بهترین ترفندهای پروازی از دید کاربران اینترنت

بهترین ترفندهای پروازی

فضای مجازی و دنیای وب امروزه به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده است. ما هر سوالی داریم در فضای مجازی به دنبالش می گردیم و بسیاری از مشکلات و پرسش هایمان را از این طریق حل می کنیم. در مورد پرواز و سفر هوایی نیز مسائل و نگرانی هایی زیادی ممکن است وجود داشته باشد که ذهن ما را درگیر کند. اما کاربران فضای مجازی با اشتراک گذاری تجربیات و ترفندهایشان راه حل های هوشمندانه ای برای این مشکلات پیدا کرده اند و آن ها را در اختیار همه قرار داده اند. در این مطلب قصد داریم بهترین ترفندهای پروازی از دید کاربران اینترنت را به شما معرفی کنیم. مطمئنا استفاده از این ترفندها برای هرکس که قصد پرواز با هواپیما را داشته باشد مفید خواهد بود. با الی گشت همراه باشید.

ترفندهای پروازی

از مدارک شناسایی تان اسکن بگیرید!

مطالب مرتبط:
با این ترفندهای فرودگاهی مثل یک مسافر حرفه ای پرواز کنید!
ترفندهای بستن چمدان یک بار برای همیشه!

فرقی نمی کند که در پرواز خارجی باشید یا داخلی. در هر صورت یکی از بهترین و هوشمندانه ترین کارهایی که می توانید انجام بدهید اسکن گرفتن از مدارک شناسایی تان است. از کارت ملی، پاسپورت، گواهینامه رانندگی، بلیط هواپیما و هر آنچه که به عنوان مدرک شناسایی دارید اسکن بگیرید و آن را هم در موبایلتان داشته باشید و هم به آدرس ایمیلتان ارسال کنید. در این صورت اگر مدارکتان دزدیده یا گم شود می توانید از اسکن آن استفاده کنید و کارتان را تا حد زیادی راه بیندازید.

از محل پارک اتومبیل عکس بگیرید!

این هم یکی دیگر از بهترین ترفندهای پروازی است که به لطف فناوری می توانید انجام دهید. اگر با اتومبیل خودتان به فرودگاه آمده اید از محل پارک اتومبیل در پارکینگ فرودگاه عکس بگیرید. پارکینگ فرودگاه ها معمولا بسیار بزرگ است و ممکن است پس از سفر در پیدا کردن آن دچار مشکل شوید. شاید بگویید که مگر ممکن است جای پارک ماشینم را از یاد ببرم؟ ما به شما می گوییم که بله، پس از یک سفر چند روزه تفریحی آنقدر در حس و حال سفر هستید که هرچیز را ممکن است یادتان برود! بنابراین از محل پارک عکس بگیرید و در موبایل یا ایمیلتان ذخیره کنید.

پارکینگ فرودگاه

از چمدان هایتان عکس بگیرید!

بله، قرار نیست که از دوربین موبایل تنها برای سلفی استفاده کنیم. از این دوربین می توانیم استفاده های مفیدتری نیز بکنیم که در سفر به کارمان می آید. اگر تعداد زیادی چمدان همراهتان است از تک تک آن ها عکس بگیرید و طوری عکس بگیرید که مشخصات خاص چمدان (رنگ، ویژگی خاص و …) مشخص باشد. به این ترتیب اگر چمدانتان گم شود یا آسیب ببیند به راحتی می توانید با مطابقت با عکس چمدانتان را شناسایی کنید و به عنوان مدرک به مسئولین ارائه دهید. سعی کنید هنگام عکس گرفتن تاریخ هم در عکس درج شده باشد تا مدرکی قابل استناد داشته باشید.

با نوار چسب رنگی چمدانتان را متمایز کنید!

چمدان ها با همه تنوعی که ممکن است داشته باشند بسیار شبیه به هم هستند. بسیار پیش آمده که هنگام دریافت چمدان متوجه می شوید که دو سه تا چمدان دقیقا مشابه چمدان شما وجود دارد! این موضوع ممکن است هم هنگام دریافت چمدان و هم هنگام مفقود شدن یا آسیب دیدن چمدان به کمکتان بیاید. برای اینکه چمدان خاصی داشته باشید لازم نیست پول زیادی بابت خرید چمدان جدید و خاص بدهید. تنها کافیست از یکی از بهترین ترفندهای پروازی استفاده کنید و دور دسته چمدان یا هرجای دیگر نوار چسب رنگی بچسبانید. به این ترتیب از دور هم می توانید چمدانتان را تشخیص بدهید.

چمدان در فرودگاه

لوازم آرایشی تان را داخل ظروف کوچک بریزید!

اگر اهل سفر هوایی باشید حتما می دانید که در مورد ورود مایعات به داخل کابین هواپیما محدودیت هایی وجود دارد و مایعات کلیه کرم های آرایشی، لوسیون و ژل را نیز شامل می شود. ممکن است تیوب کرمتان بزرگ باشد و شما را هنگام چک-این دچار مشکل کند. اگر قرار است چند روز به سفر بروید لزومی ندارد کل لوازم آرایشی تان را همراه ببرید. در این صورت می توانید از ظروف کوچک استفاده کنید و کرم های مختلفتان را داخل آن بریزید. یکی از بهترین ظروف استفاده از قاب محافظ لنز چشمی است. این قاب ها کوچک و جمع و جور هستند و جای زیادی نمی گیرند. علاوه بر این درب آن ها نیز کاملا محکم بسته می شود و نگران ریخته شده کرم نیز نخواهید بود. بنابراین می توانید انواع کرم هایتان را برای مصرف چند روزه داخل آن ها بریزید و با خیال راحت سوار هواپیما شوید.

قاب لنز

یک بطری آب خالی همراهتان داشته باشید!

این هم یکی دیگر از بهترین ترفندهای پروازی است که در فضای مجازی دست به دست می شود. با توجه به محدودیت ورود مایعات ممکن است نگران همراه داشتن بطری آب باشید و از طرفی هم در طول پرواز ممکن است نیاز به نوشیدن آب داشته باشید. در این صورت یک بطری خالی آب همراهتان داشته باشید و وقتی از مرحله چک-این عبور کردید از آب سرد کن آن طرف گیت بطری تان را پر کنید. به همین راحتی! هم قوانین امنیتی فرودگاه را رعایت کرده اید و هم در طول پرواز تشنه نخواهید ماند. در واقع، بدن ما در طول پرواز به مقدار بیشتری آب از دست می دهد و برای اینکه دچار کم آبی نشویم لازم است که بیشتر از مواقع عادی آب بنوشیم.

فرودگاه

از گیره کاغذ به عنوان قفل چمدان استفاده کنید!

اکثر چمدان ها دو زیپ دارند که از دوطرف به هم می رسند و معمولا با استفاده از قفل چمدان می توانید آن را قفل کنید. قفل کردن چمدان علاوه بر بالا بردن امنیت چمدان از باز شدن آن در طول بارگیری به داخل هواپیما جلوگیری می کند. قفل چمدان ندارید؟ اصلا نگران نباشید. با استفاده از یک گیره کاغذ که هرجایی ممکن است پیدا شود می توانید یک قفل چمدان ساده بسازید. با استفاده از این قفل دست ساز خیالتان راحت خواهد بود که از زمانی که چمدانتان را تحویل می دهید تا زمان دریافت آن در فرودگاه مقصد، چمدانتان به طور تصادفی باز نخواهد شد و مشکلی برای وسایل داخل آن پیش نخواهد آمد.

منبع: tripsavvy.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code