بلیط هواپیما

آبشار ویکتوریا از عجایب سحرانگیز آفریقا+ تصویر

همه چیز درباره آبشار ویکتوریا

این بار هم به سراغ یکی دیگر از کشورهای سحر انگیز آفریقا یعنی زیمباوه می رویم، جایی که طبیعت خارق العاده اش همیشه اسرار آمیز بوده و هست. یکی از زیباترین جلوه های طبیعت این کشور، آبشار ویکتوریا در زامبیا است که سالانه هزاران نفر را از سراسر دنیا به دیدن خود می کشاند. در این مطلب از الی گشت می خواهیم راجع به این آبشار بگوییم و شما را به دید تصاویری شگفت انگیز از آن دعوت کنیم:

آبشار ویکتوریا در زیمباوه
مطالب مرتبط:
۸ دلیل برای سفر به آفریقای جنوبی
از آبشار ویکتوریا و نحوه‌ی اکتشاف آن بیشتر بدانید

آبشار ویکتوریا واقع در قاره ی آفریقا و کشور زامبیا است که ۱۰۸ متر ارتفاع دارد و در واقع ارتفاع آن، ۲ برابر ارتفاع آبشار نیاگارا است. این آبشار دارای چند دهانه است که دهانه ی اول، بزرگنرین دهانه محسوب می شود و رودخانه ی زامبیزی از آن سرازیر می شود، دهانه های بعدی در فواصل مختلفی از این آبشار قرار دارند و دارای طول های مختلفی هستند.

جرا باید به آبشار ویکتوریا برویم؟

دیدن طبیعت آبشار ویکتوریا از نزدیک خود می تواند بزرگترین دلیل برای طبیعت دوستان برای سفر به آفریقا باشد. با این حال هنگام رفتن به این آبشار تفریحات بسیار زیادی وجود دارد که می تواند هیجان دیدن آن را برایتان بیشتر کند:

رفتینگ: اگر فقط دیدن این آبشار برایتان کافی نیست و دوست دارید تا با آب های پر جوشش و خروشش آن یکی شوید، حتما رفتینگ را در آن امتحان کنید. برای این منظور باید یک مسیر ۷۵۰ فوتی را بالا بروید و سفر پر هیجان خود را از آنجا شروع کنید، قبل از شروع هم توسط یک فرد متخصص به خوبی چند ساعتی آموزش های لازم را می بینید تا بتوانید در حین آن، همه چیز را کنترل کنید. هزینه ی رفتینگ در این آبشار از ۱۴۰ دلار به بالا است.

رفتینگ در آبشار ویکتوریا
رفتینگ آبشار ویکتوریا

قایق رانی: این آبشار و رودخانه ی زامبیزی که آبشار در مسیر آن قرار دارد، جایگاه حیات وحش بی نظیری است که تماشای آن با هیچ چیز در دنیا قابل مقایسه نیست. یکی از فعالیت هایی که می توانید انجام دهید، قایق رانی در قسمت بالایی رودخانه زامبیزی و تماشای حیات وحش است که ممکن است فقط یکبار در زندگی تان فرصت آن پیش بیاید. هزینه ی قایق رانی در این رودخانه، ۱۵۰ دلار است.

قایق رانی در آبشار ویکتوریا

شنا در استخر شیطان (devil’s pool victoria falls): شاید شنا در این استخر را بتوان یکی از هیجان انگیزترین و رعب آورترین تفریحات جهان دانست. در واقع در بخش بالایی دهانه ی اول این آبشار، یک صخره  ی بزرگ در لبه ی آبشار قرار دارد که مثل یک مانع در جلوی راه آب عمل می کند و از آنجا به بعد است که ریزش آب به پایین شروع می شود. می توانید روی این صخره بایستید و به داخل این استخر شیرجه بزنید و شنا کردن را در آن تجربه کنید و یا اگر شجاع هستید، روی لبه دراز بکشید و از آن بالا به ارتفاع سرگیجه آور ۱۰۴ متری آبشار خیره شوید. البته شنا در این استخر رایگان نیست و برای آن باید حدود ۱۱۰ دلار بپردازید.

بانجی جامپینگ: یکی از تفریحات ترسناک این آبشار، بانجی جامپینگ روی پل این آبشار است که یکی از وحشتناک ترین مقاصد بانجی جامپینگ در دنیا هم هست. وحشتناک ترین مقاصد بانجی جامپینگ در دنیا را که می توانید اوچ هیجان این ورزش را در آن مکان ها امتحان کنید، قبلا معرفی کرده ایم که می توانید در لینک روبرو بخوانید (وحشتناک ترین بانجی جامپینگ های دنیا + تصویر). بانجی جامپینگ در آبشار یکتوریا هم یکی از این مقاصد است که از بالای پل آبشار ویکتوریا و در ارتفاع ۱۱۱ متری اتفاق می افتد و شما ر ا به دنیای ترس و دلهره در کنار یکی از زیباترین طبیعت های دنیا می برد. هزینه ی این تفریح هم بین ۴۵ تا ۱۶۰ دلار است.

بانجی جامپینگ آبشار ویکتوریا
همه آنچه از جزیره موریس باید بدانید…
همه آنچه از جزیره موریس باید بدانید…
دریاچه ای از شیک توت فرنگی! + تصاویر
دریاچه ای از شیک توت فرنگی! + تصاویر
تصاویری دیدنی از حیات وحش در تانزانیا
تصاویری دیدنی از حیات وحش در تانزانیا
آخرین روستای زیرزمینی در دنیا!
آخرین روستای زیرزمینی در دنیا!