معرفی بهترین فرودگاه های اروپا

۱۰ فرودگاه برتر اروپا

بسیاری از فرودگاه های مشهور و معتبر بین المللی در قاره اروپا قرار دارند و ایرلاین های برتر دنیا در این فرودگاه ها رفت و آمد دارند. فرودگاه هایی مثل فرودگاه هیترو لندن، فرودگاه فرانکفورت و فرودگاه شارل دوگل از جمله فرودگاه های پرسابقه و برتر اروپا هستند. وبسایت اسکای ترکس (Skytrax ) سالانه رده بندی فرودگاه و ایرلاین های خود را منتشر می کند و ما قبلا بهترین فرودگاه های دنیا را معرفی کردیم. این بار قصد داریم بهترین فرودگاه های اروپا را به شما معرفی کنیم و در مورد ۱۰ فرودگاه برتر قاره سبز با شما صحبت کنیم. با الی گشت همراه باشید تا با لیست بهترین فرودگاه های اروپا آشنا شویم.

معرفی بهترین فرودگاه های اروپا

۱- فرودگاه مونیخ |  Munich Airport

مطالب مرتبط:
بهترین فرودگاه های دنیا در کجا هستند؟
بهترین فرودگاه های دنیا برای خرید!

فرودگاه بین المللی مونیخ باردیگر توسط وبسایت اسکای ترکس به عنوان بهترین فرودگاه اروپا انتخاب شد. این فرودگاه در شمال شرقی شهر مونیخ واقع شده و قطب اصلی فعالیت های ایرلاین های ایر برلین، لوفت هانزا و کوندور به شمار می رود. فرودگاه مونیخ یکی از فرودگاه های پررفت و آمد در اروپا و دومین فرودگاه شلوغ در آلمان (بعد از فرودگاه فرانکفورت) است.

فرودگاه مونیخ با نماهای شیشه ای و فضای باز باعث ورود نور طبیعی به داخل فرودگاه می شود و فضایی جالب و مدرن ایجاد می کند. مسافرانی که بلیط هواپیمایشان را به مقصد این فرودگاه رزرو کرده اند در مدت انتظار در فرودگاه می توانند از پارک نزدیک فرودگاه دیدن کنند. در این فرودگاه یک زمین مینی گلف و نمایشگاه هواپیماهای قدیمی نیز وجود دارد.

فرودگاه مونیخ آلمان

۲- فرودگاه زوریخ | Zurich Airport

فرودگاه زوریخ در فاصله ۱۲ کیلومتری مرکز شهر زوریخ قرار گرفته و دسترسی خوب و سریعی به مرکز شهر دارد. این فرودگاه قطب اصلی فعالیت های سوئیس اینترنشنال ایر است و بزرگ ترین شهرهای سوئیس را به یکدیگر مرتبط می کند. مسافرانی که بلیط هواپیمایشان به مقصد این فرودگاه است می توانند در مدت انتظار از خدمات کرایه دوچرخه و اسکیت استفاده کنند و گشتی در اطراف فرودگاه بزنند. همچنین موزه حمل و نقل لوسرن سوئیس نیز برای مسافران سرگرم کننده خواهد بود.

فرودگاه زوریخ سوئیس

۳- فرودگاه هیترو لندن | London Heathrow Airport

فرودگاه بین المللی هیترو پررفت و آمدترین فرودگاه اروپا و یکی از ۵ فرودگاه مهم لندن است. در حال حاضر این فرودگاه در دست نوسازی و توسعه است و قرار است ساختمان جدید ترمینال شماره ۲ ساخته شود. ترمینال شماره ۵ فرودگاه هیترو بار دیگر از سوی وبسایت اسکای ترکس به عنوان بهترین ترمینال فرودگاهی دنیا انتخاب شده است. فرودگاه هیترو قطب اصلی فعالیت های بریتیش ایرویز و ویرجین آتلانتیک به شمار می رود.

فرودگاه هیترو لندن

۴- فرودگاه فرانکفورت | Frankfurt Airport

فرودگاه بین المللی فرانکفورت چهارمین فرودگاه پرتردد در اروپا و یکی از مهم ترین قطب های ترانزیت در دنیاست. سالانه بیش از ۶۰ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند. فرودگاه فرانکفورت یکی از قطب های فعالیت لوفت هانزا به شمار می رود و بیش از ۲۷۰ فروند هواپیمای ایرلاین لوفت هانزا در این فرودگاه فعالیت می کنند.

سهولت رفت و آمد بین ترمینال ها و تنوع زیاد فروشگاه ها و رستوران ها از جمله دلایل انتخاب فرودگاه فرانکفورت به عنوان یکی از بهترین فرودگاه های اروپا بوده است.

فرودگاه فرانکفورت

۵- فرودگاه اسخیپول آمستردام | Amsterdam Schiphol Airport

سالانه بیش از ۶۳ میلیون نفر از فرودگاه اسخیپول آمستردام استفاده می کنند و آن را به یکی از شلوغ ترین فرودگاه های اروپا تبدیل کرده اند. فرودگاه اسخیپول یکی از بهترین فرودگاه های اروپاست و ایرلاین هایی مثل کی ال ام (KLM)، ترانساویا (Transavia) و دلتا (Delta) در این فرودگاه فعالیت دارند. فرودگاه اسخیپول به دلیل تنوع بالای سرگرمی، کتابخانه ای با کتاب های جدید و خواندنی و امکانات رفاهی مناسب به عنوان پنجمین فرودگاه برتر اروپا انتخاب شده است.

فرودگاه اسخیپول آمستردام

۶- فرودگاه کپنهاگ |  Copenhagen Airport

فرودگاه بین المللی کپنهاگ یکی از شلوغ ترین فرودگاه ها در اروپای شمالی و قطب اصلی فعالیت های اسکاندیناوین ایرلاینز و نروژین ایر به شمار می رود. در سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۶ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند. اسکای ترکس به دلیل تعداد زیاد تابلوهای راهنما و امکانات رفاهی و خدمات تسهیلی مناسب این فرودگاه را به عنوان یکی از بهترین فرودگاه های اروپا انتخاب کرده است.

فرودگاه کوپنهاگ

۷- فرودگاه هلسینکی | Helsinki Airport

فرودگاه بین المللی هلسینکی در ۲۰ کیلومتری شمال شهر هلسینکی قرار دارد و قطب اصلی فعالیت های دو شرکت هواپیمایی فینر (Finnair ) و نروژین ایر شاتل به شمار می رود. مسافرانی که بلیط هواپیمایشان را به مقصد این فرودگاه تهیه کرده اند می توانند به خوبی خود را سرگرم کنند. فرودگاه هلیسنکی به عنوان یکی از بهترین فرودگاه های اروپا، امکانات و خدمات رفاهی مناسبی در اختیار مسافران قرار می دهد. گالری هنری، موزه هوانوردی، مبادله کتاب و … از جمله فعالیت های سرگرم کننده در فرودگاه هلسینکی هستند.

فرودگاه هلسینکی جزء بهترین فرودگاه های اروپا

۸- فرودگاه وین | Vienna Airport

فرودگاه بین المللی وین در فاصله نسبتا نزدیکی از شهر وین قرار دارد و تنها ۲۰ کیلومتر با پایتخت اتریش فاصله دارد. در رده بندی وبسایت اسکای ترکس، فرودگاه وین به دلیل تمیزی فرودگاه، ارتباط قسمت های مختلف با هم و اینترنت وای فای پرسرعتش به بعنوان یکی از بهترین فرودگاه اروپا انتخاب شده است. ایرلاین هایی مثل آسترین ایرلاینز، نیکی (NIKI) و یورو وینگز (Eurowings) در این فرودگاه فعالیت دارند.

فرودگاه وین

۹- فرودگاه بین المللی هامبورگ | Hamburg Airport

فرودگاه بین المللی هامبورگ در سال های گذشته به یک فرودگاه مهم در منطقه تبدیل شده است. بسیاری از ایرلاین ارزان قیمت مثل یورو وینگز، ایزی جت و رینار (Ryanair) در این فرودگاه فعالیت دارند. وبسایت اسکای ترکس در سال ۲۰۱۷ فرودگاه هامبورگ را به عنوان بهترین یکی از بهترین فرودگاه های اروپا انتخاب کرده است.

فرودگاه هامبورگ

۱۰- فرودگاه کلن بن | Cologne Bonn Airport

فرودگاه کلن بن تنها ۱۵ کیلومتر با شهر کلن آلمان فاصله دارد و یکی از پایگاه های اصلی ایرلاین های ارزان قیمت آلمان است. معماری مدرن، تمیزی و دسترسی راحت قسمت های مختلف فرودگاه باعث شده تا اسکای ترکس این فرودگاه را نیز در لیست بهترین فرودگاه های اروپا قرار دهد.

منبع: businessinsider.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد