بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی ایر آستانا

آشنایی با شرکت هواپیمایی ایر آستانا

مهم ترین و البته اصلی ترین شرکت هواپیمایی کشور قزاقستان، شرکت هواپیمایی ایر آستانا(Air Astana) می باشد. این شرکت هواپیمایی به ۶۴ مسیر مختلف در دنیا پرواز دارد. با الی گشت در ادامه همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی، امکانات و اطلاعات ضروری برای مسافران این ایرلاین را بررسی نماییم.

آشنایی با شرکت هواپیمایی ایر آستانا

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایر آستانا

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به قزاقستان
۶ جاذبه قزاقستان که قبل از مرگ باید ببینید

همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، شرکت هواپیمایی ایر آستانا حامل پرچم جمهوری قزاقستان  است. پایگاه این شرکت در شهر آلماتی قرار گرفته است. قطب اصلی این شرکت، فرودگاه بین المللی آلماتی است. البته این شرکت یک فرودگاه دیگر به نام فرودگاه بین المللی آستانه به عنوان قطب دوم نیز دارد. در حال حاضر شرکت هواپیمایی ایر آستانا به سمت ۶۴ مقصد مختلف داخلی و بین المللی پرواز دارد. شرکت هواپیمایی ایر آستانا در واپسین روزهای پایانی سال ۲۰۰۱ میلادی در شهر آلماتی قزاقستان تاسیس شد. بالاخره در تاریخ ۱۵ می سال ۲۰۰۲، اولین پرواز مهم ایر آستانا صورت گرفت و این شرکت به صورت رسمی به عوان یک ایرلاین شروع به کار کرد. در حال حاضر این شرکت هواپیمایی دارای ۳۱ هواپیمای اروپایی است که برای نهایت ۷ سال می توانند خدمات استاندارد را ارائه دهند.

شرکت هواپیمایی ایر آستانا

البته این نکته حائز اهمیت و قابل ذکر است که این ایرلاین در حال حاضر هواپیماهای زیادی در دست سفارش دارد به طوری که این تعداد هواپیما در سال ۲۰۲۰ به ۴۳ فروند خواهد رسید. درباره ی پرسنل و کارمندان این شرکت باید اینگونه بگوییم که این شرکت در حال حاضر در حدود ۵ هزار کارمند دارد که اکثر آن ها نیز اهل کشور قزاقستان هستند. مدیریت این شرکت بزرگ به دست یکی از مدیران توانای صنعت هواپیمایی به نام پیتر فوستر است که بیش از ۳۰ سال سابقه ی مدیریتی در این حوزه را دارد. جالب است بدانید که یک دهه پس از شروع کار این ایرلاین، یعنی در سال ۲۰۱۲ مرکز حمل و نقل هوایی آسیا اقیانوسیه، فعالیت های این ایرلاین را نسبت به بسیاری دیگر از ایرلاین ها عملکرد بهتری را داشته است. در حال حاضر این شرکت به بسیاری از شرکت های نزدیک به آسیای میانه، شهرهای روسیه  و شهرهای مهم قزاقستان پرواز دارد.

پرسنل پرواز

از جمله مقصد های پروازی این کشور باید به شروع پروازهای این ایرلان از آلماتی به مسکو اشاره کرد که این شرکت از سال ۲۰۰۲ به صورت روزانه برای آن برنامه ریزی های پروازی انجام داد. از جمله پروازهای جالب توجه این شرکت می توان به پرواز به مقصد چین اشاره کرد. به علت همسایگی این دو کشور با یکدیگر گمان این می رود که پروازهای زیادی از ایر آستانا به مقصد چین و یا بالعکس شود اما در حقیقت باید بگوییم که حتی با توجه به این که نزدیکی قطب ایرآستانا به چین باعث شده که این ایرلاین با ایرلاین های خارجی دیگری که در این شهر قرار دارند برای پرواز به چین رقابت تنگا تنگی داشته باشد اما اصلا اینگونه نباشد. از تاریخ ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۶ این شرکت هواپیمایی پروازهای بدون توقف خود به تهران را از آلماتی به سمت تهران آغاز کرده است.

ایر آستانا

شرکت هواپیمایی ایر آستانا جوایز بسیاری را در طی دوران فعالیت خود به دست آورده است. از نظر تعداد مسافران این ایرلاین از سال ۲۰۰۶ به بعد سیری صودی را تا به حال طی نموده است. از ۱٫۵ میلیون نفر در سال ۲۰۰۶ تا ۳٫۹ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ و در حدود ۴٫۵ میلیون نفر در سال قبل، از جمله آمار های جا به جایی مسافران توسط این ایرلاین قزاقستانی است. کسب عنوان بهترین ایرلاین آسیای میانه و هند از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ و همچنین کسب عنوان بهترین سرویس رسانی کارکنان در بخش آسیای میانه و هند و همچنین کسب ۴ ستاره از سال ۲۰۱۰ بر اساس رتبه بندی اسکای ترنس از جمله افتخارات کسب شده توسط این ایرلاین است.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایر آستانا

اطلاعات شرکت هواپیمایی ایر آستانا

نام شرکت هواپیمایی ایر آستانا: Air Astana

کد یاتا: KC

کد ایکائو: KZR

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ایر آستانا: www. airastana.com

کلاس اکونومی

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایر آستانا

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایر آستانا در ۲ نوع مختلف بیزنس کلاس و اکونومی کلاس است. البته در برخی از هواپیماهای بوئینگ این هواپیما کلاس های پروازی اسلیپر هم دارد.

کلاس اکونومی: در هواپیماهای B757 و B767 کلاس پروازی اکونومی ایر آستانه وجود دارد. البته قابل ذکر است که این کابین ها جدید هستند و آزادی های بیشتری نسبت به پروازهای اکونومی دیگر در اختیار مسافر می گذارد. شما می توانید در فضایی راحت و شخصی برای خود، سرگرمی های مخصوص به خود را داشته باشید و بتوانید که فیلم، موزیک و یا فایل های مورد نظر خود را در مانیتورهای شخصی ۹ اینچی خود ببینید. مسافران این پرواز می توانند نور مورد نظر خود را داشته باشند و از خدمات در حین سفر لذت ببرند.

بیزینس کلاس

اکونومی اسلیپر: قیمت بلیط اکونومی اسلیپر تنها کمی بیشتر از کلاس اکونومی است ولی بسیار راحت تر از این پرواز است زیرا، دراین کلاس پروازی مسافر می تواند یک ردیف کامل که شامل ۳ صندلی است را در اختیار داشته باشد، بلیط ها قابلیت چک این بالایی دارند در این کلاس پروازی، صندلی های قابل انتخاب اند، عضویت در باشگاه مشتریان ایر آستانه ، کلیه ی امکانات کلاس بیزینسی در این پرواز در اختیار مسافران است، مسافران حق دارند تا اجازه ی حمل بار تا ۳۰ کیلوگرم را داشته باشند، اولویت در گیت پرواز داشته دارند، صندلی هایشان ارتفاع قابل تنظیم دارد و از سرگرمی های خصوصی خود می توانند در حین پرواز لذت ببرد. این کلاس پروازی معمولا در مسیر های بین المللی همچون: لندن، فرانکفورت و پاریس ارائه می گردد.

اکونومی اسلیپر

بیزینس کلاس: در این کلاس پروازی بهترین پرسنل پروازی در حال خدمات رسانی به مسافران هستند. معمولا پروازهای بیزینس کلاس در هواپیماهای بوئینگ B767 است. از ویژگی های این پرواز می توانیم به فضای شخصی و مناسب برای هر مسافر، نور قابل تنظیم، سرگرمی های مختلف، صفحه ی نمایش لمسی،… و امکانات بسیار دیگری است. کابین های B757 به تازگی تکمیل شده است تا انتظارات مسافران این خط را بر آورده سازد.

خدمات چک این ایر آستانا به صورت آنلاین

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی ایر آستانا

  • قبل از خرید بلیط و رزرو صندلی خود حتما انواع کلاس های پروازی مختلف ایر آستانا را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید.
  • چک این خود را قبل از سفر حتما در مهلت مقرر این شرکت هواپیمایی انجام دهید.
  • شما می توانید از خدمات چک این ایر آستانا به صورت آنلاین استفاده کنید.
  • میزان مقدار بار مجاز کلاس پروازی خود را حتما با این ایرلاین چک کنید.
اطلاعات پروازی کامل سفر به نروژ
اطلاعات پروازی کامل سفر به نروژ
نکاتی که باید در خرید بلیط چارتر بدانید
نکاتی که باید در خرید بلیط چارتر بدانید
معرفی کامل فرودگاه بین المللی هانگزو ژیاشان چین
معرفی کامل فرودگاه بین المللی هانگزو ژیاشان چین
معرفی فرودگاه بین المللی کراکوف
معرفی فرودگاه بین المللی کراکوف