معرفی سوئیس اینتر نشنال ایر لاینز

آشنایی با سوئیس اینتر نشنال ایر لاینز

یکی از شرکت های با سابقه ی هواپیمایی در اروپا که بعد از ورشکستگی مجددا روح تازه ای در آن دمیده شد، شرکت هواپیمایی سوئیس ایرلاینز بود که البته در حال حاضر این شرکت را با نام سوئیس اینتر نشنالز ایر لاینز(Swiss International Air Lines) در سطح جهان می شناسند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا تاریخ کاری پر فراز و نشیب این ایر لاین کشور سوئیس را به اتفاق هم بررسی کنیم.

شرکت سوئیس اینترنشنال ایر لاینز

اطلاعات و تاریخچه ی شرکت سوئیس اینتر نشنال ایر لاینز

مطالب مرتبط:
نکاتی دانستنی قبل از سفر به سوئیس
راهنمای سفارت سوئیس و اخذ ویزای این کشور

سوئیس اینترنشنال ایر لاینز در سال ۱۹۳۱ در سوئیس تاسیس شد اما در روز ۳۱ مارس سال ۲۰۰۲ در پی ورشکستگی این شرکت، طرح تبدیل این شرکت به سوئیس اینترنشنال مطرح و اجرا شد. در واقع می توانیم بگوییم که شرکت سوئیس اینترنشنال ایر لاینز در سال ۲۰۰۲  مجددا تاسیس شده است. شرکت جدید ابتدا توسط سرمایه گذاران  نهادی و دولتی، کنفدراسیون سوئیس و دیگر شرکت ها و منابع دیگر مورد حمایت و سرمایه گذاری قرار گرفت. پس از فراز و نشیب های بسیاری که در این زمان برای سوئیس اینترنشنال وجود داشت بالاخره در ۲۲ مارس سال ۲۰۰۵ این شرکت به یکی از زیر مجموعه های شرکت هواپیمایی لوفت هانزا تبدیل شد. در حال حاضر شرکت هواپیمایی سوئیس اینترنشنال تحت نظر استار الاینس و شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان فعالیت می کند. شرکت هواپیمایی سوئیس اینتر نشنال برای پرواز های خود از برنامه پروازی Miles & More لوفت هانزا استفاده می کند.

خدمه پرواز

در حال حاضر این شرکت هواپیمایی از شهر های زوریخ، ژنو و بازل به مقصد شهر های مختلفی در قاره ی اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آسیا و آفریقا پرواز های مستقیم انجام می دهد. البته قابل ذکر است که بیشتر پرواز های این شرکت از طریق فرودگاه زوریخ انجام می پذیرد. در حال حاضر این شرکت هواپیمایی به مقصد بیش از ۱۱۰ کشور جهان و به بیش از ۵۰ نقطه ی مختلف پرواز دارد. فرودگاه های مرکزی این شرکت هواپیمایی عبارتند از: فرودگاه بازل، مولوز و فرایبورگ اروپا. طبق آخرین آماری که از ناوگان این شرکت هواپیمایی منتشر شده است، این شرکت دارای ۱۰۶ فروند هواپیمای مسافر بری می باشد. سوئیس اینترنشنال  ناوگان هواپیمایی نسبتا جوانی دارد. این هواپیماها متشکل از هواپیماهای پهن‌پیکر ایرباس A ۳۳۰-۳۰۰ و  A۳۴۰-۳۰۰ است که برای پروازهای طولانی مدت بسیار مناسب هستند. دفتر مرکزی سوئیس اینتر نشنال در شهر بازل قرار گرفته است.

نام شرکت سوئیس اینترنشنال ایر لاینز: Swiss International Air Lines

کد یاتا: LX

کد ایکائو: SWR

وب سایت رسمی شرکت سوئیس اینترنشنال ایر لاینز: www.swiss.com

کلاس های پروازی شرکت سوئیس اینترنشنال ایر لاینز

کلاس های پروازی شرکت سوئیس اینترنشنال ایر لاینز

شرکت هواپیمایی سوئیس اینترنشنال ۳ کلاس پروازی مختلف دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

کلاس اکونومی: شرکت هواپیمایی سوئیس اینترنشنال سعی کرده است تا در این کلاس پروازی راحتی و آسایش را برای مسافران در تمامی زمینه های مختلف در پرواز پدید آورد. شاخص ترین امکانات مسافران این ایر لاین در هنگام پرواز عبارتند از: صندلی های راحت که دارای امکاناتی همچون پشت گردنی های راحت برای خواب و یا استراحت در طول سفر را دارا هستند، غذایی که مطابق با سلیقه ی شماست؛ حال گوشتخوار هستید و یا گیاه خوار فرقی ندارد می توانید در هنگام خرید و یا رزرو بلیط خود متناسب با سلیقه و ذائقه ی خود از منوی پذیرایی این شرکت انتخاب کنید و پیشاپیش سفارش دهید، مانیتورهای شخصی که در صندلی هر مسافری وجود دارد، جایگاه مخصوص برای گذاشتن کیف و یا وسایل شخصی مسافران از جمله ی آن ها می باشد.

کلاس اکونومی

کلاس بیزینسی: شرکت هواپیمایی سوئیس خدمات و امکانات این پرواز را در سایت خود این گونه در ابتدا توصیف می کند که: خدمات  و پذیرایی و راحتی متفاوتی را در کلاس بیزینسی سوئیس اینترنشنال با ما تجربه کنید. حقیقت این است که در سال های متمادی بسیاری از مسافران رای به کیفیت خدمات در کلاس بیزینسی داده اند و از این نظر می توان گفت که بهترین بیزینس کلاس اروپایی است. صندلی های کلاس بیزنسی برای شما محیطی مخصوص برای کار نیز در نظر گرفته است. همچنین صندلی شما امکان انعطاف دارد و می توانید آن را به تخت خواب تبدیل کنید. دراین کلاس پروازی منویی با غذاهای متنوع در اختیار شما قرار می گیرد. مانیتور شخصی با امکانات پورت ورودی و خروجی از دیگر امکانات صندلی های این کلاس پروازی است. همچنین شما می توایند ۲ ساک دستی ۸ کیلویی در کابین پرواز و ۲ چمدان ۳۲ کیلوگرمی با خود داشته باشید.

پذیرایی فرست کلاس

فرست کلاس: این کلاس پروازی با کمترین قیمت در میان ایرلاین های اروپایی برای مسافران وجود دارد. معمولا هواپیماهای ایرباس A330-A340 برای فرست کلاس مورد استفاده قرار می گیرند. راحتی، امکانات ویژه ای همچون منوی غذای متفاوت، پذیرای متفاوت، کابین های شخصی و ویژه و ….، تنها گوشه ای از امکانات فرست کلاس سوئیس اینتر نشنال است. مسافرانی که در مسیرهای استکهلم، گوتنبرگ، اوسلو و کوپنهاگ پرواز داشته باشند می توانند از لیموزین های این شرکت که در فرودگاه قرار گرفته اند، برای رفت و آمد از فرودگاه استفاده کنند.

آشنایی با سوئیس اینتر نشنال ایر لاینز

هواپیماهای شرکت سوئیس اینترنشنال ایر لاینز

هواپیمای ایر باس A330-300

هواپیمای ایر باس  A340-300

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ER

هواپیمای ایر باس A319

هواپیمای ایر باس A320

هواپیمای ایر باس A321

هواپیمای بومبرایدر CS100

هواپیمای امبریر ۱۹۰ E90

هواپیمای بومبرایدر CS300

مهمانداران

نکات ضروری برای سفر با شرکت سوئیس اینتر نشنال ایر لاینز

  • شما می توانید تا قبل از پرواز خود به صورت ۲۴ ساعته از طریق سیستم آنلاین و یا چک این با اپراتورهای این شرکت هواپیمایی برای تغییر تاریخ پرواز، خرید بار اضافه، انتخاب صندلی و انتخاب نوع غذا و نوشیدنی خود تغییرات ایجاد کنید.
  • اگر بالای ۳۰ هزار کیلومتر با هواپیمایی سوئیس اینترنشنال پرواز کنید شما می توانید وارد باشگاه مشتریان این شرکت هواپیمایی شوید و از تخفیفات ویژه و خدمات مختلف این ایرلاین استفاده کنید.
  • می توانید از روی سایت رسمی این شرکت پرواز ها را به صورت آنلاین نگاه کرده و از وضعیت آن ها مطلع شوید.
  • قبل از این که اقدام به خرید بلیط از شرکت هواپیمایی سوئیس اینترنشنال نمایید حتما قوانین این شرکت را کاملا چک کرده و بعد اقدام به خرید بلیط از این شرکت نمایید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد