راز شادی ژاپنی ها

فرمول شادی ژاپنی

فرمول های زیادی برای شادی وجود دارد. افراد زیادی برای پیدا کردن شادی به دنبال روانشناسان مختلف، کتاب ها و فرمول های مختلفی می گردند، اما همچنان نتوانسته اند یک فرمول قطعی پیدا کنند که به شادی ختم بشود. همه ی ما آرزو داریم یک زندگی شاد و پر از اتفاقات خوب داشته باشیم. اما احتمالا می دانید که شادی حسی کاملا درونی است که باید از خودتان آن را آغاز کنید. ژاپنی ها از سخت کوش ترین ملت های دنیا هستند. ملتی که بیشترین ساعات کاری را دارند و همچنان از فعال ترین جوامع دنیا هستند. این کشور فرمولی مهم اما بسیار ساده برای کسب شادی بی نهایت دارد. با الی گشت همراه باشید تا با این فرمول شادی ساده آشنا شوید.

فرمول شادی
مطالب مرتبط:
در ژاپن با چای مراقبه کنید!
تجربه ی زندگی ژاپنی در اوساکا

مشکل ما در تلاش های مداوم برای پیدا کردن شادی، به پیچیده بودن مفهوم آن برای ما بر می گردد. به ما گفته شده است که شادی در داشتن دوستان همیشگی است، البته در صورتی که آن ها را درست انتخاب کنیم، گفته شده که شادی در خلاقیت به خرج دادن است، البته در صورتی که زمان و تمرکز لازم برای آن را داشته باشیم، شادی به پول مربوط است، اگر مقدار مشخص و تعیین شده ای از آن را داشته باشیم. اما در ژاپن شادی تعریفی کاملا متفاوت دارد.

خانواده شاد

شادی در فرهنگ ژاپنی با یک واژه تعریف می شود، آکیگایای (ikigai). آکیگایای به معنی هدف است. هر چیزی که باعث بشود شما صبح ها از خواب بیدار بشوید، باعث بشود بیشتر تلاش کنید و به شما انگیزه بدهد. فرقی نمی کند چه کاری برای کسب درآمد و گذران زندگی تان انجام می دهید، در فرهنگ ژاپنی تا زمانی که شما خودتان را با هدفی احاطه کرده باشید که به شما رضایت، انگیزه و اشتیاق می دهد، شما کلید شادی ابدی را پیدا کرده اید.

شادی

یک تحقیق ۷ ساله بر روی ۴۳ هزار شرکت کننده در دانشگاه سندای ژاپن نشان داد که کسانی که هدفی در زندگی دارند، احتمال زنده ماندنشان در ۷ سال آینده، حتی با وجود نداشتن فاکتور های یک زندگی سالم مثل ورزش کردن و خوردن غذای مناسب، بیشتر است. در سمت دیگر قضیه، افرادی که هدفی نداشتند، احتمال فوت شان در سال های آینده بسیار بالاتر بود. بعضی از روانشناسان نیز معتقدند همین عامل باعث شده است تا زنان ژاپنی با میانگین سنی ۸۷ سال، بالاترین طول عمر را در بین زنان دیگر کشورها داشته باشند.

زنان شاد

بدون شک رژیم غذایی و مراقبت زیاد از سلامتی از عوامل دیگری هستند که در این طول عمر تاثیر گدار بوده اند. رژیمی که شامل چای سبز غذای دریایی و جلبک در کنار سایر مواد غذایی مغذی می شوند. ژاپنی ها به خوبی می دانند که دو سال در زندگی، انسان در آسیب پذیر ترین حالت خودش قرار دارد. یعنی اولین سال تولد و پس از بازنشستگی. ژاپنی ها می دانند اهمیت داشتن هدف در زندگی دقیقا تا چه اندازه است خصوصا پس از بازنشسته شدن. آن ها همیشه در حال تلاش کردن هستند. این تلاش ها ارزش حداقل ۷ سال بیشتر زندگی کردن را دارد.

شادی در ژاپن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد