بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی نروژ ایر

آشنایی با شرکت هواپیمایی نروژ ایر | Air Norway

شاید شما خطوط هوایی نروژ ایر (Air Norway)را از این خبر که این شرکت هواپیمایی می خواهد ناوگانش را بیش از پیش، در کشور نروژ توسعه دهد، از این جا بشناسید که خطوط هوایی خود را در سطح جهان گسترشی بی سابقه دهد، بشناسید. به تحلیل کارشناسان اقتصادی و هواپیمایی، این ایرلاین نروژی شاید یکی از بلند پروازترین شرکت هایی باشد که در تجارت خدمات هوایی و مسافرتی در سراسر جهان بتوانید بشناسید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و قوانین و اطلاعات  لازم برای مسافران این ایرلاین را به اتفاق هم بررسی نماییم.

هواپیمایی نروژ ایر

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی نروژ ایر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به نروژ
راهنمای سفارت نروژ و اخذ ویزای این کشور

این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۰۳ توسط گنار هاگزوین (Gunnar Hagsveen) در شهر اسلو، پایتخت نروژ افتتاح گشت. برنامه ی پروازهای این شرکت از همان اولین سال تاسیسش در اسلو ریخته شد. قطب پروازی این ایر لاین، فرودگاه اورلند است. شرکت تصمیم گرفت تا ابتدا قطب های پروازیش را علاوه بر فرودگاه اورلاند (Ørland Airport)، فرودگاه بودو نیز تعیین نماید اما، در ادامه از این تصمیم خود برای فرودگاه دوم منصرف شد و تنها فرودگاه اولاند را برگزید. مدتی بعد موسس این شرکت هواپیمایی دچار بیماری شد و برای مدتی تلاش ها برای پیشرفت و ارتقاء شرکت علی الخصوص در زمینه ی بازاریابی و فروش نادیده گرفته شد.

بیورن کیوس مدیر عامل نروژ ایر

موسس شرکت، آقای هاگزوین در گذشت و مدیریت شرکت به دست وارث وی سپرده شد. مدیریت جدید برای شروع تصمیم گرفت تا تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک و بزرگ را در ارائه ی یک طرح عمومی به سرمایه گذاری در این شرکت هواپیمایی تشویق کند. بالاخره هواپیمایی نروژ در تاریخ ۳۱ ژانویه ی سال ۲۰۰۴ توانست پروازهای هفتگی خود را به صورت منظم از اسلو به مقصد فرودگاه بین المللی البورگ آغاز نماید. در ژوئیه ی سال ۲۰۰۵، این شرکت پس از گذراندن مشکلات مالی و اختلافاتی که با شهرداری نروژ داشت، توانست ۱۰ هزار مسافر را در آن سال جا به جا کند. در سال ۲۰۰۶ این شرکت توانست تا نرخ جا به جایی مسافرانش را تا ۴۰ درصد افزایش دهد.

پرسنل نروژ ایر

شهرداری نروژ در همین سال برای کمک به ارتقا شرکت اقدامات مالی را انجام داد. در راستای فعالیت های این شرکت باید بگوییم که روزهای طوفانی در روند کاریش زیاد داشته است. این ایرلاین در فرودگاه‌هایی مانند فرودگاه لندن، پاریس، کپنهاگ، استکهلم و اسلو به عنوان قطبی پروازی فعالیت می‌کند. از بسته شدن فرودگاهی که یکی از قطب های پروازیش بود گرفته تا افتتاح مجدد آن و  لغو کردن پرواز ۱۵۰۰ مسافر در سال ۲۰۰۹  تنها از مشکلات بزرگ و کوچک این ایرلاین بوده است. اما این شرکت در رسیدن به هدفش که ارتقاء جایگاهش و ارائه ی خدماتش به بهترین نحو ممکن است را به نظر می رسد که لحظه ای رها نکرده است. گواه این حرف هم آن است که این شرکت با این که در حال حاضر تنها ۱۵ سال از تاسیسش می گذرد اما در جایگاه ۱۰ بین ایرلاین های جهان در زمینه ی ظرفیت مسافر و کیفیت خدماتش قرار گرفته است.

ایرلاین نروژ ایر

در سال ۲۰۱۲، شرکت هواپیمایی نروژ ایر یکی از بزرگ ترین خریدهای هواپیمایی  را در طول تاریخ خطوط هوایی انجام داد. این ایرلاین برنامه دارد که برای امسال، چندین فروند هواپیمای دیگر را برای مسیر پروازی آتلانتیک خریداری نماید. در راستای مسیر پیشرفت تا به الان، خطوط‌ هوایی نروژ در آستانه رونمایی از برنامه‌ های پروازی  جدید خود در مسیرهای پر طرفدارش نیز قرار گرفته است. شرح این برنامه به این صورت است که به منظور کاهش هزینه و گسترش مسیرهای پروازی به شهرهای جدید در ایالات متحده و اروپا، برنامه های جدید و بسته های خدماتی متفاوتی در این ایرلاین ارائه می گردد.

نروژ ایر

در سالی که گذشت، سازمان حمل ‌ونقل ایالات متحده، سند همکاری با  خطوط هوایی نروژ را پس از ۳ سال تصویب کرد. البته این ۲ نکته نا گفته نماند که اول، از زمان تصویب این سند تا به الان و رشد نروژ ایر در این مسیر پروازی، برای بسیاری از خطوط هوایی با سابقه و قدیمی‌ جهان همانند شرکت هایی چون: بریتیش ایرویز، دلتا و آمریکن که به صورت اختصاصی در مسیر آتلانتیک پرواز می‌کنند، فضای رقابت شدید تر شده است. و دومین نکته این است که طول کشیدن تصویب این همکاری از سوی طرف مقابل باعث انتقادات فراوانی در بین مجامع هواپیمایی شد.

هواپیمایی نروژ ایر

بیورن کیوس، مدیر عامل فعلی این شرکت در نظر دارد که  در برنامه ای طولانی مدت، تعداد سفرهای پروازی ایرلاین خود را در مسیر پروازی آتلانتیک، شهرهای دوسلدورف و برلین آلمان و شهر رم ایتالیا گسترش دهد. این ایرلاین نروژی‌ در سال های گذشته نیز به شهرهای مختلف کشور آمریکا همانند نیویورک، لس آنجلس، لاس‌وگاس، اوکلند، کالیف، اورلاندو، فورت لاودردیل برنامه ی پروازی داشته است است و در پی گسترش بیش از پیش آن است.

خدمه پرواز نروژ ایر

آقای کیوس، مدیر عامل فعلی هواپیمایی نروژ ایر در مورد توانایی‌های این ایر لاین  برای توسعه و پیشرفت برنامه و تعداد پرواز ها ضمن اطمینان خاطر در مصاحبه ای اعلام کرد که: شرکت ما در وضعیت اقتصادی مطلوب و بسیار مناسبی قرار دارد. یکی از رمزهای مهم ما این است که از هواپیماهایی استفاده می کنیم که هم مدرن و استانداردند و هم سوخت پایینی دارند. مردم در تصمیمات احساسی خرید خود، از طریق بلیط‌ های ارزان قیمت تحریک می‌شوند. برای سفر به آتلانتیک درخواست های بسیاری وجود دارد و نروژین ایر در این زمان، سرویس پروازی  جدیدی برای مسافران به وجود آورده است  که در گذشته به خاطر عدم توانایی مالی برای سفرهای هوایی در مسیرهای آتلانتیک امکان رفتن به آن جا را نداشتند.

استاندارد انعطاف صندلی های نروژ ایر

اطلاعات شرکت هواپیمایی نروژ ایر

نام شرکت هواپیمایی نروژ ایر: Air Norway

کد یاتا: M3

کد ایکائو: NFA

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی نروژ ایر:  www.norwegian.com

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی نروژ ایر

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی نروژ ایر

با توجه یه این مسئله که ان شرکت هواپیمایی تصمیم به ارائه ی پروازهای ارزان قیمت گرفته است. دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس کلاس را در کابین های پرواز خود به مسافران ارائه می دهد و همانطور که حدس می زنید، بسیاری از خدمات در حین پرواز در آن حذف شده است. البته کلاس پروازی پرمیوم نیز برای مسافرانی که پروازهای طولانی مدت دارند موجود است. این پرواز صندلی های بسیار راحت و منعطفی دارد. ۳ غذای مختلف در این پرواز برای انتخاب شما وجود دارد که می توانید در سایت این شرکت قبل از پرواز چک کنید. صبحانه برای پروازهای صبح در منوی غذایی وجود دارد. می توانید ۲ چمدان ۲۰ کیلیویی به صورت رایگان در پرواز داشته باشید.

سرویس غذایی نروژ ایر

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی نروژ ایر

  • حتما تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز، چک این پرواز خود را نهایی کنید.
  • اپلیکیشن این شرکت را بر روی گوشی خود نصب نمایید.
  • از سایت این شرکت و خدمات پروازهای مختلفش دیدن نمایید.
  • قوانین مربوط به حمل بار را قبل از سفر مطالعه نمایید.
حقایقی که خلبان ها دوست ندارند شما بدانید!
حقایقی که خلبان ها دوست ندارند شما بدانید!
معرفی ایرلاین هایی که امروزه از بین رفته اند | قسمت اول
معرفی ایرلاین هایی که امروزه از بین رفته اند | قسمت اول
هواپیمای md80‌ محصول شرکت مک دانل داگلاس در ناوگان هوایی ایران
هواپیمای md80‌ محصول شرکت مک دانل داگلاس در ناوگان هوایی ایران
داستان مرموز «دن کوپر»، معروف ترین هواپیمارُبای دنیا!
داستان مرموز «دن کوپر»، معروف ترین هواپیمارُبای دنیا!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code