آخرین غارنشینان تاریخ(بخش اول)

جاذبه های چین

در دنیای امروز که دیگر همه چیز از باز شدن درب خانه ها تا عملیات بانکی و خرید مایحتاج انسان ها از طریق تکنولوژی و پیشرفت های نوین انجام می شود

فکر اینکه هنوز عده ای در این دنیا زندگی غارنشینی دارند خیلی دور از ذهن است. اما این واقعیت دارد زندگی هنوز در غارهای روستای ژانگ دانگ کشور چین در جریان است و عده ای هنوز با واقعیات زندگی امروز کنار نیامده اند. در این مطلب قصد داریم سری به این غارها زده و از چند و چون زندگی آنها برای تان بگوییم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
تاریخ و معماری دیوار چین
شهر ممنوعه چین چرا ممنوع بوده است؟

در میان زمین های ناهموار و زمخت استان گایژو چین روستایی در پیچ و واپیچ ارتفاعات کوهستانی آن پنهان شده است و در حال حاضر حدود ۷۰ نفر این غار را خانه خود می نامند و نام آخرین طایفه غار نشین آسیا را بر دوش می‌ کشند.

روستای ژانگ دانگ |  Zhongdong Village

اگر از فاصله دور به غار ژانگ دانگ نگاه کنیم این غار همچون چشمی بر قله کوه خودنمایی می‌ کند و مژگان بلندش همانند ردیفی از بامبوهاست. راه دسترسی به این غاز بسیار سخت تر است. در مسیر رسیدن به روستا، قبل از هر چیز، زنجیره ای از سنگ های مارپیچ نظرت را جلب می کند که بالا رفتن از آن، یعنی قدم در راهی پر خطر گذاشتن. در ابتدای راه باید مواظب پرتگاه باشی و به مرور، گاهی آن قدر شیب زیاد می شود که به ناچار باید روی چهار دست و پا نشسته و باقی مسیر را در این حالت طی کنید.

پس از یک ساعت کوهنوردی، بالا رفتن از یک ارتفاع ۱۸۰۰ متر و عبور از یک مسیر پیچ در پیچ که نفس ها را ثانیه به ثانیه در سینه تان حبس می‌کند، به ورودی غار بزرگی می ‌رسید و در نهایت تعجب می بینید که این غاز نه تنها متروک نیست، بلکه همهمه پرخروش زندگی در همه جای آن شنیده می شود. روستایی که مردمانش در غار زندگی می کنند.

روستای ژانگ دانگ در منطقه ژیان ( Ziyun ) ، شهر آنشون ( Anshun ) و در کشور پهناور چین واقع شده است. می گویند این غاز تنها غار مسکونی دنیاست که در هیچ زمانی از سال خالی از سکنه نمی شود. همچنین این غار آهکی یکی از سه غار بزرگ محلی است که در این میان رتبه دوم را از آن خود کرده است.

در برخی از اسناد آمده است، تاریخ سکونت نخستین ساکنان این غار به سال ۱۹۴۹ میلادی باز می گردد، یعنی زمانی که انقلاب کمونیستی چین شکل گرفت و عده ای از برای فرار از دست راهزنان به این غار گریختند. برخی دیگر، تاریخ این غار و نخستین ساکنانش را متعلق به زمانی بسیار قبل تر می دانند.

غار وسیع ژانگ دانگ با طول ۲۳۰ متر، ۱۱۵ متر عرض و ۵۰ متر ارتفاع ، بیش از یک و نیم زمین فوتبال وسعت دارد و به هنگام گردش در آن، با جزئیات زیبایی روبرو خواهید شد که در طی هزاران سال ساخته شده است.

تفریحات رایگان در فلورانس
تفریحات رایگان در فلورانس
برداشت شما از مجسمه ی عجیب مرد بارانی چیست؟ (عکس)
برداشت شما از مجسمه ی عجیب مرد بارانی چیست؟ (عکس)
با ۳ مورد از اعجاب انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید
با ۳ مورد از اعجاب انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید
سفر به «لاپلند» فنلاند، سرزمین جادویی بابانوئل!
سفر به «لاپلند» فنلاند، سرزمین جادویی بابانوئل!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code