بلیط هواپیما

آدیس آبابا کجاست؟

آدیس بابا 

آدیس آبابا (Adis Ababa) پایتخت و بزرگ ترین شهر اتیوپی است و برای قاره آفریقا از چنان اهمیت تاریخی و سیاسی ای برخوردار است که اغلب به آن پایتخت آفریقا می گویند. این شهر در دامنه کوه Entoto  قرار دارد و سومین پایتخت مرتفع جهان است. برای آَشنایی بیشتر با آدیس آبابا در ادامه با الی گشت همراه باشید.

بناهای آدیس آبابا
مطالب مرتبط:
تصاویری شوکه کننده از قبایل دره اومو در اتیوپی
به دنبال شادی در دروازه جهنم، اتیوپی!

اگر به نقشه اتیوپی نگاه کنید موقعیت این شهر دقیقا در مرکز کشور است و تعداد جمعیتش در سرشماری سال ۲۰۰۷ حدود ۳/۵ میلیون نفر بوده است. در اوایل دهه ۱۹۰۰ این شهر برای تامین سوخت با کمبود هیزم روبرو شد و به همین دلیل شروع به واردات درخت اوکالیپتوس از استرالیا و کاشت آن در شهر و اطراف آن کرد آن درخت کاشتن ها باعث شده که امروز کمربند سبزی از آن جنگل ها شهر را احاطه و به آن جلوه ای زیبا ببخشد. آدیس آبابا که به معنی گل جدید است از مردمی از نقاط مختلف اتیوپی و دیگر کشورهای آفریقایی تشکیل شده است.  در سال ۱۹۱۷ درست شدن خط راه آهن شهر به کشور جیبوتی باعث سرعت رشد و پیشرفت این شهر شد. در ۵ می ۱۸۳۶ نیروهای ایتالیایی در جریان حمله به ایتیوپی آدیس آبابا را تصرف کردند و این شهر را به مدت ۵ سال پایتخت آفریقایی خود کردند در این مدت خانه های سنگی مدرن ساخته شد، جاده ها سنگفرش و شهر صاحب سد و ایستگاه نیروی برق آبی شد. در کوه entoto  تعدادی کلیسا، موزه لباس های مذهبی و یک پارک وجود دارد که از جاذبه های زیبای این شهر هستند.

جاذبه های آدیس آبابا

آب و هوای این شهر ترکیبی از آب و هوای کوهستانی و استوایی است و معمولا زیاد گرم و یا زیاد سرد نمی شود در سردترین روزهای زمستان اگر به این شهر بروید دمای ۸ درجه سانتی گرد را تجربه می کنید و در گرم ترین روزهای تابستان هم دما بیشتر از ۳۰ درجه سانتی گراد نمی شود.

اگر به بازدید از این شهر رفتید در شهر پیاده روی کنید و ودر مسیرهای خود ساختمان هایی مثل هتل هیلتون، قصر و ساختمان پارلمان، موزه و ساختمان عجیب وزارت خارجه را ببینید. در ادامه تعدادی از جاذبه های گردشگری این شهر معرفی می کنیم:

مسجد انور

مسجد انور از مساجد اصلی آدیس آبابا و از جاذبه های گردشگری شهر است. بعد از بازدید از این مسجد می توانید از یکی از بزرگ ترین بازارهای آفریقا هم در همام حوالیست دیدن کنید.

مسجد انور

موزه ملی اتیوپی

موزه ای با استانداردهای جهانی که آنقدر آثار ارزشمند دارد که می توان به آن جواهر ناشناخته گفت. در این موزه می توانید فسیل های انسانی با قدمت میلیون ها ساله را ببینید.

منبع: newworldencyclopedia.org

مثل این مسجد را در هیچ جای دیگر دنیا نمی بینید!+ تصویر
مثل این مسجد را در هیچ جای دیگر دنیا نمی بینید!+ تصویر
برترین جاذبه های گردشگری شهر الحمامات در تونس
برترین جاذبه های گردشگری شهر الحمامات در تونس
چند کشور در قاره آفریقا وجود دارد؟
چند کشور در قاره آفریقا وجود دارد؟
اتفاقات شوکه کننده ای که فقط در صحرای ساهارا رخ داده است!
اتفاقات شوکه کننده ای که فقط در صحرای ساهارا رخ داده است!