معرفی شرکت هواپیمایی عمان ایر

آشنایی با شرکت هواپیمایی عمان ایر | Oman Air

شرکت هواپیمایی عمان ایر (Oman Air) یکی از ایرلاین های کشور عمان است که در حال حاضر به بیش از ۵۰ مقصد مختلف در سراسر جهان  پرواز می نماید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و قوانین و اطلاعات ضروری این ایرلاین را به اتفاق هم مورد بررسی قرار دهیم.

هواپیماهای شرکت هواپیمایی عمان ایر

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی عمان ایر

مطالب مرتبط:
آشنایی با بازار مطرح در مسقط
به این ۶ دلیل از مسقط دیدن می کنید!

شرکت هواپیمایی عمان ایر، در سال ۱۹۷۰ در شهر مسقط پایتخت عمان تاسیس شد. اولین قطب این شرکت، قرودگاه بین المللی بیت الفلج بوده است.  قطب اصلی فعلی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی مسقط، که در السیب واقع شده است و در نزدیکی مسقط قرارگرفته است، واقع شده است. ایمن ایرلاین در حال حاضر یکی از اعضای اصلی و مهم سازمان حمل‌ونقل هوایی عرب است. درباره ی این موضوع این که در ابتدا چه نیازی باعث شد که این ایرلاین در ادامه ی راه شاهد تغییرات باشد باید گفت که، با گسترش تکنولوژی در حمل و نقل و نیاز به سرعت بخشیدن به گسترش صنعت حمل‌ ونقل هوایی در عمان این نیاز به وجود آمد که بسیاری از سایت ها و منابع مختلف برای بهبود و ارتقاء این ایرلاین مورد استفاده قرار بگیرند.

خدمه عمان ایر

پس از اعمال این تغییرات در راه بهسازی این ایرلاین، این شرکت تبدیل به شرکتی به با مضمون سهامی عام شد. در ادامه ی این تغییرات شرکت هواپیمایی عمان ایر، ۱۳ فروند هواپیما از شرکت Gulf Air خریداری نمود. این خرید جدید به شرکت اجازه داد تا هواپیماهای توربوپراپ Fokker 27-600 خود را با سری جدید جایگزین کنند. در سال بعد از این تحولات، سرویس های حمل و نقل عمان ایر شروع به ارائه ی خدمات مسافربری دراز خلیج فارس به سالالاه  شروع شد. با توجه به روند تغییراتی که همچنان از ۱۹۸۳ تا سال ۱۹۹۳ در این شرکت جریان داشت، تجهیزات جدید مخصوصا امکاناتی جدید تر برای بهبود خدمات مشتریان به تجهیزات و دانش شرکت اضافه گشت.

اطلاعات شرکت هواپیمایی عمان ایر

در سال ۱۹۹۳، شرکت هواپیمایی عمان ایر برای اولین بار با بوئینگ ۳۰۰- ۷۳۷ جهت خدمات حمل و نقل هوایی از مسقط به صلاله پرواز کرد. در ژوئیه همان سال جاری، اولین پرواز بین‌المللی عمان ایر به دبی انجام‌شد. در اکتبر سال ۱۹۹۸، عمان ایر توانست یکی از اعضای یاتا شود. گسترش پرواز به نقاط دیگر با سرعت زیاد و با خدمات مدرن در ماه نوامبر ۱۹۹۳، آغاز شد. پرواز به کویت و کراچی در ماه اکتبر انجام شد. در ژانویه ی سال ۱۹۹۴ اولین پرواز به مقصد کلمبو صورت گرفت. در بین سال های ۱۹۹۵ تا سال ۱۹۹۷، پرواز به بمبئی، داکا، ابوظبی، دوحه و چنای آغاز شد. در پایان همین سال پروازهای  گواتر، پیشاور، جده و العین در مسیر شبکه خطوط هوایی عمان ایرقرار گرفتند.

شرکت هواپیمایی عمان ایر

هواپیمایی عمان خدمات حمل و نقل طولانی مدت را در تاریخ ۲۶ نوامبر سال ۲۰۰۷ با پرواز به بانکوک و لندن شروع کرد. با ورود هواپیمای جدید ایرباس، پروازهایی با مسافت طولانی برنامه ‌ریزی شدند. از ابتدای مارس سال ۲۰۱۰، هواپیمایی عمان توانست به عنوان ایرلاینی در جهان شناخته شود که خدمات تلفن همراه و خدمات اینترنت Wi-Fi در مسیرهای مشخص به مسافران خود ارائه می دهد. از دیگر افتخارات ان ایرلاین این است که در سال ۲۰۱۱، هواپیمایی عمان جایزه ی طلایی را برای بهترین هواپیمایی سال در فرانسه دریافت نمود. از نوامبر سال ۲۰۱۰، دولت عمان با داشتن سهام ۹۹٫۸٪ در خطوط هوایی عمان ایر، به بزرگ ترین سهامدار این شرکت تبدیل شد.

عمان ایر

اگر بخواهیم بگوییم که شهر مسقط امروزه چگونه تبدیل به یکی از بزرگ ترین مراکز گردشگری در خاورمیانه تبدیل شده است، اگر جاذبه ها و بسترسازی های مناسبی که برای ایجاد این فضا به وجود آمد را کنار بگذاریم، نقش پر رنگ و مهم عمان ایر را نباید نادیده بگیریم. این ایرلاین با افزایش تعداد  پروازهای داخلی و خارجی خود، نقش عمده‌ ای در افزایش نقش شهر مسقط، به‌عنوان مرکز فعالیت‌های تجاری، توریستی و صنعتی داشته است. در حال حاضر شرکت هواپیمایی عمان ایر، ۳۴ فروند هواپیما در دست سفارش دارد.

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی عمان ایر

از جمله مقاصدی که عمان ایر به آن ها مسیر پروازی دارد عبارتند از : تانزانیا (دارالسلام و زنگبار)، بنگلادش، هندوستان، مالدیو، نپال، پاکستان، سریلانکا، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و تایلند، فرانسه، آلمان، ایتالیا، سوئیس و انگلستان، ایران، بحرین، اردن، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان و امارات متحده عربی.

ایرلاین عمان ایر

یکی از حادثه هایی که برای این ایرلاین به وقوع پیوسته را برای شما در ادامه شرح می دهیم: در تاریخ ۲۲ ژوئن سال ۲۰۱۳، یک فروند هواپیمای ایرباس مدل A330-200، به همراه ۱۹۰ نفر از اعضای هیئت ‌مدیره یک مؤسسه، از مسقط به سمت کوالالامپور، پایتخت مالزی در حال پرواز بود که مشکوک به بمب ‌گذاری اعلام شد. هنگامی ‌که هواپیما در جنوب غربی کشور هند در حال پرواز بود خدمه ی پرواز از این موضوع اطلاع پیدا کردند. پس از فهمیدن این موضوع، خلبان ۲۰ دقیقه ی بعد هواپیما را در فرودگاه بمبئی به زمین نشاند. از آن جا که در فرودگاه بمبئی بار تمام مسافران مورد بازرسی قرار گرفت و هیچ بسته ی مشکوکی پیدا نشد، هواپیما پس از ۸ ساعت فرودگاه بمبئی را ترک کرد و با تاخیری ۹ برابر با ۹ ساعت، بالاخره به کوالالامپور رسید.

آشنایی با شرکت هواپیمایی عمان ایر

اطلاعات شرکت هواپیمایی عمان ایر

نام شرکت هواپیمایی عمان ایر: Oman Air

کد یاتا: WY

کد ایکائو: OMA

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی عمان ایر: www.omanair.com

پروازهای عمان ایر

هواپیماهای شرکت هواپیمایی عمان ایر

۴ فرووند هواپیمای ایرباس A330-200

۶ فروند هواپیمای ایرباس A330-300

۱ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۷۰۰

۲۱ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰

۵ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۹۰۰ER

۴ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۸-۸

۴ فروند هواپیمای امبرائر ۱۷۵

هواپیمایی عمان ایر

کلاس های پروازی عمان ایر

اکونومی کلاس: امکانات این کلاس پروازی در عمان ایر بر طبق ادعای این ایرلاین از مدرن ترین امکانات پرواز تشکیل شده است. مانیتورهای شخصی، اینترنت و خطوط تلفن ماهواره ای، پذیرایی در حین پرواز، … از امکانات این کلاس پروازی عمان ایر هستند.

بیزینس کلاس: این کلاس پروازی به خاطر راحتی و جاداری صندلی های مسافران در حین پرواز معروف شده است. نکته ی قوت این کلاس، استاندارد و راحتی بسیار بالای صندلی ها و منو های مختلف غذایی و سرگرمی آن است.

فرست کلاس: تا به حال به داشتن سوئیتی اختصاصی در حین پرواز فکر کرده اید؟ پروازهای فرست کلاس عمان ایر شما را گویی به اتاق خوابتان از نوع مجللش برده و در آسمان ها می گرداند. خدمات این پرواز حتی بر روی زمین با راننده ی خصوصی برای مسافرین این کلاس پروازی ادامه دارد.

معرفی پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز
معرفی پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز
آشنایی با فرودگاه گوتنبرگ-لاندوِتر سوئد
آشنایی با فرودگاه گوتنبرگ-لاندوِتر سوئد
حقایقی غیر منتظره و جالب در مورد هواپیماها | بخش اول
حقایقی غیر منتظره و جالب در مورد هواپیماها | بخش اول
معرفی پر رفت و آمدترین فرودگاه های آسیا
معرفی پر رفت و آمدترین فرودگاه های آسیا
  1. Avatar
    فاطمه رفیعا

    ۱۶ آذر ساعت ۴/۵ پرواز به مقصد بنگلور با توقف در مسقط آمدم.در فرودگاه امام خمینی زمانیکه خواستم سوار هواپیما بشم.منتظر اعلام باز شدن گیت بودم که خانم مسئول گیت با عصبانیت گفت خانم منتظر شما هستیم تقریبا ساعت ۴ بعد گفت ما رو ازساعت ۳/۵ مسخره کردی من ۲ تا کوله همراهم بود گفت یا یکی شو بذاری ۸۵۰ هزار تومان جریمه گفتم ریال کم دارم گفت ۱۰۰ دلار بده بعد با انگشت خیلی توهین آمیز به من که فردی میانسال هستم با صدای بلند و عصبانی. گفت اونجا بگذار بعد گفت اگه نمیخوای میگم کنسرت کنن زود گوشیشو دراورد شماره منو گفت کنسل کنن گفتم اینم ۱۰۰ دلار و رفتم در فرودگاه بنگلور کوله من نرسیده بود بعد از کلی معطلی و فکس زدن گفتند تو مسقط فردا میآریم کدوم شهری گفتم راجمونداری امروز زنگ زدن که یه فرودگاه نزدیک این شهر فرستادن خودتون بدید بگیرین تو اونکوله داروهای حیاتی من بود الان نمیدونم چه کنم من از رفتار اون خانم شکایت دارم ۱۰۰ دلار دادم الان دارو ندارم کوله نیومده من تصمیم داشتم با هواپیمایی مرکز عمان ایر صحبت کنم توبنگلور سکوریتی گفت با دفتر ایران اول صحبت کن لطفا در مورد خسارتهایی که به من وارد شده قبل از اینکه این مسعله حقوقی شود رسیدگی کنید آلان ۲۴ ساعته من دارو هام دستم نرسیده ضمنا وقتی سوار هواپیما شدم زمانی طولانی طول کشید ونصف بیشتر هواپیما خالی بود در مور رفتار بسیار توهین آمیز اون خانم در ساعت حدود۴ صبح ۱۶ آذر دو نفر آقای دیگه ‌که در گیت بودن وخانمی که پشت سیستم بود شاهد بودن . من زیاد سفر خارجی دارم و این اولین تجربه پرواز من با عمان ایر بود. درضمن موقعیت من طوری است که میتونستم این ایرلاین رو به خیلی ها توصیه کنم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code