بلیط هواپیما

آتن را جور دیگری نیز می توان دید (بخش سوم)

plaka-ethens

دیدنی ها در آتن کم نیست. هر چه قدر در این شهر رویایی بچرخی و بگردی می بینی از حیث جاذبه و زیبایی تمامی ندارد.

در این مطلب می خواهیم دیدنی های دیگر آتن را که شاید کمتر به آن پرداخته می شود، شرح دهیم. پس با الی گشت همراه باشید

مطالب مرتبط:
معرفی شهر زیبای آتن در یونان
آتن و جاذبه هایی جهت اکتشاف یونان از میان تاریخ

یونان، آتن، ارچتیوم

معبد ارچتیوس یا ارچتیوم واقع در آکروپلیس یکی از شاهکارهای معماری یونان محسوب می شود. پس از حمله ایرانیان و تخریب بنای معبد اولیه، این معبد در فاصله سال های ۴۰۵ تا ۴۲۱ میلادی از سنگ‌مرمر پنتلیک ساخته‌ شد. محراب ارچتیوم به آتناپولیاس، ارچتیوس و پزدیون اهدا‌ شده است. بازدیدکنندگان از رواق شرقی وارد زیارتگاه می شوند. مجسمه شش زن ایستاده در میان این معبد از مهمترین جاذبه‌های این آرامگاه به شمار می رود.

یونان، آتن، آگورا

آگورا بهترین مثال شناخته شده از میدانی در دوران باستان است که در شمال غرب آکروپلیس واقع شده و از جنوب به تپه آرئوپاژ و از غرب به تپه معروف به  Agoraios Kolonosمحدود می شود. آگورای باستانی آتن به‌ عنوان بخش تجاری و خرید شناخته و معروف است به طوری که به آن Market Hill گفته می شود. اکثر افرادی که به تپه مراجعه‌ می‌کنند در جستجوی کالاهای مختلفی هستند. علاوه بر این تپه آگوارا، مکانی برای تجمع و گفت و گو در خصوص مسائل سیاسی، تجاری، موضوعات‌ روز و حتی ماهیت جهان و خدایان است. به‌جرأت می‌ توان ادعا‌ کرد که این مکان مهد دموکراسی یونان در دوره باستان بوده‌ است. همچنین می‌توان در این مکان نظری به سرآغاز فرهنگی آتن انداخت.  نگاهی اجمالی جایگاه مرتفع آگورای باستانی در آکوریوس کلونز را روشن‌ می‌کند. معبد دارای ۳۴ ستون دوریک است که به عنوان پایه برای سقف عمل‌ می نماید. این معبد به ‌بهترین شکل در کشور یونان حفظ‌ و نگهداری شده و در قرن هفتم به کلیسا تبدیل شده‌ است.

محله پلاکا

پلاکا محله تاریخی و قدیمی آتن است که همچون خوشه ای دور تا دور دامنه های شمالی و شرقی آکروپلیس را فرا گرفته است. ین محله ترکیبی از خیابان های پیچ در پیچ قدیمی و معماری نئوکلاسیک است. پلاکا در بالای مناطق مسکونی شهر باستانی آتن ساخته شده است و به خاطر نزدیکی آن به آکروپلیس و بسیاری از سایت های باستان شناسی به “محله خدایان” معروف است. محله پلاکا در قلب تاریخی آتن، از معروفترین جاذبه‌های توریستی آتن به شمار می رود و در ردیف آکروپلیس و سینتگما قرار دارد. محله پلاکا محبوب گردشگران و مردم آتن است. این دهکده مانند جزیره‌ای در داخل شهر می ماند که بهترین گزینه برای تجربه فرهنگ بومی یونان است. این منطقه که کاملاً حالت بومی دارد هر روز به محبوبیتش نزد گردشگران افزوده می شود. پلاکا منطقه‌ ای آرام، دارای مناظر منحصربه فرد با چندین کافه، درختان‌کهن، سایبانی از برگ‌ های سبز و گذرگاه ‌های سنگفرش شده است. پلاکا از سمت غرب آکروپولیس مملو از خانه ها، رستوران ها و کافی نت می باشد. غذاها، فروشگاه‌ و کافه‌ های این منطقه شهرت ویژه‌ ای دارند. مغازه های مختلف با فروش اجناس عتیقه، لباس های مختلف، سوغاتی، وسایل آشپزی، پوستر فیلم، هنر و صنایع دستی، و تقریبا هر چیزی که فکر می کنید حال و هوای خاصی به این محله داده اند. در پلاکا رستوران های سنتی و گاه  مدرن مک دونالد غذاهای متنوع یونانی، غربی و آسیایی را سرو می کنند. در نزدیکی پلاکا در خیابان موناستریاکی، برندهای معروف دنیا در فروشگاههای شیک و مدرن در معرض فروش قرار گرفته اند. در پلاکا می توانید خریدهای معمول یا سوغاتی های مورد نیازتان را با قیمتی مناسب تهیه نمایید.

ویدیو از آتن، شهر جادویی خدایان
ویدیو از آتن، شهر جادویی خدایان
زاپیون، عمارتی نئوکلاسیک در میان باغ ملی آتن
زاپیون، عمارتی نئوکلاسیک در میان باغ ملی آتن
در پلاکا، قدیمی ترین منطقه ی آتن این کارها را انجام دهید!
در پلاکا، قدیمی ترین منطقه ی آتن این کارها را انجام دهید!
معرفی هتل ۵ ستاره ان‌جی‌وی آتن پلازا در آتن
معرفی هتل ۵ ستاره ان‌جی‌وی آتن پلازا در آتن