ویژگی های کابین لوکس بوئینگ دریم لاینر از بریتیش ایرویز

 کابین لوکس بریتیش ایرویز در هواپیمای بوئینگ ۷۸۷- ۹ دریم لاینر | British Airway’s first class 787-9 Dreamliner

امروز می خواهیم تا یکی از کابین های لوکس و بسیار مجلل جهان آشنا شویم. هواپیمای ۷۸۷- ۹ دریم لاینر شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airway’s first class 787-9 Dreamliner). این کابین مجلل دارای امکانات بسیار زیادی است و یکی ازگران ترین و البته مجلل ترین پروازهای جهان محسوب می گردد و افراد زیادی دوست دارند که در این کابین مستقر شوند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر کلیه ی مشخصات کابین لوکس بریتیش ایرویز را مورد بررسی قرار دهیم.

بوئینگ 787- 9 دریم لاینر بریتیش ایرویز

کابین لوکس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

مطالب مرتبط:
آشنایی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
سریع ترین هواپیماهای مسافربری جهان

از فوریه ی سال ۲۰۱۰ میلادی به بعد بود که شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز اعلام نمودند که از این به بعد مسافرینی که از این شرکت هواپیمایی پرواز فرست کلاس می خرند می توانند برای پروازهای خود از پروازی متفاوت تر از پروازهای خود استفاده کنند.

پروازی که بسیار متفاوت تر و مرفه تر از پروازهای فرست کلاس این شرکت بود. این شرکت در پایان اعلام خود به مسافران اعلام نمود که بی شک مسافرین این پرواز از آن لذت خواهند برد.

این پرواز در واقع یکی از پروازهای فرست کلاس این شرکت در هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷- ۹ دریم لاینر بود.

در این کابین لوکس و زیبا بر اساس تجربیات و البته مهندسی بهترین طراحان داخلی هواپیمایی از امکاناتی استفاده شده است که علاوه به مجلل بودنشان باعث ایجاد آرامش و رفاهی بسیار زیاد برای مسافرین خود می گردد.

تمام جزئیات هر چند کوچک از چشم طراحان این کابین به دور نمانده است.

تمام این وسایل دست به دست هم داده اند تا برای مسافرین این پرواز تجربه ی سفری به یاد ماندنی و فوق العاده را رقم بزنند.

کابین هواپیمای این ایرلاین، از یک صفحه ی نمایشگر با صفحه‌ ی ۲۳ اینچی که لمسی نیز هست برای مسافران بهره می ‌برد.

این نمایشگر روبروی صندلی مخملی هر مسافر قرار گرفته است. هر جایگاه نیز دارای گاوصندقی شخصی به همراه آینه ی مخصوص است.

کابین لوکس

ابتدا از محوطه ی ورودی این کلاس پروازی ویژه ی مسافران این پرواز شروع می نماییم.

همه چیز از ابتدا، دقیقا از قبل از پرواز شروع می شود. باند پروازی اختصاصی، مسیر تندرو اختصاصی در فرودگاه تا سالن های استراحت ، لانج(Lounge) اختصاصی و مجلل، بهترین غذاهای این ایرلاین ها که توسط بهترین آشپزهای جهان و با بهترین مواد غذایی پخته می شوند و غذاهایی لذت بخش هستند،… و بسیاری دیگر از خدمات که در ادامه حتما به بررسی آن ها خواهیم پرداخت تنها گوشه ای از خدمات این پرواز فرست کلاس و لوکس است.

کابین جدید ومجلل این پرواز به گونه ای طراحی شده است که تا به گونه ای ماهرانه و ظریف تصوری آرامش بخش از محیطی زیبا و خوشایند و البته از همه مهم تر آرامش بخش را با استفاده از تکنیک های مدرن هواپیمایی روز جهان به سبک معماری معاصر انگلیسی طراحی نماید.

در هر قسمتی از این کابین، برای هر مسافر این قسمت فضایی اختصاصی و متفاوت با رعایت حریم خصوصی مسافران ایجاد شده است.

با این کار همه ی مسافران این کابین، چه در هنگام کار، استراحت، صرف غذا، انجام امور شخصی،… و بسیاری از حالات پیشامدی دیگر این حس را داشته که در خانه ی خود هستند و در امنیت و البته از همه مهم تر در محیطی مدرن در آرامش هستند.

سیستم روشنایی ویژه ی کابین پرواز فرست کلاس بسیار هوشمندانه با نور طبیعی در طول روز روشن می گردد و به این صورت حتی در مصرف انرژی هواپیما هم صرفه جویی می شود.

کابین لوکس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

البته این به آن معنا نیست که در هر ساعتی از زمانی که خورشید در آسمان است مسافران باید نور آفتاب را تحمل نمایند بلکه این کابین این قابلیت را دارد که پنجره های اختصاصی در هر کابین، کاملا مجهز به پرده های الکترونیکی می باشند و مسافران می توانند در صورت دلخواه، پرده ها را بکشند و یا نور خود را تنظیم نمایند.

این تکنولوژی پرده های هواپیما زمانی که مورد استفاده قرار گرفت، برای اولین بار بود در کابین هواپیمای مسافربری در جهان مورد استفاده در ایرلاین ها قرا می گرفت.

از جمله امکانات دیگری که در این کابین وجود دارد این است که در هنگام سفر، مسفران کابین فرست کلاس از امکانات بسیار پیشرفته ی دیگری نیز بهره می برند.

به گفته ی مسافران این پرواز در این کابین ها بیش از امکاناتی که برای کابین از طرف بریتیش ایرویز تعریف شده است وجود دارد و چیزهای زیادی برای کشف کردن وجود دارد.

به گفته ی منابع رسمی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در طراحی فضا و امکانات این هواپیما این نکته در نظر گرفته شده است که موادی که مورد استفاده قرار میگیرد از بهترین مواد تشکیل دهنده ی جهان باشد.

هواپیمای بوئینگ 787- 9 دریم لاینر بریتیش ایرویز

درواقع از صفر تا صد، از کیفیت مواد گرفته تا خدماتی که توسط مهمانداران ارائه می شود در این پرواز بسیار مجلل و از پیش طراحی شده است.

در این پرواز تجهیزات دیگری همچون جزئیاتی فکر شده و طراحی شده مثل: کمد لباس شخصی و همچنین صفحه ی نمایشی لمسی جدید که تقریبا اندازه ای دو برابر اندازه ی متداول صفحه نمایش های هواپیما را دارد، در دسترس است. این مانیتورها دارای امکاناتی همچون: ورودی USB و اتصال RCA می باشد.

هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر یکی از هواپیماهای ساخت شرکت هواپیماسازی بوئینگ است. این هواپیما در واقع یک فروند جت مسافربری دو موتوره و البته پهن ‌پیکر است.

تعداد مسافرانی که با این هواپیما قابل حمل است با توجه به تعداد و نوع صندلی‌ها، ۲۱۰بین تا ۳۳۰ نفر است.

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

درباره ی هواپیمای ۷۸۷ دریم لاینر باید بگوییم که این هواپیما نسبت به دیگر هواپیماهای مسافربریِ ساخت شرکت بوئینگ ازلحاظ مصرف سوخت دارای بازدهی بسیار بالاتری است و به عنوان اولین بوئینگی شناخته می شود که است که در ساخت بدنه ی آن کامپوزیت بسیار زیادی به کار رفته است.

شرکت بوئینگ برای اولین بار در ۸ ژوئیه ی سال ۲۰۰۷ میلادی با تشریفاتی بسیار گسترده از این هواپیمای پهن پیکر رونمایی کرد.

این هواپیما، سریع الفروش ترین هواپیمای مسافربری تاریخ با سفارش خرید بیش از ۸۰۰ فروند است در اولین رونمایی خود نیز می باشد.

معرفی فرودگاه بین المللی مونترال ترودو، کانادا
اطلاعات مورد نیاز پرواز برای سفر به هند
چرا همه هواپیماها وای فای ندارند؟
قدیمی ترین هواپیماهای مسافربری جهان که هنوز هم کار می کنند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code