بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

آشنایی با شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

امروز می خواهیم درباره ی اولین ایرلاین آفریقایی که توانست زیر پرچم کشورش اقدام به خصوصی سازی کند مطلب بنویسیم، شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز(Kenya Airways). شرکت هواپیمایی کنیا به عنوان چهارمین خط هوایی پر طرفدار در قاره ی آفریقا نیز شناخته می شود. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و قوانین این شرکت هواپیمایی در کشور کنیا را بررسی کنیم.

کنیا ایر ویز

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به نایروبی در کنیا
هزینه های سفر به نایروبی، پایتخت کنیا

این شرکت در سال ۱۹۷۷ پس از انحلال شرکت هواپیمایی آفریقای شرقی تاسیس شد. تا سال ۱۹۹۵ کنیا ایر ویز جز شرکت های دولتی آفریقایی محسوب می شد و کاملا متعلق به به دولت کنیا بود اما، در سال ۱۹۹۶ در پی خصوصی سازی کنیا ایر ویز به عنوان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی که حامل پرچم آفریقا بود، موفق به انجام این کار شد. این ایر لاین در ابتدا با ۲ فروند هواپیمای بوئینگ که از شرکت میدلندز ایرویز که متعلق به کشور انگلیس است، اولین پرواز های این ایرلاین را در مسیر نایروبی- فرانکفورت- لندن انجام شد. در طی سال های بعدی مسیرهای پروازی این شرکت هواپیمایی به آدیس آبابا، آتن، بمبئی، مصر، کپنهاگ، فرانکفورت، جده، کامپالا، زوریخ، … و مسیرهای بسیار دیگری در قاره های اروپا و آفریقا افزایش پیدا کرد. در سال ۱۹۸۲، اولین پرواز این شرکت به سمت قاره ی آسیا به مقصد بمبئی افتتاح کرد. بین دهه های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ این شرکت با اجاره ی هواپیماهای جدید و همچنین افتتاح مسیرهای جدید پروازی، بسیار سطح پرواز ها و کار خود را گسترش داد.

مهمانداران کنیا ایر ویز

در حال حاضر این شرکت به عنوان یک شرکت خصوصی- عمومی در حال فعالیت است و سهام دارانش نیز از همین طیف هستند. دولت کنیا با ۲۹٫۸ درصد سهام و شرکت کی. ال. ام با ۲۶٫۷۳ در صد سهام سهامداران اصلی این شرکت هستند.  باقی سهام که شامل ۴۳٫۴۷ درصد است، در بازار بورس کنیا بین سهامداران خصوصی معامله می شود. از ژوئن سال ۲۰۱۰ شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز به عنوان یکی از اعضای اسکای تیم شناخته شد. همانطور که بالا تر اشاره کردیم این ایر لاین آفریقایی به عنوان یکی از اپراتورهای پیشروی قاره ی بزرگ آفریقا است و بعد ازشرکت های آفریقای جنوبی ایر ویز، هواپیمایی اتیوپی و اجیپت ایر به عنوان چهارمین اپراتور برتر هواپیمایی و پر طرفدار قاره ی آفریقا شناخته می شود. در حال حاضر دفتر مرکزی این ایرلاین در شهر نایروبی قرار دارد و قطب آن فرودگاه بین المللی جوموکنیاتا(Jomo Kenyatta International Airport) است. جالب است بدانید که این شرکت در سال ۲۰۰۵ طرح روی بدنه ی هواپیماهای خود را تغییر داد.

شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

در ابتدا ۴ خط بر روی کل طول بدنه ی هواپیما کشیده شده بود اما این طرح با شعار افتخار آفریقا در ادامه جایگزین شد. در پی این تغییرات، لوگویی که بر روی دم هواپیماهای این شرکت کشیده شده بود نیز تغییر پیدا کرد. نخستین حادثه ای که در پروازهای این شرکت منجر به مرگ شد، در ۳۰ ژانویه سال ۲۰۰۰ یک فروند هواپیمای ایرباس  A310-304  کنیا ایر ویز که از فرودگاه شهر آبیجان، پایتخت ساحل عاج به مقصد نایروبی در پرواز بود، با ۱۷۹ مسافر که ۱۰ نفر از آنان خلبانان و خدمه ی پرواز بودند، به اقیانوس اطلس سقوط کردند. در پی وقوع این حادثه ی دلخراش ۱۶۹ نفر جان خود را از دست دادند. از دیگر حوادثی که برای این شرکت رخ داد می توانیم به ۵ می سال ۲۰۰۷ و پرواز شماره ۵۰۷ این شرکت که با بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰  در حال پرواز بود اشاره کنیم. شرح حادثه از این قرار است که، چند دقیقه بعد از این که هواپیما از روی باند فرودگاه نایروبی بلند می شود، به داخل یک باتلاق سقوط می کند و در پی وقوع آن همه ی ۱۱۴ نفر مسافری که داخل این هواپیما بودند به همراه خدمه ی پرواز، کشته می شوند.

هواپیمایی کنیا ایر ویز

اطلاعات شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

نام شرک هواپیمایی کنیا ایر ویز: Kenya Airways

کد یاتا: KQ

کد ایکائو: KQA

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز: www.kenya-airways.com

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

بیزینس کلاس: امکانات این کلاس پروازی در هواپیماهای کنیا ایرویز بسیار بالا است و حس راحتی را برای مسافرین خود به ارمغان می آورد. هر ۳ ماه یک بار منوی غذایی این پرواز از نوشیدنی تا مواد خوراکی و غذایی، همگی به روز رسانی می شوند. صندلی های راحت با لگ روم، مانیتورهای لمسی شخصی از جمله ی امکاناتی است که در پروازهای بیزینس کلاس کنیا ایرویز در اختیار مسافرین این شرکت قرار می گیرد. نکته ی دیگری که  درباره ی امکات پروازی این شرکت هواپیمایی آفریقایی می توانیم به شما بگوییم این است که این شرکت برای پروازهایی با مسافت های مختلف، تدابیر ویژه اندیشیده است. به طور مثال: در پروازهای طولانی به علت کم شدن رطوبت کابین، خشکی چشم و وسنگینی هوا و خارش پوستی پیش می آید. کنیا ایر ویز در این پروازها از تکنولوژی هیدراته کردن هوا و فضای کابین هواپیما استفاده می کند تا از این مشکل جلوگیری کند. اگر به سایت این ایرلاین سر بزنید می توانید منوی سرگرمی ها و امکانات مختلف این شرکت را ببینید.

بیزینس کلاس

هواپیماهای شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

بوئینگ ۷۸۷-۸ Boeing

بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰

بوئینگ ۷۷-۷۰۰

بوئیگ ۷۳۷-۳۰۰F

امبریر E190 Embraer

آشنایی با شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی کنیا ایر ویز

  • قبل از خرید بلیط هواپیما یا رزرو بلیط خود از کنیا ایر ویز، به سایت این شرکت مراجعه کرده و قوانین مرتبط به پرواز با این ایر لاین را بررسی کنید.
  • در تمامی پرواز های بین المللی می توانید با خود دو چمدان ۳۲ کیلوگرمی به همراه داشته باشید. این میزان بار در پرواز های داخلی به ۱ چمدان ۳۲ کیلوگرمی می رسد.
  • به خاطر داشته باشید که حتما بر روی چمدان های خود، لوگوی کنیا ایر ویز را به محض دریافت بچسبانید.
  • از به همراه داشتن وسایلی همچون؛ وسایل آتش زا، سلاح های سرد و گرم، گازها، وسایلی که آغشته به رادیو اکتیو هستند. در کل وسایلی که به صورت کلی باعث شوند که امنیت و سلامت مسافرین دیگر هواپیما مورد مخاطره واقع شود، اجتناب کنید.
منوی غذایی کنیا ایر ویز
  • اگر به همراه خود حیوانی را می آورید حتما باید در هنگام خرید و رزرو بلیط خود به کنیا ایر ویز اطلاع دهید. در نظر داشته باشد که شما به هیچ عنوان این اجازه را ندارید که حیوان خود را داخل کابین ببرید بلکه حیوان شما در کیف مخصوص حیوانات قرار می گیرد و به وسیله ی هواپیماهای کارگو حمل می گردد.
  • شما می توانید با نصب اپلیکیشن این شرکت بر روی تلفن همراه خود به صورت آنلاین برنامه ی پرواز خود را در هر کجایی که هستید، چک این کنید و تغییرات لازم را قبل از سفر خود به وجود بیاورید.
هزینه های سفر به مراکش
هزینه های سفر به مراکش
بیابانی که رنگش عوض می شود!
بیابانی که رنگش عوض می شود!
با پر جمعیت ترین جزیره ی دنیا، میگینگو آشنا شوید!
با پر جمعیت ترین جزیره ی دنیا، میگینگو آشنا شوید!
سفر به جزایر دیدنی موریس + ویدئو
سفر به جزایر دیدنی موریس + ویدئو