آنچه قبل از سفر به تایلند باید بدانید

اطلاعات ضروری برای سفر به تایلند

هر کشوری برای خودش قوانین خاصی دارد که اگرمی خواهید سفری بدون مشکل به آن کشور داشته باشید باید تا حدودی قوانین و شرایط آن کشور را بدانید. می خواهیم در این پست کمی درباره شرایط کلی سفر به تایلند حرف بزنیم تا قبل از اینکه چمدان خود را برای رفتن به این کشور آسیای شرقی ببندید کمی بیشتر درباره آن بدانید، الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
در تایلند به کجا برویم؟
بهترین زمان برای سفر به تایلند

تایلند

ویزا و دیگر شرایط ورود

فقط در صورتی می توانید وارد کشور تایلند شوید که در هنگام ورود، پاسپورت شما برای مدت حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. شهروندان آمریکا، کانادا و انگلیس اگر قصد اقامتی کمتر از ۳۰ روز را داشته باشند برای ورود به این کشور نیازی به ویزا ندارند. به هر فرودگاه بین المللی تایلند که وارد شوید باید ۵۰۰ بات مالیات پرداخت کنید، مسافران پروازهای داخلی باید ۴۰ بات بدهند. قاچاق مواد مخدر، مجازات اعدام در پی دارد، تحت هیچ شرایطی نباید موادمخدر وارد این کشور کنید.

ویزا در تایلند

سلامت

باید گواهی سلامت و یا کارت واکسیناسیون خود در برابر بیماری هایی مثل آبله، وبا، تب زرد (در صورتی که از کشورهای آلوده به این بیماری باشید) خود را نشان دهید .

ایمنی

این کشور گردشگران خیلی زیادی دارد و محلی بسیار امن برای بازدید کنندگان خارجی می باشد چون پلیس ها به شدت مراقب ایمنی گردشگران هستند.  خشونت علیه گردشگران خیلی به ندرت اتفاق می افتد اما باید مراقب جیب بران باشید و حواستان به خرید اجناس فیک هم باشد. از پاسپورت و کارت های اعتباری خود محافظت کنید و جواهران و پول نقد زیاد همراه خود نداشته باشید.

مسایل مالی

واحد پول تایلند بات (Baht) است که به ۱۰۰ ساتانگ تقسیم می شود. اسکناس های ۱۰ باتی، ۲۰ باتی، ۵۰ باتی و ۱۰۰۰ باتی موجود است شما می توانید تبدیل ارز خود را در فرودگاه، هتل، بانک ها و یا صرافان معتبر انجام دهید. در بیشتر شهرها و مناطق توریستی می توانید عابربانک پیدا کنید و محدودیت برداشت پول بین ۲۰ هزار تا ۱۰۰ هزار بات است. در تایند رویه استانداردی برای انعام دادن وجود ندارد پس تا وقتی از شما درخواست نشده نیازی نیست که انعامی بدهید. همه هتل ها و رستوران های بزرگ ۱۰ % حق سرویس می گیرند. رانندگان تاکسی انعام قبول نمی کنند اما اگر به اندازه ۵ یا ۱۰ بات کرایه تاکسی شما را رند کردند شکایتی نکنید.

آب و هوا

تایلند یک کشور استوایی با آب و هوای گرم و مرطوب است. بین مارس تا می (اسفند  تا اردیبهشت ) کشور در گرم ترین روزهای خودش است و دمای متوسط آن حدود ۳۴ درجه سانتی گراد می باشد. از نوامبر تا فوریه (آذر تا بهمن) بادهای موسمی شمال شرقی به سرعت دما را پایین می آورند، در این زمان در بانکوک دمای هوا چیزی بین ۱۸ تا ۳۲ درجه سانتی گراد است و در بخش های شمالی کشور حتی دما از این هم پایین ترمی آید. هوا از فوریه تا مارس (بهمن و اسفند) در بهترین حالت خود قرار دارد، ملایم است و سواحل هم بسیار آب و هوایی مطبوع دارند.

آب و هوای تایلند

کی به تایلند برویم؟

به دلیل خنکای بادهای موسمی شمال شرقی و بادهای خشک، بین نوامبر تا فوریه (آذر تا بهمن)  می توانید بهترین تجربه را از سفر به تایلند داشته باشید. در این ماه ها شب ها خنک است  حتی دمای ارتفاعات به زیر صفر می رود. از مارس تا ژوئن (اسفند تا خرداد) تایلند تابستانی گرم و خشک را می گذراند و دمای هوا به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد به طوری که مردم محلی هم از گرمای زیاد شکایت می کنند.

منبع: goseasia.about.com

رستوران های حلال بانکوک که گردشگران تشنه غذاهایش هستند!
رستوران های حلال بانکوک که گردشگران تشنه غذاهایش هستند!
لذت تفریح در سواحل پوکت + ویدئو
لذت تفریح در سواحل پوکت + ویدئو
رستوران هایی برای روح و شکم در بانکوک
رستوران هایی برای روح و شکم در بانکوک
عکس هایی بی نظیر از فستیوال آب تایلند، سونگکران
عکس هایی بی نظیر از فستیوال آب تایلند، سونگکران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code