بلیط هواپیما

سونامی هتل های اروپایی در شهر های ایران

هتل های اروپایی در شهرهای ایران

ساخت هتل های اروپایی در شهرهای ایران

«در شرایط جدید ارتباط خارجی کشورمان ایران، شرکت‌های هتل‌سازی زیادی از اروپا در تلاش هستند سریع‌تر از شرکتهای آمریکایی، وارد بازار گردشگری ایران شده و به ساخت و ساز بپردازند.» یک پایگاه معتبر اقتصادی در گزارشی نوشت: با برداشته شدن تحریم‌های مرتبط با پرونده هسته‌ای ایران، بسیاری از هتل سازان بین‌المللی مشتاق به حضور در بازار گردشگری ۸۰ میلیون نفری ایران هستند، اما در این میان کمپانی‌های آمریکایی با بلاتکلیفی قانونی روبرو هستند». با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانیم.

مطالب مرتبط:
۱۱ موردی که نباید در هنگام رزرو هتل انجام دهید
چگونه بهترین اتاق هتل را دریافت کنیم؟
هتل های اروپایی در ایران

نمایندگان یک شرکت هتل‌ساز آمریکایی به نام هیلتون که به سرعت در حال رشد و ترقی است و همچنین گروه هتل‌سازی «Marriott» و «Choice» از اظهارنظر در این‌باره خودداری کرده و اعلام نموده اند که در حال مطالعه‌ ابعاد مختلف حضور در ایران هستند. «الکس کایراکیدیس»، مدیر گروه هتل‌سازی «Marriott» در منطقه خاورمیانه و آفریقا در این‌باره عنوان کرد: «ما به دقت مشغول بررسی شرایط تحریم‌های آمریکا و تغییرات ایجاد شده در این تحریم‌ها هستیم و فرصت های بوجود آمده ناشی از این تغییرات را ارزیابی می نماییم.».
در این میان کمپانی‌های هتل‌ سازی دیگر هم وقت را تلف نمی کنند. گروه هتل های روتانا (ابوظبی)، «آکور» (فرانسه)، «ملیا» (اسپانیا) و همچنین گروه هتل ‌سازی «اشتاینگن برگر» (آلمان)در تلاش برای ورود به بازار گردشگری رو به رشد ایران هستند.
«گای هاچینسون»، رئیس گروه هتل‌های «روتانا» اظهار کرد: «همه در انتظار به ثمر رسیدن تغییرات بین‌المللی هستند و ما با سرعت تمام به سمت جلو حرکت می کنیم.» گروه هتل‌های «روتانا» که در بسیاری از شهرهای منطقه خاورمیانه به چشم می خورد، در حال ساخت چهار هتل در ایران می باشد که اولینِ آن که یک هتل ۵ ستاره با ۳۶۲ اتاق در شهر مشهد است. افتتاح این هتل در سال آینده تخمین زده شده است.
رئیس این شرکت هتل‌سازی گفت: «در ساخت هتل در ایران باید از تجربیاتی که در شهرهای مکه و کربلا به دست آوردیم استفاده نماییم، چرا که در آن دور شهر کار با چالش‌های خاصی همراه بود. اگر با کمپانی‌های آمریکایی در این‌باره صحبت کنید، آن‌ها قطعا درک مشابهی از بازارهای دست نخورده این چنینی و چالشهای موجود در کار در آن ها ندارند.» هتل های «اشتاینگن برگر» فرانکفورت نیز اخیرا با ارسال نامه‌ای نسبت به احداث ۱۰ هتل در ایران ابراز تمایل کرده و گروه هتل‌سازی اسپانیایی «Melia»  نیز در حال حاضر مشغول ساخت یک هتل ۵ ستاره در سواحل دریای خزر می باشد.
انگیزه این شرکت ها برای ورود به بازار ایران، چشم‌انداز جذب ۲۰ میلیون گردشگر تا سال ۲۰۲۵ میلادی در ایران می باشد. در این گزارش آمده است: از زمان انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹، بخش هتل‌داری ایران در غیاب مشارکت ختی بین‌المللی، یک صنعت داخلی به شمار آمده و بسیاری از بازدیدکنندگان خارجی از ایران از نبود هتل‌های طراز اول ناخشنود هستند. برخی هتل‌هایی که در تهران چهار یا پنج ستاره معرفی می‌شوند، براساس استانداردهای بین‌المللی رتبه بندی نشده اند. «کریستوف لندس»، رئیس هتل‌های «آکور» در ایران معتقد است که در ایران به سبب نبود هتل از لحاظ کمّی و کیفی، ظرفیت فوق‌العاده‌ای در این زمینه وجود دارد. گروه هتل‌های «آکور» که دفتر مرکزی آن در پاریس است، سال گذشته در مجاورت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) دو هتل تحت برندهای «Ibis» و «Novotel» افتتاح نمود و در ۱۰ پروژه دیگر در تهران و مشهد نیز مشغول به کار می باشد. هزینه اقامت هر شب در دو شعبه هتل «آکور» در ایران بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ دلار می باشد رئیس این گروه هتل سازی می گوید: ورود زودهنگام به بازار گردشگری ایران علاوه‌بر داشتن برخی مزیت‌ها، با چالش هایی نیز همراه است و هموار کردن مسیر برای سایر شرکت‌های خارجی بسیار دشوار است. ما زمان زیادی را صرف توضیح چگونگی عملکرد توسعه گردشگری کردیم.
«گای هاچینسون»، رئیس شرکت هتلسازی «روتانا» نیز معتقد است شرایط کنونی در ایران شبیه به چین پیش از تبدیل به یک قدرت بزرگ اقتصادی است. اندکی زمان می‌برد تا همه درها باز شود و حرکت آغاز شود، اما زمانی که آغاز شود حرکت سریعی خواهد داشت.

درکه، خوش آب و هواترین محله ی شمال تهران
درکه، خوش آب و هواترین محله ی شمال تهران
در کوچه پس کوچه فستیوال موسیقی بوشهر
در کوچه پس کوچه فستیوال موسیقی بوشهر
آشنایی با برج کبوترخانه میبد
آشنایی با برج کبوترخانه میبد
کشف آخرین نیایشگاه هخامنشیان در ایران + تصویر
کشف آخرین نیایشگاه هخامنشیان در ایران + تصویر