بلیط هواپیما

آشنایی با موزه های بزرگ جهان

موزه ها شاید برجسته ترین جاذبه هر سرزمینی باشد که گردشگران بلافاصله پس از سفر به هر کشور، به فکر بازدید از آن می افتند.

موزه ها آینه تمام نمای فرهنگ و تاریخ هر کشوری هستند و با بازدید از موزه های مختلف هنری، تاریخی، باستانی و … می توان به نمای روشنی از آن کشور دست یافت. در میان موزه های بسیار مختلفی که در سراسر جهان پراکنده اند، یک سری موزه های بزرگ‌تر و با گنجینه های بیش‌تر وجود دارند که قادرند بیشترین گردشگر را جذب خود نمایند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

  • موزه مردم شناسی، ونکوور

موزه مردم شناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)قرار دارد و بیش از ۴۰هزار اثر متعلق به اقوام مختلف جهان را از آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا در خود جای داده است. از مرکز شهر ونکوور تنها ۲۰ دقیقه تا این موزه فاصله است و به راحتی می توان با ماشین یا وسایل حمل و نقل عمومی به آنجا رفت و آمد کرد.

 

موزه-مردم-شناسی-ونکوور

این موزه در نزدیک مرکز شهر تورنتو واقع شده و از موزه های برتر تاریخ طبیعی و فرهنگ جهانی به شمار می رود. با توجه به تغییراتی که طی سالها در این مکان صورت گرفته است، یک روز برای بازدید از این مکان کافی نیست.

موزه-سلطنتی-انتاریو،-تورنتو
  • گوگنهایم، نیویورک

با مکان های جذابی که در شهر نیویورک برای گردشگران وجود دارد، انتخاب یکی از آنها برای بازدید بسیار سخت است اما موزه گوگنهایم که در شمال شرق منهتن قرار گرفته، انتخاب برجسته و نمایانی است. یکی از جذابیت های این مکان، معماری منحصر به فرد آن است. طراحی این ساختمان که شبیه «فنجان چای» است، توسط فرانک لوید رایت انجام شده است. موزه گوگنهایم در سال ۱۹۵۹ تاسیس شده و بازدید کنندگان می توانند از نمایشگاههای مختلف از هنر مدرن و معاصر گرفته تا هنر اجرا، سینما، سخنرانی و تورهای مختلف آن دیدن نمایند.

Guggenheim.Museum.original

کدام دانشمند می تواند پاسخگوی تمام سوالات شما درباره تاریخ و طبیعت باشد؟ یا کجا می توانید میان جانوران ماقبل تاریخ قدم بزنید؟ در موزه تاریخ طبیعی فیلد شیکاگو این شرایط برای شما فراهم است. در این مکان می توانید اطلاعاتی چون زندگی روی زمین، چگونگی پیدایش آن و راهکارهایی برای زندگی بهتر، درباره تاریخ شکلات و… اطلاعات لازم را کسب کنید. هر کسی می تواند با توجه به علایق خود از این مکان ها لذت ببرد.

field-museum

این موزه که در سال ۱۷۵۳ در لندن تاسیس شده درواقع تاریخ و هنر را به زندگی مردم انگلستان پیوند داده است. این موزه اولین موزه ملی عمومی جهان بود که بازدید کننده از آن رایگان بود. سالانه حدود ۶ میلیون نفر از این مکان دیدن می کنند.

British-museum

یکی از مشهور ترین موزه های جهان، لوور پاریس است. سفر به پاریس بدون بازدید از این مکان کامل نمی شود. این موزه فرانسوی بزرگ ترین و پربازدیدترین موزه جهان است که سالانه ۱۰ میلیون توریست را جذب خود می کند. این موزه دارای هشت بخش است که شامل آثار مصری، هنر اسلامی، مجسمه، نقاشی و چاپ می شود.

 

Louvre-Museum-Pictures
  • موزه واتیکان، رم

آیا فهرست موزه های جهان بدون نام موزه واتیکان در رم کامل می شود؟ این مجموعه شامل ۵۴ گالری شده و کلیسای مشهور سیستین جزو کهن ترین های آن ها می باشد. موزه واتیکان آثار گوناگونی را از قرن ها پیش شامل مجسمه های مشهور و هنر رنسانس به نمایش می گذارد.

vatican.museums

ساختمان بزرگ این موزه تاریخی به رنگ قرمزی است و از زیباترین معماری های جهان به شمار می رود. با بازدید از آثار به نمایش گذاشته در این موزه، تاریخ روسیه روی دیگرش را به شما نشان می دهد.

 

در این موزه اولین چیزی که به چشم می آید، معماری آن است که شبیه گل لوتوس می باشد. این مکان جذاب به سال ۲۰۱۱ تاسیس شده و اولین موزه هنر و علم جهان می باشد که ۲۱ گالری دائمی و موقتی را در خود جای داده است.

 

  • موزه هنر هنگ کنگ- هنگ کنگ

این موزه به سال ۱۹۶۲ تاسیس شده و با در بر داشتن ۱۶۰۰۰ آثار نقاشی، خوشنویسی و عتیقه، از آن زمان میراث فرهنگی چین را به نمایش گذاشته است شامل است. بازدید از این مکان شما را با تاریخ و آینده هنر چین آشنا می کند.

نقطه وسط دنیا کجاست؟
نقطه وسط دنیا کجاست؟
آتش بازی کریسمس ۲۰۱۸ در سراسر جهان
آتش بازی کریسمس ۲۰۱۸ در سراسر جهان
ببینید گردشگری چه تاثیری بر مناطق محروم می گذارد؟
ببینید گردشگری چه تاثیری بر مناطق محروم می گذارد؟
شگرف ترین جاذبه های مجسمه ای دنیا
شگرف ترین جاذبه های مجسمه ای دنیا