منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا در پروازهای اکونومی

رونمایی از منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا

غذای هواپیما اگر نه مهم ترین، اما یکی از قابل توجه ترین عوامل در کیفیت پرواز مسافران است. یک وعده غذای خوشمزه و باکیفیت می تواند لذت سفر را دوچندان کند و تجربه ی خوبی از پرواز به مسافران بدهد. هواپیمایی لوفت هانزا (Lufthansa) به عنوان یکی از باسابقه ترین و معتبرترین ایرلاین های دنیا همواره توجه ویژه ای به بحث کیترینگ و غذای هواپیما داشته است. سرویس آلاکارت (a la carte) هواپیمایی لوفت هانزا امکان انتخاب غذا از بین منویی متنوع را به مسافران می دهد و تاکنون تنها در پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس ارائه می شد. اما قرار است این سرویس ویژه در پروازهای اکونومی نیز به مسافران عرضه شود. از این پس مسافران اکونومی لوفت هانزا نیز می توانند امکان انتخاب غذا را داشته باشند. با الی گشت همراه باشید تا در مورد منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا بیشتر بدانیم.

منوی غذای لوفت هانزا در پرواز اکونومی

غذای هواپیما

مطالب مرتبط:
مروری بر کیترینگ و غذای هواپیمایی لوفت هانزا
معرفی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

پروازهای طولانی مدت برای برخی افراد فرصتی برای استراحت و برای بعضی دیگر اذیت کننده است. مدت زمان طولانی پرواز می تواند حوصله مسافران سر ببرد و آن ها را کلافه کند. قبلا در مطالب در مورد شیوه های سرگرم شدن در پروازهای طولانی صحبت کردیم. ایرلاین ها سعی می کنند با ارائه بالش، پتو و تسهیلات رفاهی (مثل چشم بند و صداگیر) رفاه و راحتی بیشتری برای مسافران فراهم کنند و سیستم های سرگرمی نیز از جمله امکاناتی هستند که می توانند مسافران را در طول پرواز سرگرم کنند. اما اینجاست که اهمیت غذای هواپیما نمود بیشتری پیدا می کند. یک وعده غذای خوشمزه که با تزئینی زیبا و چشم نواز سرو می شود نیز می تواند به بهترین شکل خستگی سفر را از تن بیرون کند و تجربه پرواز را به تجربه ای خوشایند و لذتبخش تبدیل کند. منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا سرویس ویژه ای است که قرار است از تابستان ۲۰۱۸ به مسافران ارائه شود. این سرویس ویژه به مسافران اکونومی و پرمیوم اکونومی ارائه می شد و آن ها قادر خواهند بود از بین ۷ نوع غذای متنوع یکی را انتخاب کنند. این سرویس پیش از این تنها در پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس ارائه می شود و مسافران اکونومی با غذاهای مشخص و از قبل تعیین شده پذیرایی می شدند. اما از تابستان ۲۰۱۸ مسافران اکونومی لوفت هانزا نیز می توانند امکان انتخاب غذای خود را داشته باشند.

منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا در پرواز اکونومی

امکان انتخاب از بین ۷ نوع غذا

وقتی بحث غذا خوردن در ارتفاع ۱۰۰۰۰ متری مطرح می شود انتخاب ها معمولا محدود هستند. مسافران، به ویژه در بخش اکونومی امکان انتخاب غذا را ندارند و غذایی مشخص شده به آن ها داده می شود. اما هواپیمایی لوفت هانزا سرویس غذای آلاکارت را راه اندازی کرده است؛ و خبر خوشحال کننده این است که این سرویس صرفا مخصوص فرست کلاس و بیزنس کلاس نیست و مسافران اکونومی نیز می توانند از این سرویس ویژه استفاده کنند. از تابستان ۲۰۱۸، مسافرانی که بلیط هواپیمای لوفت هانزا را از مبداء آلمان خریداری کنند می توانند در پروازهای طولانی (با پرداخت مبلغی جداگانه) از بین ۷ غذا به دلخواه خود انتخاب کنند. منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا به گونه طراحی شده که افرادی که غذایی سلامت تر و رژیمی تر می خواهند نیز امکان انتخاب داشته باشند.

مسافران می توانند از بین غذاهایی مثل استیک گریل شده، جعبه بنتو شامل سوشی های سنتی ژاپنی و اسنک های خوشمزه انتخاب کنند. غذاهای مدیترانه ای، پاستا و میگو و کاری تایلندی نیز به مسافران ارائه می شود. تمام غذاها در ظروف سرامیک شکیل سرو و در اولین وعده غذایی به مسافران ارائه می شود. طبق برنامه ریزی ها قرار است منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا در تمام پروازهای بین قاره ای که از فرانکفورت و مونیخ انجام می شوند ارائه شود. مسافران برای استفاده از سرویس منوی جدید لوفت هانزا باید مبلغی بین ۱۹ و ۳۳ یورو بپردازند و تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز امکان رزرو این سرویس در وبسایت لوفت هانزا وجود دارد. هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرده که این سرویس جایگزین سرویس غذای عادی نخواهد بود و مسافران می توانند در صورت تمایل از منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا استفاده کنند.

هواپیمایی لوفت هانزا

تغییر رنگ لوگوی لوفت هانزا

آن طور که از شواهد برمی آید لوفت هانزا یک خانه تکانی اساسی انجام داده و تمام بخش ها را مورد بازسازی و نوسازی قرار داده است. این تغییرات لوگوی خود لوفت هانزا را نیز دربرگفته است. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا با حدود ۷۰ سال سابقه یکی از قدیمی ترین و مشهورترین ایرلاین های آلمان و دنیا به شمار می رود. لوگوی مشهور این ایرلاین یک پرنده است که در زمینه ای زرد رنگ طراحی شده است. این لوگو به نماد شناخته شده این ایرلاین بدل شده بود. اما این شرکت تصمیم گرفته این لوگو را کمی تغییر بدهد و اکنون رنگ پس زمینه لوگوی لوفت هانزا به آبی تغییر پیدا کرده است.

اولین رونمایی از لوگوی جدید لوفت هانزا در ماه پیش اتفاق افتاد و مسافران، لوگوی جدید را روی یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۸ مشاهده کردند. لوفت هانزا دارای حدودا ۳۰۰ فروند هواپیما در ناوگان هواپیمایی خود است و تغییر لوگوی این تعداد هواپیما ۸ سال زمان نیاز دارد! تا پایان سال ۲۰۱۸ می توان نهایتا لوگوی ۴۰ فروند هواپیما را به لوگوی جدید تغییر داد. پس از تغییر رنگ تمام لوگوها، از این پس مسافران لوگوی قدیمی را تنها در تابلوی خوشامدگویی در هنگام ورود به هواپیما خواهند دید.

لوگوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا

طراحی جدید صندلی های هواپیما

منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا طبق اعلام رسمی این شرکت از ماه می ۲۰۱۸ راه اندازی خواهد شد. ارائه منوی جدید لوفت هانزا در پروازهای اکونومی چند ماه پس از طراحی جدید صندلی های بیزنس کلاس صورت گرفته است. این صندلی ها که اختصاصا برای هواپیمایی لوفت هانزا طراحی شده اند از سال ۲۰۲۰ در تمام پروازهای این ایرلاین استفاده می شوند. اندازه و ابعاد این صندلی ها با ساختار هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۹ که کابین عریض تری دارد کاملا همخوانی دارد. نحوه چینش صندلی ها به صورت ۱-۱-۱/۱-۲-۱ خواهد بود، به همین دلیل تمام افراد به راهرو دسترسی خواهند داشت و لازم نیست برای رفتن به سرویس بهداشتی بغل دستی تان را از خواب بیدار کنید.

منبع: lonelyplanet.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد