کازان، پایتخت ورزشی روسیه

آشنایی با کازان

کازان پایتخت و بزرگ ترین شهر جمهوری تاتارستان در روسیه است و با حدود ۱,۲۰۰,۰۰۰ نفز جمعیت ششمین شهر پرجمعیت روسیه به حساب می آید. این شهر در محل تلاقی رودخانه های ولگا و قازانکا در بخش اروپایی روسیه قرار دارد و حتی جاذبه ای در لیست میراث جهانی یونسکو دارد. قدمت کازان حتی صدها سال از مسکو بیشتر است پس با شهری روبرو هستید که گنجینه های زیادی برای گشت و گذار دارد. این شهر یکی از میزبان های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ است و یکی از بازی های ایران هم در استادیوم همین شهر برگزار می شود پس شاید مایل باشید کازان را بیشتر بشناسید، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

کازان

درباره کازان

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به کازان
معرفی کامل کلیسای کازان در مسکو + تصویر

کازان یکی از قدیمی ترین شهرهای روسیه است و در فاصله ۸۲۰ کیلومتری مسکو قرار دارد. این شهر بعد از مسکو و سنت پترزبورگ یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را دارد و با بیش از ۱۰۰۰ سال تاریخ به مقصدی عالی برای سفر تبدیل شده است. این شهر یکی از بزرگ ترین و زیباترین شهرهای روسیه است و مردمی با ملیت های مختلف دارد به طوری که بیش از ۱ میلیون نفر با بیش از ۱۰۰ ملیت مختلف در شهری با تنوع های فرهنگی، مذهبی و زبانی در کنار هم زندگی می کنند.

در سال ۲۰۰۵ این شهر هزارمین سال تاسیسش را جشن گرفت و از آن زمان رشد چشمگیری را در صنعت گردشگری تجربه کرده است. کازان امروز حتی به عنوان پایتخت ورزشی روسیه هم شناخته می شود و تا به حال رویدادهای ورزشی زیادی در آن برگزار شده است. این شهر از نظر زیرساخت های ورزشی امکانات زیادی دارد و ایران هم در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در استادیوم معروفش بازی دارد.

درباره کازان

 آب و هوای کازان

کازان زمستان های سرد و طولانی و تابستان های گرم و اغلب خشکی دارد. گرم ترین ماه سال جولای (تیر) با متوسط دمای ۲۰٫۲ درجه سانتی گراد و سردترین ماه سال ژانویه (دی) با متوسط دمای منفی ۱۰٫۴ درجه سانتی گراد است.

جاذبه های کازان

 • کرملین کازان | Kazan Kremlin

کرملین کازان در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و تنها قلعه ی تاتار در روسیه است که توانسته تا به امروز پا برجا بماند. این بنا که به دستور ایوان مخوف (یکی از تزارهای روسیه) ساخته شده با دیواره های سنگ ماسه ای سفید در اطراف مرکز تاریخی شهر که پر از گنجینه های گرانبهاست ساخته شده و قدمت بخش هایی از آن قرن های ۱۶ و ۱۷ برمی گردد. داخل محوطه این بنا اداره های دولتی، پارک های سرسبز، مسجد کول شریف و … به چشم می خورد.

کرملین کازان
 • موزه آرمیتاژ | Hermitage

درست است که موزه آرمیتاژ کازان نسبت به موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ معروفیت کمتری دارد اما اگر عاشق آثار هنری هستید به هیچ وجه بازدید از این موزه را از دست ندهید. مجموعه نقاشی ها، مجسمه ها، جواهرات و طراحی های این موزه آثار هنرمندان معروف بین المللی و روسی ست و معماری ساختمان آن به اوایل قرن ۱۹ برمی گردد. با رفتن به داخل این موزه به غیر از تماشای آثار هنری طراحی ظریف و باشکوه داخلی هم نظرتان را جلب می کند.

 • مسجد کول شریف | Kul Sharif Mosque

مسجد کول شریف در قرن ۱۶ ساخته شد و در آن زمان بزرگ ترین مسجد اروپا بود اما در سال ۱۵۵۲ بعد از حمله ایوان مخوف به شهر کازان از بین رفت. بازسازی دوباره ی این مسجد در سال ۱۹۹۶ شروع و در سال ۲۰۰۵ تمام شد.

کول شریف
 • خیابان بائومان | Bauman Street

خیابان پیاده روی بائومان هیاهو و شور زندگی را به مرکز شهر کازان آورده است خیابانی که پر از کافه، مغازه و موزه است و در گوشه و کنار آن نوازندگان خیابانی را می بینید که صدای موسیقی شان حال و هوایتان را عوض می کند. خیلی از مسافرانی که به کازان می روند شب را در رستوران ها و یا باشگاه های ورزشی این خیابان می گذرانند. خیابان بائومان که یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر است بناهای تاریخی زیادی مثل برج ناقوس دارد که شکل ظاهری خیابان را از این رو به آن رو کرده است.

 • استادیوم کازان | Kazan Arena

کازان امروز به یک عنوان یک مقصد ورزشی هم شناخته می شود و حتی میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ هم شده است. استادیوم کازان که توسط شرکت معماری بین المللی  پاپولوس طراحی شده نمونه ای از اثر هنری ست و از زمان افتتاحش در سال ۲۰۱۳ مسابقات بین المللی زیادی را میزبانی کرده است. این ورزشگاه ۴۵ هزار نفر گنجایش دارد و بسیاری از بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ مثل بازی های ¼ نهایی در آن برگزار می شود.

استادیوم کازان

چگونه در شهر رفت و امد کنیم؟

 • بیشتر قسمت های مرکزی شهر قابل پیاده روی است اما شهر اتوبوس های عمومی ارزان و زیادی دارد.
 • متروی کازان روز به روز در حال توسعه است و تعداد ایستگاه های خط قرمز آن به ۱۰ عدد رسیده است.
 • در مرکز شهر ایستگاه های دوچرخه سواری زیادی هست که می توانید آن ها را کرایه کنید اما از آن جایی که برای این کار احتیاج به کارت اعتباری دارید ممکن است پروسه ثبت نام کمی طول بکشد.
 • شهر تاکسی های زیادی دارد که کرایه ی آن ها کمی گران است.
جاذبه های کازان

چگونه به کازان برویم؟

 • هواپیما: فرودگاه بین المللی کازان در فاصله ی ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر قرار دارد. اگر بخواهید برای رفتن به مرکز شهر از تاکسی های فرودگاه استفاده کنید کرایه ها کمی گران و حدود ۱۰۰۰ روبل است. می توانید از قطارهای فرودگاه استفاده کنید که در عرض نیم ساعت و با قیمت ۴۰ روبل شما را به ایستگاه قطار کازان می رند.
 • قطار: ایستگاه قطار کازان در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد و اطراف آن رستوران ها و هتل های زیادی هست. کازان در فاصله ی حدود ۸۰۰ کیلومتری غرب مسکو قرار دارد و می توانید در کمتر از ۱۱ ساعت این مسیر را با قطار طی کنید.
 • قایق: در رودخانه ولگا یک ترمینال برای قایق و کشتی های کروز هست که در فصل تابستان مسافران را جابجا می کنند.

منبع: theculturetrip.com

کارهای هیجانی اما عجیب در پاریس
کارهای هیجانی اما عجیب در پاریس
در این آکواریوم بیش از ۳ دقیقه دوام نمی آورید!
در این آکواریوم بیش از ۳ دقیقه دوام نمی آورید!
کاروانسرای شیخ علیخان، بنایی مجلل از دوره صفوی در استان اصفهان
کاروانسرای شیخ علیخان، بنایی مجلل از دوره صفوی در استان اصفهان
بهترین مکان ها برای گرفتن عکس اینستاگرامی در ایران!
بهترین مکان ها برای گرفتن عکس اینستاگرامی در ایران!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code