معرفی هتل ۴ ستاره ریوا در استانبول

هتل ریوا تکسیم | Hotel Riva Taksim

وقتی حرف از تکسیم می شود، هتل های متفاوتی به ذهنمان می رسد. هتل ریوا تکسیم تنها ۳ دقیقه با این میدان و خیابان معروف استقلال فاصله دارد. این هتل در منطقه تالیمهانه قرار گرفته که یعنی می توانید از خیابان های قدیمی در کنارتان لذت ببرید. همه چیز در کنار هتل از رستوران گرفته تا ایستگاه مترو و اتوبوس وجود دارد. در ادامه همراه الی گشت باشید تا به معرفی برخی از ویژگی های هتل ریوا تکسیم (Hotel Riva Taksim) نظیر امکانات رفاهی و تفریحی، رستوران ها، فاصله با جاذبه های استانبول و … بپردازیم.

هتل ریوا تکسیم استانبول و لابی آن

خدمات رفاهی هتل ریوا تکسیم

مطالب مرتبط:
جملات کاربردی ترکی در سفر به ترکیه
راهنمای تردد بین دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول

این هتل خدمات راهنما به شما ارائه می دهد که می توانید هر سوالی بابت استانبول داشتید از او بپرسید. پذیرش هتل ۲۴ ساعته کار می کند که نگرانی رفت و آمد شما را به طور کل از بین برده است. شما می توانید از هتل ماشین اجاره کنید و یا اگر از جای دیگری اجاره کرده اید، از پارکینگی که در اختیارتان گذاشته می شود استفاده کنید.

به طور کل در هتل سیگار کشیدن ممنوع می باشد اما برای این کار جای مشخصی تعبیه شده است. افرادی که برای کار به استانبول آمده اند، می توانند با پرداخت هزینه جداگانه از دستگاه فکس و فتوکپی استفاده کنند. البته برای ملاقات های کاری، اتاق هایی در هتل وجود دارد که می توانید،  جلسات کاری را با پردخت مبلغی آن جا برگذار کنید.

هتل ریوا تکسیم | اتاق کنفرانس

همچنین خدمات خشکشویی و اتوشویی در هتل ریوا وجود دارد که در صورت استفاده از آن ها، هتل هزینه جداگانه ای برایتان در نظر می گیرد. در بخش پذیرش، انبار چمدان وجود دارد که اگر پروازتان دیرتر ساعت خروج بود می توانید با خیال راحت چمدان هایتان را آن جا بگذارید و برای تفریح بیشتر به خارج از هتل ببرید.

خدمات تبدیل پول نیز در هتل ریوا تکسیم وجود دارد. در صورت درخواست می توانید از ترانسفر فرودگاهی هتل نیز با مبلغی جداگانه استفاده کنید.

ساعت ورود به هتل ۱۴:۰۰ و ساعت خروج از آن ۱۲:۰۰ می باشد.

هتل ریوا تکسیم | نمای برخی از اتاق ها

امکانات تفریحی هتل ریوا تکسیم

شما می توانید در خواست دهید که صبحانه تان را به داخل اتاق بیاورند و در آنجا این وعده را میل کنید. یا می توانید صبح به رستوران هتل بروید و از صبحانه بوفه و انواع و اقسام نوشیدنی ها نظیر قهوه های گوناگون، چای و … بهره ببرید.

رستوران هتل

 • رستوران ریوا مزانین (Riva Mezzanine Restaurant): این رستوران غذاهای ترکی با کیفیت بسیار خوبی سرو می کند که در طول اقامتتان می توانید از آن استفاده نمایید. استفاده از این رستوران ملزم به پرداخت هزینه جداگانه ای می باشد، مگر آنکه در هزینه اقامت تان ذکر شده باشد.
 • کافه هتل ریوا: این کافه‌ی خیابانی با ظرفیت ۵۰ نفر، منوی کاملی دارد که می توانید برای صرف یک میان وعده سریع و خوشمزه از آن بهره ببرید.
هتل ریوا تکسیم | رستوران

امکانات اتاق های هتل

هتل ریوا تکسیم ۷۱ اتاق دارد که همگی دارای تهویه هوا هستند. از گاوصندوق کوچکی که در داخل اتاق تان تعیبه شده می توانید برای نگهداری پول و یا دیگر اجناس گرانبها استفاده نمایید. تلویزیون صفحه تخت، سشوار و یخچال کوچک نیز در اتاق ها وجود دارد. اینترنت وای فای رایگان با پوشش خوبی در اتاق ها قابل استفاده است.

سیستم روشنایی اتاق ها به گونه ای ایجاد شده که حس راحتی به مهمانان بدهد. روزنامه و میز کار نیز از دیگر امکانات اتاق های هتل هستند. سرویس حمام تجهیز شده است و تمام وسایل بهداشتی نظیر شامپو، صابون و … در آن ها وجود دارد.

این هتل همچنین اتاق هایی مجزا برای افراد ناتوان و کم توان دارد و اگر سیگار می کشید، اتاق هایی نیز برای شما مهیا می باشد.

هتل ریوا تکسیم | اتاق

انواع اتاق های هتل ریوا تکسیم

 • اتاق سینگل: ۱۸ متر است که یک تخت دو نفره و یا دو تخت دو نفره د رآن جا وجود دارد.
 • اتاق تریپل: این اتاق ها ۲۵ متر هستند که یا یک تخت دونفره و یک تخت تک نفره دارند و یا سه تخت تک نفره در آن ها دیده می شود.
 • اتاق دبل: این اتاق ها نیز ۱۸ متر هستند که در آن ها یک تخت دونفره وجود دارد.
 • اتاق تویین: ۲۰ متر مساحت اتاق تویین می باشد که دید شهر را دارد و ۲ تخت یک نفره در آن ها وجود دارد.
هتل ریوا تکسیم | سرویس بهداشتی

فاصله با برخی از جاذبه های استانبول

 • میدان تکسیم: تنها ۲ دقیقه پیاده روی دارد که همین هم از ویژگی های برتر هتل می باشد. به میدان تکسیم که رسیدید هم متروی تکسیم با یک پله برقی و آسانسور در دسترس است و هم می توانید توسط آسانسورهای دیگر به پایین میدان بروید و به ایستگاه اتوبوس دسترسی پیدا نمایید.
 • خیابان استقلال: تنها ۴۰۰ متر با شما فاصله دارد که به راحتی از میدان تکسیم می توانید به آن جا برسید.
 • مرکز فرهنگی آتاتورک: ۴۰۰ متر است که می توانید ۶ دقیقه ای با پای پیاده به آن جا برسید.
 • برج ساعت دلما باغچه: ۱ کیلومتر با شما فاصله دارد اگر پیاده به آن جا بروید ۱۶ دقیقه، و با تاکسی ۱۰ دقیقه ای به آن خواهید رسید.
 • کاخ دلما باغچه: ۳ کیلومتر با شما فاصله دارد که می توانید توسط تاکسی این مسافت را ۱۰ دقیقه ای طی کنید. پیاده هم حدودا ۲۰ دقیقه در راه خواهید بود.
 • ایاصوفیه: حدودا ۶ کیلومتر با شما فاصله دارد. می توانید با تاکسی ۲۰ دقیقه ای به آنجا بروید. اتوبوس شما را ۳۵ دقیقه ای به آن جا می رساند و می توانید خط M2 مترو را نیز تا نزدیک ترین ایستگاه به ایا صوفیه سوار شوید.
هتل ریوا تکسیم | کافه
 • کاخ توپکاپی: این کاخ حدودا ۶ کیلومتر از شما دورتر است که با ۲۵ دقیقه تاکسی سواری می توانید به آن جا برسید. می توانید در میدان تکسیم، سوار اتوبوس شماره ۶۶ شوید و در ایستگاه Karakoy پیاده شوید و از آن جا سوار قطار برقی همین ایستگاه شده و در ایستگاه سلطان احمد از آن پیاده شوید. این مسیر حدودا ۳۵ تا ۴۰ دقیقه طول می کشد.
 • مسجد آبی: این مسجد نیز که در کنار ایاصوفیه و کاخ توپکاپی قرار دارد دقیقا به همان اندازه مسیر آن ها، طول می کشد.
 • برج گالاتا: اگر اهل پیاده روی هستید می توانید از طریق خیابان استقلال به این برج طی نیم ساعت برسید. البته تاکسی هم شما را ۱۵ دقیقه ای و متروی M2 نیز حدودا ۱۰ دقیقه ای می رساند.
 • بازار ادویه و بازار بزرگ استانبول: ۳ کیلومتر با شما فاصله دارد. اگر تاکسی بگیرید در شرایط نرمال ترافیکی ۱۵ دقیقه ای به این بازار خواهید رسید. می توانید با اتوبوس ۷۰FE نیز بعد از ۳۰ دقیقه بازار را ببینید. گزینه مترو M2 هم وجود دارد که باید در ایستگاه Vezneciler پیاده شده و حدودا ۱ ربع پیاده روی کنید.
 • فرودگاه آتاتورک استانبول: ۱۵ کیلومتر با شما فاصله دارد. اگر ترافیک نباشد ماشین حدودا نیم ساعته شما را در فرودگاه پیاده خواهد کرد. اتوبوس و مترو هم شما را حدود ۱ ساعت بعد به این فرودگاه خواهند رساند.
 • فرودگاه سابیها: ۳۱ کیلومتر فاصله با این فرودگاه دارید. با مترو می توانید حدودا بعد از ۱ ساعت و نیم به فرودگاه برسید و اگر تاکسی بگیرید، ۵۰ دقیقه در راه خواهید بود.
هتل ریوا تکسیم | کافه

موقعیت مکانی هتل ریوا تکسیم در استانبول

می توانید موقعیت مکانی هتل را در نقشه گوگل زیر ببینید و برای خود نشانه گذاری کنید.

آدرس هتل:

استانبول، بیوگلو، تکسیم تالیمهانه، پلاک ۸

Aydede Cad. No:8 Talimhane Taksim, Beyoglu, 80090 İstanbul, Turkey

منبع: booking.com

برج گالاتا سمبل شهر استانبول
برج گالاتا سمبل شهر استانبول
چطور از فرودگاه صبیحه گوکچن به مرکز شهر استانبول برویم؟
چطور از فرودگاه صبیحه گوکچن به مرکز شهر استانبول برویم؟
معرفی هتل ۳ ستاره اورینت مینتور در استانبول
معرفی هتل ۳ ستاره اورینت مینتور در استانبول
۶ پیشنهاد غذایی در استانبول
۶ پیشنهاد غذایی در استانبول
 1. Avatar
  مريم

  سلام من ۱۲اردیبهشت ۹۷ در این هتل ۴شب اقا مت داشتم واقعا بسیار تمیز بود برخوردکارکنان عالی بود دسترسی به خیابان استقلال و تکسیم پیاده ۱دقیقه راه بود صبحانه هم خیلی خوب و متنوع بود من اگر دوباره به استانبول بروم این هتل اقامت خواهم داشت

 2. Avatar
  بهمن آذری

  سلام من و همسرم اسفند ۹۶ به مدت ۴ شب در این هتل اقامت داشتیم . هتلی بسیار عالی و چسبیده به میدان تقسیم است و شما را از پرداخت هزینه های اضافی حمل ونقل راحت می‌کند طبقات بالای آن منظره تنگه بسفر را به نمایش می‌گذارند. صبحانه آن خوب و اتاق هایش کمی کوچک است اما هیچگونه ایرادی ندارد.من این هتل را ۱۰۰درصدپیشنهاد می‌کنم.

 3. Avatar
  نیکی

  سلام – من و همسرم بهمن ۹۷به مدت ۶ شب در هتل ریوا اقامت داشتیم. بوی بد در لابی توی ذوق میزند، اینترنت بسیار ضعیف، اتاقهای بسیار کوچک که باید از روی وسایل و چمدان ها و خریدها بپری. تصاویری که گذاشته میشود خیلی بزرگتر از اندازه واقعی اتاقهاست. البته اتاقها تمیز هستند. نظافت اتاق ها هر روز انجام میشود اما منحصر به خالی کردن سطل زباله و تعویض حوله و گذاشتن شامپو یا صابون جدید و همینطور مرتب کردن تخت است و اگر کف اتاق را بخواهی تمیز کنی باید حتما به خدمتکار جداگانه بگویی. ضمنا دستمال و مسواک و خمیردندان وجود نداشت که میتوان گفت امکاناتش در حد هتل ۳ ستاره است. باشگاه و یا استخر هم نداشت .صدای افراد از اتاقهای دیگر کاملا شنیده میشود. حمام و دستشویی بسیار کوچک است و تهویه هوا بشدت بد میباشد. یعنی وسط زمستان ما برای تازه شدن هوا مجبور بودیم مدام پنجره را باز کنیم.ویو اتاق ها و علی الخصوص رستوران روبروی یک فضای خالی است که اکثرا زباله و خرت و پرت داشت و بشدت منظره بدی ایجاد میکرد. این هتل به نظرم فقط مناسب دو نفری رفتن است. البته فصلهایی بجز زمستان شما اکثرا بیرون هتل هستید و فقط شب برای خوابیدن برمیگردید. بنابراین کوچک بودن اتاق مهم نیست .بیرون لابی یک فضای مناسب برای کشیدن سیگار دارد – برخورد رسپشن و کارکنان خوب است یعنی در حد معمولی هستند لبخند به لب دارند ولی نه بی احترامی میکنند و نه کار خاصی که بخواهیم بگوییم بسیار برخورد عالی داشتند. البته مسلط به انگلیسی نبودند.کارکنان رستوران نیز همینطور – صبحانه هتل شامل انواع مرباها ، پنیرها، نان ها، شیر ، قهوه ، آب میوه ، انواع ژامبون ، تخم مرغ و سوسیس و نرگسی میباشد. اما هر روز فقط همینها تکرار میشود. از نکات مثبت این است که بسیار به میدان تکسیم و خیابان استقلال نزدیک است و اگر خرید زیاد باشد به سرعت به هتل میرسید.هتل داخل یک خیابان فرعی است که کمتر رفت و آمد میشود و بنابراین هیاهو ندارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code