بلیط هواپیما

معرفی پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایرکانادا

آشنایی با پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایرکانادا| Air Canada Business class

امروز می خواهیم تا خدمات پروازی بیزینس کلاس یکی از شرکت های هواپیمایی معروف جهان و قاره ی آمریکای شمالی را مورد بررسی قرار دهیم که در جهان زبانزد است. پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایرکانادا (Air Canada Business class) شرکت هواپیمایی شرکت هواپیمایی ایرکانادا یکی از شرکت های هواپیمایی در سطح جهان است که برترین خدمات را در این بخش ارائه می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ابتدا مختصری از تاریخچه ی این شرکت هواپیمایی بدانید و در ادامه با هم از خدماتی که در پرواز بیزینس کلاس ایرکانادا ارائه می شود را بررسی نماییم.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایرکانادا

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایرکانادا

مطالب مرتبط:
۱۰ روستای شگفت انگیز در کانادا!
جاهای دیدنی کانادا را در این ویدیو تماشا کنید

شرکت هواپیمایی ایر کانادا در سال ۱۹۳۶ در شهر مونترال و ایالت کبک کانادا تاسیس شد و اولین پروازش را در سال ۱۹۳۷ از کانادا انجام داد. زمانی که این شرکت تاسیس شد، تحت نظر قوانین فدرال دولت وقت کانادا، به عنوان یکی از شرکت های تابعه از راه آهن کانادا تاسیس گشت تا شهرهای مختلف را از اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام به یکدیگر متصل کند.

درباره ی اسم این ایرلاین نکته ای وجود دارد، در اصل اسم این ایرلاین در اوایل تاسیسش، هواپیمای ملی کانادا بوده است. پروازهای کوتاه مدت این ایرلاین در سال ۱۹۳۸ آغاز شد. این شرکت تا ژانویه ی سال ۱۹۴۰، تعداد کارمندان خود را به ۵۷۹ نفر افزایش داد.

با توسعه ی سیستم رزرویشن در سال ۱۹۵۳، TCA و یا همان هواپیمایی سابق ملی کانادا اولین هواپیمایی در جهان بود که از سیستم رزرو کامپیوتری در ترمینال های راه دور را باب کرد و از آن استفاده نمود.

فعالیت های این ایر لاین با نام هواپیمای ملی کانادا ادامه داشت تا این که در سال ۱۹۶۵ با تصویب دولت کانادا این ایر لاین به نام ایر کانادا تغییر نام داد و از آن به بعد تمام فعالیت های این شرکت با نام هوایپمایی ایر کانادا صورت پذیرفت.

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایرکانادا

اولین بار که برای تغییر نام این ایرلاین اقدام شد، یکی از اعضای وقت هیئت مدیره پیشنهاد داد تا اسم شرکت را به نام ایر کانادا تغییر دهند اما در آن زمان این پیشنهاد با مخالفت روبرو شد ولی مدتی بعد باز به جریان افتاد و در نهایت در ۱ ژانویه ی سال ۱۹۶۵ همانطور که گفتیم تغییر نام این شرکت تصویب گشت.

طی طرح اقتصادی که دولت کانادا در دهه ی ۸۰ میلادی برای تنظیم بازارهای این کشور پیاده کرد، ایر کانادا در سال ۱۹۸۸ کاملا دارای مالکیتی خصوصی شد. در سال ۲۰۰۰ ایر کانادا یکی از بزرگ ترین ششرکت های هواپیمایی رقیب خود را خریداری نمود و به این صورت عرصه ی حضور برای خود را بیش از پیش باز کرد.

در سال ۲۰۰۳ این شرکت خود را از یک ورشکستگی حتمی نجات داد و در سال بعدش شرکت هولدینگ هواپیمایی به نام ACE Aviation Holdings Inc را تحت مالکیت خود به وجود آورد. همانطور که در مقدمه گفتیم، شرکت هواپیمایی ایر کانادا به بیش از ۱۸۰ مقصد داخلی و خارجی در جهان حمل و نقل هوایی و پرواز های برنامه ریزی شده دارد.

ایر کانادا، هشتمین شرکت بزرگ هواپیمایی در سراسر جهان است و ناوگان هوایی بسیار بزرگ و عظیمی دارد. این شرکت یکی از بنیانگذارن اصلی و مهم اتحادیه ی هوایی استار الاینس است.

