای دیجیتالی پاسخ درست بدهد و از آن به بهترین نحو استفاده کند. فکر می کنید که این همه اپلیکیشن های مسافرتی اعجاب انگیز که بیرون وجود دارند، اطلاعات خود را از کجا بدست می آورند؟ این ها آینده هستند و ما در PATA به شدت از اینها استقبال می کنیم.»

 

. وضعیت صنعت گردشگری را چطور می بینید و فکر می کنید در سالهای پیش رو به چه سمتی خواهد رفت؟
گردشگری یکی از بزرگترین مولدهای شغل، درآمد و امیدواری در کل دنیا است. در سال ۲۰۱۲ بالغ بر یک میلیارد نفر به خارج از کشورهای خود سفر کرده اند. درآمد کل ناشی از این صنعت حدودا ۱٫۰۴ تریلیون دلار در سال می باشد. چین در مقایسه با آلمان و آمریکا هزینه بیشتری را صرف گردشگری می کند. هند، روسیه و برزیل امروزه کشورهای نوظهوری هستند که هم مسافران زیادی به آنجا سفر می کنند و همچنین مسافران زیادی از آنجا رهسپار کشورهای دیگر می شوند. با توجه به عبارت توسعه اجتماعی- اقتصادی، لیاقت گردشگری این است که جایگاه و رتبه اول را در تولید ثروت داشته باشد. ما فقط نیاز داریم که دولتها آن را بیشتر بشناسند.

. گردشگری به عنوان پرمنفعت ترین کسب و کار در نظر گرفته
می شود. چطور هتل داران و آژانس ها تا به امروز به رشد گردشگری کمک کرده اند؟
هتل ها به واقع به عنوان عضوی حیاتی از این صنعت هستند و در جایگاهی قرار گرفته اند که تجربه تعطیلات مسافران را خلق می کنند. ما این را در ازدیاد برندهای مختلف می بینیم که هر کدام در جستجوی جذب قسمتی از بازار و مشتریان هستند. ما حتی هتلی ساخته شده از یخ در سوئد داریم. مجریان تور با به اجرا درآوردن استانداردهایی به نیازهای دولت پاسخ داده اند. سرمایه گذاران و هتل داران این را می دانند که اگر بخواهند هتل آنها در بروشور یک مجری تور بزرگ چاپ شود، لازم است که رنج وسیعی از خدمات سالم و امن را در هتلشان فراهم کنند. هتل ها و مجریان تور در خط اول جبهه گردشگری قرار دارند.

. آخرین روندها در گردشگری که باعث شده این صنعت یک جهش را به خود ببیند چیست؟
بازارهای رشد یافته و پخته ای در غرب به ویژه در ایالات متحده پدیدار شده اند. انگلستان و آلمان نسبتا در این میان قوی و پایدار هستند. رشد مسافر روسیه (به خارج) در حال نوسان است. گردشگران چینی امروزه به دنبال تجربه سفرهای خاص تر و با کیفیت تر هستند و بیشترشان به صورت آنلاین رزرو را انجام می دهند. رشد گردشگری کشور هند در سال ۲۰۱۳ در بهترین حالت خود قرار داشته است اما به نظر می رسد که هندی ها باید جنبه هایی از صنایع هوایی و هتل داری خود را اصلاح کنند تا اجازه بدهند که سرمایه گذاری و پیشرفت در دسترس همه باشد و در نهایت قیمت ها رقابتی تر شود.

. تغییری که امروزه مشاهده می شود این است که ثبت نام یا رزرواسیون از آژانس ها جای خود را به رزرواسیون آنلاین داده است. این مساله چقدر در روند کاری مجریان تور اثر گذار بوده و چطور باعث رشد صنعت گردشگری شده است؟
روی هم رفته این روند تازه آغاز شده است. مشکل اینجا است که اگر سفری به مشکل بر بخورد، هیچ آژانسی وجود ندارد تا مسافر برای مشاوره یا انتخاب گزینه های دیگر بتواند به آن رجوع کند. ما می فهمیم که آینده دیجیتالی خواهد بود. درصد توریست هایی که نه تنها از طریق وب جستجو می کنند، بلکه رزرو می کنند و حتی از طریق موبایل پرداخت می کنند روز به روز در حال افزایش است. بنابراین آژانس های مسافرتی همچنان که خدمات آنلاین ارائه می دهند، باید خود را مسئول بدانند و وب سایت هایی پاسخگو ارائه دهند که با گوشی های موبایل نیز کار کند.

. گردشگری چطور می تواند دارای «مسئولیت پذیری اجتماعی-طبیعی» (CSR) مناسب باشد؟
اندازه گیری «مسئولیت پذیری اجتماعی- طبیعی» واقعی نیاز به مقیاس و معیار رسمی دارد. در غیر این صورت هر هتلی می تواند ادعا کند که حامی اجتماع و طبیعت است. بخاطر همین PATA با Earthcheck و GSTC (مجمع جهانی گردشگری پایدار) همکاری می کند تا بصورت راحت تر و ارزانتر مقررات CSR را دنبال کند. خوانندگان این مصاحبه می توانند این مطلب را در PATA.org دنبال کنند و درباره PATA و CSR بخوانند.

PATA

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code