در این آکواریوم بیش از ۳ دقیقه دوام نمی آورید!

آکواریوم یخی ژاپن

تابستان های گرم ژاپن مسئولان را مجبور کرد تا برای مقابله با این گرما دست به ابتکار جالب و عجیبی بزنند تا گردشگران برای دقایقی از این گرما راحت شوند و در عین حال بتوانند انواع ماهی های رنگارنگ و زیبا را هم ببینند. آکواریوم یخی چیزی بود که هم می توانست گردشگران را خنک کند و هم جنبه ی تفریحی و سرگرمی داشته باشد. این آکواریوم عجیب گردشگران زیادی دارد و در این پست شما را با آن بیشتر آشنا می کنیم؛ الی گشت را همراهی کنید.

آکواریوم یخی ژاپن
مطالب مرتبط:
حقایق عجیب و خنده داری که در مورد ژاپن نمی دانستید
راز شادی ژاپنی ها

آکواریوم یخی در شهر «کسن نوما» در استان «میاگی» قرار دارد و در آن ۴۵۰ نمونه از ۸۰ نوع موجودات آبزی به نمایش در آمده است جالبه که همه ی این موجودات آبزی از بندر نزدیک آکواریوم گرفته شده اند. برای فرار از گرمای طاقت فرسای بیرون می توانید مدتی را به داخل این آکواریوم بروید و انواع ماهی ها، اختاپوس ها، خرچنگ ها و همینطور دیگر اشیای عجیب که در زیر لایه های ضخیم یخ قرار گرفته اند را تماشا کنید.

آکواریوم ژاپن

این آکواریوم یخی در تابستان ۲۰۰۲ در بازار ماهی ها افتتاح شد و در آن برای فریز کردن ماهی ها از تکنولوژی خاصی استفاده شده تا ماهی های مرده همیشه تازه بمانند و ظاهر خوبی داشته باشند. همین که در اوج گرمای تابستان پا به این آکواریوم می گذارید آنقدر سردتان می شود که آرزو می کنید دوباره به همان محیط گرم بیرون برگردید! با این که این آکواریوم یخی یک جاذبه ی گردشگری پربازدید است اما بیشتر از چند دقیقه نمی توانید در داخل آن دوام بیاورید! چون دمای هوای داخل آکواریوم منفی ۲۰ درجه ی سیلسیوس است! برای همین حتما باید قبل از ورود به آن لباس های مخصوص بپوشید وگرنه شما هم بعد از مدتی مثل همین ماهی های یخ زده می شوید! شدت سرمای اینجا تا حدی است که با همین لباس ها هم بعد از ۵ دقیقه باید آکواریوم را ترک کنید.

ماهی های یخ زده ی ژاپن

این آکواریوم یخی از جاذبه های منحصربفرد دنیاست پس بعد از اینکه به داخل آن رفتید وقت را تلف نکنید و خیلی سریع همه ی ماهی ها و موجودات آبزی را تماشا کنید چون این ۵ دقیقه در یک چشم به هم زدن تمام می شود. ماهی ها آنقدر ظاهر تازه ای دارند که با دیدن آن ها فکر می کنید زنده اند و انگار نه انگار که یخ زده اند. فرصت را از دست ندهید و قبل از بیرون رفتن همه ی این ۴۵۰ نوع آبزی را تماشا کنید.

آکواریوم دیدنی ژاپن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code