پردرآمدتری مشاغل در صنعت هوانوردی کدامند؟

این ۵ شغل بیشترین درآمد را در صنعت هوانوردی دارند

اگر به کار کردن در صنعت هوانوردی علاقه دارید، پس بهتر است این را بدانید که شغل‌های مختلفی در این صنعت وجود دارند که درآمد آن‌ها هم مناسب است. پس لازم نیست فقط فکر کنید که برای ورود به این صنعت یا باید خلبان و کمک خلبان بشوید، و یا اینکه به عنوان یک تکنسین شروع به کار کنید. در ادامه ۵ مورد از شغل‌هایی که بهترین درآمد را در این صعنت دارند به شما معرفی خواهیم کرد. با الی گشت همراه باشید.

خلبان و کمک خلبان

مطالب مرتبط:
حقایقی که خلبان ها دوست ندارند شما بدانید!
خلبان ها چند ساعت در روز می توانند کار کنند؟

خلبان و کمک خلبان ها می‌توانند هر هواپیمایی را هدایت کنند و در هریک از رده‌های شغلی مربوط به هدایت هواپیما کار کنند. بیشتر خلبان ها از شغل و درآمد خود راضی هستند و مادامی که پول خوبی بگیرند، به هواپیمایی که خلبان آن هستند و یا شرکت هواپیمایی اهمیت نمی‌دهند. ولی به صورت کلی شرکت های بزرگ و معروف بیشترین پرداخت ها را به خلبان ها دارند.

مشاغل هوانوردی

کنترل کننده ترافیک هوایی

شاید فکر کنید که تنها نیاز است که مدرک مرتبطی داشته باشید تا بتوانید به عنوان کنترل کننده ترافیک هوایی فعالیت کنید. ولی لازم است که این را هم بدانید که این شغل یکی از سخت و پراسترس‌ترین شغل‌های موجود در صنعت هوانوردی است. شما مسئول بررسی مسیر صدها پرواز خواهید بود و باید تمرکز خیلی بالایی داشته باشید تا بتوانید با خلبان‌ها،‌کمک خلبان ها و یا سایر کنترل‌ کننده‌های ترافیک هوایی هماهنگ باشید. بنابراین، اگر طرفدار مشاغل پرمسئولیت نیستید، به فکر این شعل نباشید.

مشاغل هوانوردی

مکانیک هواپیما

یک مکانیک هواپیما توانایی و تخصص های مختلفی دارد. بنابراین تخصص مورد نظر خود را شاید از طریق کارآموزی یاد بگیرد، شاید هم دوره‌های آموزشی رسمی را در مورد تخصص مورد نظر طی کنند. خیلی از مکانیک های صنعت هواپیمایی توانای و تخصص ‌های بالایی دارند و می توانند در ارتش، شرکت های کوچک بومی و یا شرکت های هواپیمایی بزرگ کار کنند.

مشاغل هوانوردی

بازرس هواپیما

مکانیک های هواپیمایی که سابقه کاری خوبی داشته باشند و تجربه زیادی کسب کرده باشند، می توانند به عنوان بازرس هواپیما هم کار کنند. بازرس های هواپیما امنیت شغلی بالایی دارند، چراکه کاری که انجام می دهند زیر نظر ادارت کل کشوری خواهد بود. وظیفه آن ها هم این است که هواپیمایی که تعمیر می شوند را بررسی کنند و تعمیرات انجام شده را تایید کنند. آن ها این کار را در مورد هواپیماهایی که پروازهای طولانی دارند هم باید انجام دهند.

مشاغل هوانوردی

مارشال هوایی

این افراد توسط شرکت و یا دولت ها استخدام می شوند تا مسئولیت امنیت هواپیما و یا مسافران  را به عهده داشته باشند. بنابراین، یکی از تمرین‌ های آن ها دقت در تیراندازی و هدف گیری است. یکی دیگر از این مهارت هایی که این افراد باید داشته باشند، توانایی تشخیص رفتار مسافران است.

منبع: www.aviationcv.com

مشاغل هوانوردی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code