پرواز بیزینس کلاس ایرکانادا

بزرگ ترین و اصلی ترین قطب فرودگاهی این ایرلاین فرودگاه بین المللی تورنتو است. جالب است بدانید که بر اساس آمار منتشر شده از این ایرلاین در سال ۲۰۱۵ ، در آمد خالص این ایرلان معادل ۱۹٫۸ میلیارد دلار بوده است. یکی از شرکت های تابعه ی ایر کانادا به نام ایر کانادا وکیشنز بیش از ۹۰ مقصد را پوشش می دهد.

خطوط هوایی ایرکانادا در مجموع روزانه در حدود ۱۵۳۰ پرواز برنامه ریزی شده انجام می دهد. شرکت هواپیمایی ایرکانادا اقدام به برگزاری پروازهای بیزنس کلاس بین المللی،بیزینس کلاس مخصوص شمال آمریکا و حوزه ی دریای کارائیب، بیزینس کلاس قاره ای، پرمیوم اکونومی کلاس، اکونومی کلاس بین المللی، المللی اکونومی کلاس مخصوص شمال آمریکا و حوزه ی دریای کارائیب و در نهایت پرمیوم روژ بین می نماید. در ادامه با ما همراه باشید تا خصوصیات و ویژگی های انواع پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایرکانادا را به اتفاق یکدیگر بررسی نماییم.

آشنایی با پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایرکانادا

پروازهای بیزنینس کلاس شرکت هواپیمایی ایرکانادا

از جمله ی خصوصیات پروازهای بیزنس کلاس بین المللی این است که معمولا این کلاس پروازی در هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر و یا بوئینگ ۷۷۷ انجام می پذیرد.

فضای خصوصی و راحت، فضایی مختص به کار و با امکانات لازم، لگ روم و فضای مخصوص به مسافر، صندلی های پیشرفته و راحت، مانیتورهای لمسی خصوصی با قابلیت پورت های ورودی مختلف، شارژ انواع دستگاه های الکترونیک همراه مختلف و دیگر امکانات مختلف را شامل می باشد.

امکانات پروازهای بیزنس کلاس مخصوص شمال آمریکا و حوزه ی دریای کارائیب نیز به این گونه است که در واقع بیشتر تفاوت های این کلاس پروازی بیزینس کلاس داخلی با بیزینس کلاس بین المللی در سرگرمی ها و یک سری تفاوت های کوچک و امکاناتی برای سفرهای بین المللی دیگر است و در زمینه ی کیفیت پرواز در اصل فرق چندانی با یکدیگر ندارند.

پروازهای بیزنینس کلاس شرکت هواپیمایی ایرکانادا

اگر مسافر این پرواز هستید و یا قصد انتخاب آن را دارید باید بدانید که هزاران سرگرمی مختلف که از میان آنان می توانید انتخاب کنید، صفحه ی مانتیور شخصی، پاوربانک های مخصوص، مجله های فرانسوی و یا انگلیسی زبان مختلف، … و بسیاری از امکانات دیگر از منوی سرگرمی تنها نمونه هایی کوچک از چندین نوع امکاناتی هستند که در کلاس پروازی سرویس بین المللی مخصوص آمریکا و حوزه ی دریای کارائیب برای مسافران این ایرلاین موجود می باشد.

در آخر نیز باید بگوییم که پروازهای بیزینس کلاس قاره ای امکانات خاص تری نسبت به دو نوع قبلی خود دارد. صندلی های این کلاس پروازی برای یک سفر طولانی بسیار راحت هستند و نه تنها باعث خسته شدن شما نمی شوند بلکه می توان گفت با تکنولوژی که در آن ها موجود است، موجب در رفتن خستگی سفرشما نیز می شوند. صندلی های این کلاس پروازی بسیار راحت تر از دو مدل قبل تر پروازهای بیزینس کلاس هستند. خدمات سرگرمی این پرواز نیز برای مسافرانش زیاد است.

جبران تاخیر در پروازها چگونه صورت می گیرد؟
جبران تاخیر در پروازها چگونه صورت می گیرد؟
روش هایی برای استقامت در پروازهای طولانی مدت(بخش اول)
روش هایی برای استقامت در پروازهای طولانی مدت(بخش اول)
معرفی شرکت هواپیمایی آتا
معرفی شرکت هواپیمایی آتا
چرا پنجره های هواپیما همیشه بیضی شکل هستند؟
چرا پنجره های هواپیما همیشه بیضی شکل هستند؟