alexaa

آشنایی با دیدنی های معروف تفلیس

سفر به شهر زیبای تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان و یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیاست و طبیعی است که مکان های تاریخی بیشماری در آن باشد. به تفلیس شهر کلیساها هم می گویند و آن هم به خاطر وجود تعداد زیادی کلیسا در آن است و جالب است بدانید بزرگترین کلیسای ارتدکس دنیا در تفلیس قرار دارد. وجود جاذبه های اینچنینی باعث شده تا هرساله گردشگران زیادی از این شهر دیدن کنند. در اینجا می خواهیم شما را با تعدادی از بهترین جاذبه های دیدنی این شهر آشنا کنیم. با الی گشت همراه باشید:
مطالب مرتبط:
حمامی بدبو در تفلیس به قیمت سلامتی
بازار خوراکی های تفلیس

خیابان روستاولی تفلیس

خیابان روستاولی و دیدنی های آن

یکی از پر رفت و آمدترین و معروفترین خیابان های تفلیس روستاولی نام دارد که در آن جاذبه های زیادی مثل کلیساها، موزه، سالن اپرا، کافه، پارک و مراکز خرید وجود دارد. کلیسای بسیار زیبای کاشوتی از دیدنی هایی است که در این خیابان قرار گرفته است. کلیسای کاشوتی متعلق به قرون وسطی است حتما از آن دیدن کنید. یکی دیگر از دیدنی هایی که در خیابان روستاولی وجود دارد، موزه ملی گرجستان است که هر روز به جز دوشنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ غروب، در آن به روی بازدید کننده ها باز است. هنر دوستها هم در این خیابان چیز زیبایی برای دیدن دارند. اگر اهل هنرید، حتما سری به گالری ملی هنر در همین خیابان بزنید. آثار هنرمندان نامدار گرجستانی در این گالری نگه داری می شود. این گالری درست در مجاورت کلیسای کاشوتی قرار گرفته است.

پل صلح

این پل در واقع تفلیس قدیم و جدید را به هم متصل کرده است و از روی رودخانه Mtkvari رد می شود. دیدن این پل خالی از لطف نیست و علاوه بر آن می توانید از پیاده روی روی پل هم لذت ببرید. زیبایی این پل فقط در روشنایی روز نیست و شب ها هم نورپردازی زیبایی دارد.

کلیسای جامع تفلیس

کلیسای جامع تثلیث (St. Trinity Cathedral)

این کلیسا همان کلیسایی است که در ابتدا گفتیم و بزرگترین کلیسای جامع ارتدکس دنیا است. در سفر به تفلیس حتما از این کلیسا دیدن کنید. پیشنهاد می کنیم حتما دوربین عکاسی تان را هم همراهتان ببرید. فقط یادتان باشد اگر خواستید عکس بگیرید، فلش آن را خاموش کنید.

دژ ناریکالا (Narikala Fortress)

یکی از معروفترنی دیدنی های شهر تفلیس، دژ ناریکالا نام دارد که هم خیلی معروف است و هم به دلیل تاریخی بودنش، ارزش تاریخی دارد. طبق تعدادی از موارد تاریخی و آنچه در تاریخ گفته شده، این دژ یا قلعه را شاه عباس ساخته است. و طبق گفته هایی هم این دژ در زمانهای قدیم ساخته شده بوده و شاه عباس فقط آن را بازسازی کرده است. بازدید از این قلعه در هر ساعتی از شبانه روز ممکن است. اگر از این قلعه دیدن کردید، می توانید از آبشار تفلیس هم که از قلعه ۵ دقیقه پیاده‌روی دارد، دیدن کنید.

حمام سولفور

حمام سولفور (Sulfur Bath)

حمام سولفور به حمام شاه عباسی معروف است و در منطقه ای قدیمی در تفلیس به نام آبانو قرار گرفته است. این حمام سبک معماری ایرانی دارد و حتی امروزه هم از آن استفاده می شود. بعد از بازدید از حمام، با قدم زدن در کوچه های محله آبانو می توانید از معماری قدیمی این محله لذت ببرید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد