alexaa

آکواریوم های چین

جاذبه های آبی چین

اگر در فصل گرما و تابستان به کشور چین سفر کردید سعی کنید حتما بازدید از یکی از پارکهای آبی را در برنامه سفرتان بگنجانید. البته این کشور از لحاظ پارک های آبی هنوز جای پیشرفت زیادی دارد اما به شدت در حال رقابت با کشورهای معروف این حوزه می باشد. در این مطلبجاذبه های آبی این کشور را برای تان توصیف می کنیم. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
فستیوال نیمه پاییز در چین
نکاتی که قبل از سفر به چین باید بدانیم

پارک (Chimelong Ocean Kingdom)

این پارک در سال ۲۰۱۴ در Zhuhai ساخته شده است رسما بزرگترین آکواریوم جهان را در اختیار دارد و در حال حاضر با بزرگترین پارک‌های آبی دنیا رقابت می کند. با اینکه مراحل ساخت این پارک هنوز به طور کامل به اتمام نرسیده است اما در همین وضعیت، بیستمین پارک پر بازدید جهان بوده و سالانه ۶ میلیون بازدید کننده را از آن خود دارد. طبق گزارشها TripAdvisorاین پارک محبوب ترین مکان گردشگری Zhuhai در سال ۲۰۱۶ بوده است. در این پارک تنگ نمایش کوسه‌نهنگ و بزرگترین شیشه آکواریوم دنیا (۴۰ متر در ۸ متر) در دسترس می باشد. این تنگ در کتاب گینس به عنوان بزرگترین تنگ جهان به ثبت رسیده است.

Chimelong Ocean Kingdom

آکواریوم شانگهای (Shanghai Aquarium)

آکواریوم شانگهای دارای یکی از ده تنگ بزرگ دنیا با ظرفیت یک میلیون گالن آب می باشد. این پارک همچنین یک تونل زیر آبی به طول ۱۵۵ دارد و در حال حاضر طولانی ‌ترین تونل زیر آبی دنیا به شمار می رود. در این راهرو یک پیاده ‌روی متحرک وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی روی آن ایستاده و از تماشای شنای ماهی‌ ها و کوسه ‌ها لذت ببرید. این پارک در نزدیکی Oriental Pearl TV Tower شانگهای واقع شده است. با استفاده از مترو می‌توان به راحتی به این محل دسترسی پیدا کرد. در اطراف محله شانگهای، جاذبه ها و دیدنی های زیادی وجود دارد  و شما می‌توانید در کنار بازدید از این پارک از دیگر نقاط دیدنی شانگهای نیز دیدن کنید. این پارک مشتمل بر هشت بخش آسیا، آمریکای جنوبی، استرالیا، آفریقا، آبهای سرد، منطقه قطبی و اعماق اقیانوس می باشد.

آکواریوم شانگهای (Shanghai Aquarium)

آکواریوم پکن

گردشگران خارجی تور چین، به آکواریوم پکن نیز بسیار علاقه دارند. این آکواریوم از بزرگترین آکواریوم‌ های چین بوده و در قسمت پشتی باغ وحش پکن، نزدیک مرکز نمایشگاهی پکن و سیاره‌نمای پکن (Planetarium) قرار گرفته است. به گفته TripAdvisor در سال ۲۰۱۶ این آکواریوم از جمله ۵۰ فعالیت محبوب گردشگران در شهر پکن بوده است. این آکواریوم به چندین قسمت یعنی جنگل‌ های بارانی، برکه قابل لمس، حلقه زیر دریا، اسکله کوسه، سالن ماهی خاویار چینی، خلیج دلفین- نهنگ و سینمای دریایی دسته بندی می شود. برای رسیدن به این آکواریوم ابتدا باید وارد باغ وحش پکن شد و پس از گذر از باغ وحش و پرداخت ورودی جداگانه، وارد آکواریوم شد.

آکواریوم پکن

پارک Dalian Shengya Ocean World

یکی از طولانی ‌ترین تونل ‌های شفاف زیر آب آسیا در این پارک قرار گرفته است. توریست ها می توانند از طریق یک پیاده‌ روی متحرک از میان تونل عبور کرده و به تماشای ماهی ‌ها، کوسه ‌ها و دیگر موجودات دریایی بنشینند. در این نمایش ‌ها که از دیدنی‌ ترین ویژگی ‌های این پارک است، مربیان به کوسه ‌ها غذا داده و با آنها شنا می کنند.

پارک Dalian Shengya Ocean World

پارک اقیانوس، هنگ کنگ

این پارک محبوب ترین پارک چین بر اساس تعداد بازدیدکننده است که ۷٫۵ میلیون گردشگر را در سال جذب خود کرده و به عنوان سیزدهمین پارک آبی پر بازدید در جهان رتبه ‌بندی شده است. جوان ‌ترها این پارک را به خاطر سواری ‌ها و حیواناتش دوست دارند. این پارک در آن سوی قله Victoria قرار دارد. از آن جایی که این پارک به مکان ‌های گردشگری هنگ کنگ مانند Peak و Aberdeen نزدیک است و دسترسی به آن نیز آسان می باشد، چندین سال پیاپی است که بازدیدکنندگانش بیشتر از Chimelong شده اند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد