بلیط هواپیما

۵ نمونه از هواپیماهایی که مرز لوکس گرایی را رد کرده اند!

گرانترین هواپیماهای دنیا

امروزه یکی از سریع ترین راه های سفر به نقاط مختلف دنیا، هواپیماها هستند و رنج مختلف قیمت های هواپیمایی باعث شده است تا برای رنج وسیعی از مردم هزینه، قابل پرداخت باشد. اما آیا میلیاردرهای دنیا هم با همان هواپیماهای معمولی (اکونومی) سفر می کننند؟ جواب خیر است. در واقع به طرز قابل توجهی نوع هواپیمای آنها با بقیه ی افراد تفاوت دارد، بعضی از آنها هم هواپیماهای شخصی خود را دارند و میلیون ها دلار صرف تزیین و دکور داخل آن می کنند. در این مطلب از الی گشت قرار است با هم به سراغ ۵ نمونه از گرانترین هواپیماهای دنیا برویم و با هم ببینیم چه چیزی این هواپیماها را تا این اندازه گرانقیمت کرده و هر کدام چه ویژگی ای دارند. همراه ما باشید:

گرانترین هواپیماهای دنیا
  • بویینگ ۷۴۷-۸ وی آی پی

مطالب مرتبط: 
امن ترین هواپیماهای مسافری جهان کدامند؟
چطور رفتار مناسبی در هواپیما داشته باشیم؟

هواپیمایهای معروف بویینگ را می شناسید اما این مدل از بویینگ با بقیه فرق دارد، به این مدل از بویینگ، دریم لاینر هم می گویند. در دریم لاینر سعی شده تا از اخرین تکنولوژی ها و بهترین مواد استفاده شود. این هواپیما دارای سقف متفاوت طاقی شکل و پله هایی مارپیچ است و فضای داخلی ان با مبلمان و صندلی های بسیار شیکی تزیین شده است و شکلی تجملی به آن داده است. تعداد صندلی های این هواپیما به نسبت مدل های دیگر بسیار کم است. قیمت این هواپیما ۱۵۳ میلیون دلار است.

دریم لاینر
داخل دریم لاینر
  • بویینگ سفارشی ۷۴۷-۴۰۰

این مدل از هواپیمای بویینگ که بصورت سفارشی طراحی شده است، دارای ۲ اتاق خواب بسیار مجلل با یک تخت سلطنتی بزرگ در وسط آن است. قیمت این مدل، ۲۲۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

بویینگ سفارشی 747-400
داخل بویینگ سفارشی 747-400
  • بویینگ سفارشی ۷۴۷-۴۳۰

البته قیمت اصلی این مدل از بویینگ تا این اندازه بالا نبوده و حدود ۱۰۰ میلیون دلار بوده است اما صاحب ان، هزینه ای ۱۳۰ میلیون دلاری برای تغییر دکوراسیون و چینش به صورت دلخواه خود کرده است. در تمام دور این هواپیما، طلا و کریستال لالیک ۲ عنصر اصلی هستند بطوریکه حتی در سرویس بهداشتی و حمام و اتاق خواب از این دو عنصر کاملا استفاده شده است. سرویس بهداشتی از طلای خالص است. قیمت این بویینگ، ۲۳۳ میلیون دلار است.

بویینگ سفارشی 747-430
داخل بویینگ سفارشی 747-430
  • ایرباس مدل A340

قیمت این هواپیمای بسیار مجلل به دلیل تغییرات دکوراسیونی که در آن انجام شده است، بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است و در حال حاضر بزرگترین هواپیمای روسیه محسوب می شود. این هواپیمای بسیار شیک می تواند ۳۷۵ مسافر را جا به جا کند. در زیر می توانید تصاویری از آن را ببینید.

ایرباس مدل A340
ایرباس مدل A340 داخل
  • مدل b2 sprit stealth bomber

این مدل از هواپیما با قیمت ۱٫۲ میلیارد دلار، گران ترین هواپیمایی است که تا حالا ساخته شده است. البته از آن برای مقاصد نظامی استفاده می شود و در واقع برای نفوذ مخفیانه در دفاع های ضد هوایی طراحی شده و می تواند سلاح هسته ای را با خود حمل کند.

بی2
اسرار خرید بلیط هواپیما با پایین ترین نرخ فقط در این ۵ مورد!
اسرار خرید بلیط هواپیما با پایین ترین نرخ فقط در این ۵ مورد!
چطور در پرواز اکونومی، فضای جلوی پای بیشتری داشته باشیم؟
چطور در پرواز اکونومی، فضای جلوی پای بیشتری داشته باشیم؟
چرا داخل هواپیما سرد است؟
چرا داخل هواپیما سرد است؟
اطلاعات پروازی کامل سفر به وین
اطلاعات پروازی کامل سفر به وین