معرفی فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

آشنایی با فرودگاه بین المللی کرابی تایلند | Karbi International Airport

امروز می خواهیم با یکی از فرودگاه های بین المللی در کشور تایلند آشنا شویم، فرودگاه بین المللی کرابی (Karbi International Airport) در شهر کرابی تایلند. این فرودگاه را می توان در زمره ی فرودگاه های پر رفت و آمد و البته بین المللی کشور تایلند به حساب آورد. در یکی از آمار منتشر شده درباره ی فرودگاه کرابی، سالانه این فرودگاه بیش از ۴ میلیون مسافر را پذیرا می باشد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشد تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه فرودگاه کرابی، اطلاعات این فرودگاه، ترمینال ها و مسیرهای دسترسی به این فرودگاه و در آخر امکانات فرودگاه بین المللی کرابی تایلند برای مسافران را مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با فرودگاه بین المللی کرابی

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

مطالب مرتبط:
انواع کباب های تایلندی
تایلندی ترین جایی که می شناسید!

فرودگاه بین‌ المللی کرابی را که در زبان بومی ท่าอากาศยานนานาชาติกระบี่ نوشته می شود، در سال ۱۹۹۹ میلادی در شهر کرابی تایلند افتتاح شد.

این فرودگاه در ابتدا برای حمل و جا به جایی حداکثر تا ۳ میلیون نفر مسافر در سال طراحی شده بود اما این رقم فقط در شرایط ساخت و طراحی اولیه ی این فرودگاه اعمال گشت و به مرور زمان، این میزان تعداد مسافر افزایش یافتند.

با این حال مسئولین این فرودگاه در نظر دارند تا این تعداد مسافر را با افزایش ظرفیت های فرودگاه، در آینده بالا ببرند.

از برنامه های آتی اعلام شده ی این فرودگاه این است که مسافرین این فرودگاه بیش از ۵ میلیون نفر در سال باشند.

این فرودگاه یکی از شاهراه های اصلی برای هدایت مسافرین و مراجعین به این شهر در تایلند است.

کرابی در اصل استانی در جنوب تایلند است که از چندین جزیره تشکیل شده است و به خاطر همین جزیره ای بودنش، به سرعت تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری محبوب و پر طرفدار در تایلند شده است.

همین محبوبیت و در پی آن، پر رفت و آمدی این جزیره باعث شده است که امروزه‌ پروازهای مستقیمی از سر تا سر جهان به فرودگاه بین ‌المللی کرابی انجام می‌ گردد و با توجه به جاذبه های این منطقه اصلا عجیب نیست که این منطقه و فرودگاهش آن قدر محبوب و پر طرفدار شده اند.

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کرابی

فرودگاه بین المللی کرابی دارای یک باند آسفالت به طول ۳۰۰۲ متر است که کلیه ی ورود و خروج های هوایی مسافرتی و تجاری از طریق آن صورت می پذیرد.

فاصله ی هوایی فرودگاه بین المللی کرابی با تهران برابر است با ۵۶۸۴ کیلومتر که البته در حال حاضر پرواز مستقیمی بین ایران و کرابی صورت نمی گیرد.

این فرودگاه به عنوان قطب اصلی برای خطوط هوایی همچون: تائی ایر، ایر آسیا و نیو جن ایرویز است. فرودگاه بین المللی کرابی در فاصله ی ۷ کیلومتری مرکز شهر کرابی قرار گرفته است.

اطلاعات فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

نام فرودگاه بین المللی کرابی: Karbi International Airport

کد یاتا: KBV

کد ایکائو: VTSG

نوع فرودگاه: همگانی

ارتفاع از سطح دریا: ۲۵ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال مجزا

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی کرابی: www.krabiairportonline.com

اطلاعات فرودگاه بین المللی کرابی

ترمینال های فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

فرودگاه بین‌المللی کرابی دارای دو ترمینال مجزا برای پرواز‌های داخلی و بین‌المللی از این شهر است.

در ادامه به ارائه ی توضیحاتی درباره این دو ترمینال می پردازیم.

از ترمینال شماره ی ۱ این فرودگاه شروع می کنیم. ترمینال شماره ی ۱ مخصوص پروازهای بخش بین ‌المللی است. این ترمینال در خود دارای ۳ طبقه می باشد.

در طبقه ی اول ترمینال شماره ی ۱، مسافران پروازهای خارجی می‌ توانند که برای استراحت و یا گذران اوقات خود از کافه ها، باجه های صرافی و تبدیل ارز، دستگاه های خود پردازبانک های مختلف، دفاتر نمایندگی رزور هتل در کرابی، نمایندگی های مخصوص و گوناگون اجاره ی ماشین های دربستی و دفاتر فروش بلیت های اتوبوس و تاکسی در دسترس قرار گرفته است.

در طبقه ی دوم ترمینال شماره ی ۱ که مخصوص پرواز‌های خروجی و یا همان بین ‌المللی است، مسافران این فرودگاه می ‌توانند که در این سالن به نمایندگی های مختلفی از ایرلاین هالی اصلی این فرودگاه و یا ایرلاین هایی که به مقصد کرابی پرواز خروجی و یا ورودی دارند، دسترسی پیدا نمایند.

علاوه بر این ها در این طبق نیز چندین رستوران و کافی شاپ برای رفاه حال مسافران این فرودگاه وجود دارد.

در طبقه ی سوم ترمینال شماره ی ۱ نیز سالنی مخصوص عبادت، رستوران های مختلف و دفتر اصلی فرودگاه قرار گرفته است.

برای مسافران این جزیره ی زیبا قابل ذکر است که در فرودگاه کرابی، تمامی طبقات ترمینال شماره ی ۱ به آسانسور، بالابر و لیفت که مخصوص جا به‌ جایی ویلچر و وسایل کمک حرکتی سنگین است، مجهز می باشند.

ترمینال شماره ی ۲ این فرودگاه این مخصوص به پروازهای داخلی در تایلند و این جزیره است و کلیه ی امور مربوط به مسافرت ها و جا به جایی ها در داخل مرزهای کشور تایلند از طریق این ترمینال صورت می گیرد.

فرودگاه بین المللی کرابی

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

اگر قصد دارید به این جزیره ی زیبا سفر کنید و همچنین اگر قصد دارید که با تاکسی به مرکز شهر و یا مقصد خود بروید بهتر است که برای رفت و آمد از قبل تاکسی یا ماشین مورد نظر خود را رزرو کرده باشید تا معطل نشوید و یا هزینه ی اضافی از شما دریافت نگردد.

اگر تمایل دارید که از اتوبوس استفاده کنید نیز می توایند از ایستگاه های نزدیک به فرودگاه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هزینه ی رفت و آمد با اتوبوس بسیار مقرون به صرفه تر از استفاده از تاکسی است اما زمان اتلاف شده ی بسیار بیشتری ممکن است داشته باشد زیرا تا رزمانی که اتوبوس از مسافر پر نشود، راننده حرکت نخواهد کرد!

همچنین این نکته را در استفاده از تاکسی و یا اتوبوس فراموش نکنید که بهتر است که از قبل یا رزرو شوند و یا بلیطشان تهیه گردد.

ترمینال های فرودگاه بین المللی کرابی

امکانات فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

در توضیح بخش ترمینال های فرودگاه بین المللی کرابی به گوشه ای از امکانات دو ترمینال شماره ی ۱ و ۲ فرودگاه اشاره کردیم، در ادامه به دیگر امکانات این فرودگاه اشاره می نماییم.

  • در ترمینال بین المللی این فرودگاه، پلیس بین الملل حضور دارد.
  • می توانید از خدماتی همچون حمل و بسته بندی وسایل خود استفاده نمایید.
  • در این فرودگاه می توانید از اینترنت رایگان استفاده نمایید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد