تمام وسایل سفرتان در این کت جادویی جا می شود!

با این کت فرودگاهی دیگر نیازی به چمدان ندارید!

آیا شما هم از آن دسته مسافرانی هستید که همیشه در فرودگاه با معضل اضافه بار مواجه می شوید؟ آیا همیشه نگران آن هستید که وزن بار و چمدانتان بیشتر از حد مجاز نشود؟ آیا از حمل کیف های دستی و ساک های کوچک خسته شده اید و دوست دارید همه چیز را در یک کیف جا بدهید؟ اگر اینطور است پس باید این خبر خوشحال کننده را به شما بدهیم که یک کت فرودگاهی جادویی اختراع شده که می توانید تمام وسایلتان را در آن جا بدهید و در فرودگاه آن را بپوشید! این کت بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید جادار است و شما را از دغدغه وزن چمدان رها می کند. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این کت فرودگاهی جادویی بیشتر بدانیم.

چمدان قابل تبدیل به کت فرودگاهیچمدان قابل تبدیل به کت فرودگاهی

کت جادویی مخصوص فرودگاه

مطالب مرتبط:
تحولات صنعت هواپیمایی در سال ۲۰۱۸
چالش فرودگاه دبی در اجرای تشخیص هویت بیومتریک

کت فرودگاهی (Airport Jacket) یک ابتکار جدید و خلاقانه است و در واقع یک چمدان قابل پوشیدن است! این کت ۱۴ جیب بزرگ و دو جیب قابل جدا شدن دارد و قابلیت نگهداری ۱۵ کیلوگرم وسیله را دارد! این کت جادویی آنقدر محکم و بادوام است که می تواند این حجم از وسیله را با خود حمل کند، تنها مسئله این است که شما هم آنقدر قوی باشید که حداقل مسیر چک-این را بتوانید با این کت سنگین راه بروید. با پوشیدن این کت دیگر لازم نیست نگران وزن بار و چمدانتان باشید. هرآنچه در سفر لازم دارید را در این کت قرار دهید و آن را بپوشید! این کت را می توانید به عنوان بار همراه و البته بار پوشیدنی با خود به داخل هواپیما ببرید. با استفاده از این کت هم خیالتان از بابت اضافه بار راحت خواهد بود و هم وسایل باارزش و گرانقیمتتان را می توانید همراه خود به داخل هواپیما ببرید.

کت فرودگاهی جادویی

قابلیت های کت فرودگاهی

این کت جادویی با تمام وسایل داخلش می تواند به سرعت تبدیل به یک کیف کوچک شود، بنابراین می توانید در فرودگاه آن را به کت تبدیل کنید و بپوشید. بعد از این که از گیت رد شدید هم می توانید دوباره آن را به یک کیف دستی کوچک تبدیل کنید و حمل کنید.

طراح این کت جادویی می گوید: «کت فرودگاهی قادر به حمل لپتاپ، آیپد، دو جفت کفش، یک شلوار جین، سه تیشرت، دو جفت شلوار راحتی و لباس زیر برای سه یا چهار روز، بلوز، پیراهن، یک کیف لوازم آرایشی، کیف پول، موبایل و پاسپورت است! علاوه بر این، یک فضای یدکی و اضافه نیز در این کت وجود دارد.»

به گفته طراح این کت، علاوه بر راحت شدن از هزینه اضافه بار، این کت جادویی شما را از دردسر مرحله تحویل بار راحت می کند، زیرا با استفاده از این کت دیگر نیازی به معطل شدن در صف تحویل بار ندارید. برای اینکه این کت جادویی برای تمام شرایط آب و هوایی و در تمام فصول قابل استفاده باشد این کت در دو مدل بهاره و تابستانی و دو مدل زمستانی برای آقایون و خانم ها طراحی شده است. کت بهاره و تابستانه از جنس پلی استر سبک و ضد آب ساخته شده است و کت زمستانی از جنس ۱۰۰% پشم است. بنابراین اگر از عاشقان سفر هستید و زیاد در فرودگاه ها تردد می کنید احتمالا به یکی از این کت ها نیاز خواهید داشت.

کت جادویی مخصوص فرودگاه

پروژه کت جادویی

این کت جادویی حاصل یکی از پروژه های خلاقانه ی وبسایت کیک استارتر (Kickstarter) است و قرار است سرمایه مورد نیاز خود را از راه تبلیغات و حمایت های مردمی جمع آوری کند. وبسایت کیک استارتر یک شرکت آمریکایی است که پروژه های خلاقانه و ابتکاری را تحت حمایت خود قرار می دهد. ساز و کار این شرکت به این صورت است که ایده های جدید و طرح پیاده سازی آن ها در این وبسایت منتشر می شود تا سرمایه لازم برای عملی کردن آن ها از طریق کمک های عمومی جمع آوری شود. ایده های ابتکاری این وبسایت طیف متنوعی از ایده ها از فناوری و تکنولوژی گرفته تا آشپزی را شامل می شود. در مورد کت فرودگاهی نیز لازم است مبلغ ۷۷۰۰۰ دلار تامین سرمایه شود. این کت جادویی قرار است در سایزها و اندازه های مختلف تولید شود و قیمت هر کت چیزی حدود ۱۸۵ دلار خواهد بود.

ایده ابتکاری کت فرودگاهی

کت فرودگاهی چند منظوره را اندرو بنک و کلر مورفی از شرکت بازاریابی Juice Promotions طراحی و تولید کرده اند. این کت مجموعه ای جیب های مخفی دارد که یک لپتاپ ۱۳ اینچی، یک تبلت، دو جفت کفش، یک موبایل، کابل های مربوطه و شارژر، یک دوربین و لنزهای دوربین را می توان به راحتی در آن جا داد!

این کت چمدانی را می توان به سه مدل مختلف پوشید: یک کت کوتاه با هشت جیب، یک کت متوسط با ۱۱ جیب و یک کت بلند با ۱۴ جیب. دو قسمت قابل جداشدن نیز وجود دارد که سه جیب دیگر با ظرفیت حمل شش کیلوگرم وسیله را به این کت فرودگاهی اضافه می کند.

این کت را می توان به راحتی و در کمترین زمان به یک کیف دستی قابل حمل تبدیل کرد.  این کت به کیفی با ابعاد ۵۵*۴۰*۲۵ سانتی متر و از جنسی بسیار محکم و مقاوم به آب تبدیل می شود و به راحتی می توان آن را زیر صندلی هواپیما قرار داد.

وسایل سفر در کت فرودگاهی

کت های مسافرتی

کت فرودگاهی سال ۲۰۱۷ ارائه شده و آخرین ایده خلاقانه از مجموعه  کت های مسافرتی است. در سال ۲۰۱۵، کت مسافرتی بوباکس (BauBax) ارائه شد که عنوان بهترین کت مسافرتی را از آن خود کرد.  این کت مسافرتی مجهز به ۱۵ آیتم مورد نیاز در سفر، از جمله بالش گردنی، کلاه، چشم بند، دستکش، محفظه مایعات و چندین محفظه برای نگهداری تبلت، موبایل، گوشگیر، شارژر و حتی پتو بود!

در سال ۲۰۱۴ نیز یک کت با جیب های متعدد طراحی شده بود که دارای ۱۸ جیب مخفی بود. این کت نیز می توانست وسایل ضروری سفر مثل موبایل، دوربین دیجیتال، آیپد، تبلت و بطری آب را به راحتی در خود جای بدهد.

در سال ۲۰۱۱، روفوس رو (Rufus Roo) ارائه شد که یک ژاکت از جنس نایلون بسیار سبک برای حمل وسایل سفر است. این کت توسط اندرو گول طراحی شده بود که خود یکی از عاشقان سفر بود و از حمل چمدان و ساک های زیاد خسته شده بود!

منبع: traveller.com.au

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد